Polub nas na facebooku:    
1000 asyst Jasona Brickmana

Jason Brickman został czwartym zawodnikiem w historii NCAA, który w swojej karierze przekroczył liczbę 1000 rozdanych asyst. Przy okazji sezon zakończył ze średnimi 11,3 pkt oraz 10 as, co również pozwoliło mu zapisać się w kartach historii. Do tej pory jedynym zawodnikiem, który po zakończeniu rozgrywek mógł pochwalić się średnimi na poziomie 10 pkt i 10 as był Avery Johnson w sezonie 1987-88.

Według oficjalnej strony zespołu LIU Brooklyn ich rozgrywający łącznie uzbierał 1009 asyst, a lepsi pod tym względem byli od niego tylko Bobby Hurley z Duke (1076 asyst w latach 1989-93), Chris Corchiani z N.C. State (1038 asyst w latach 1987-91) oraz Ed Cota z North Carolina (1030 asyst w latach 1996-2000). Tak naprawdę gdyby nie krótszy czas gry w swoim pierwszym sezonie miałby realne szansę wskoczyć nawet na pierwsze miejsce w tym zestawieniu.

liu

W ramach podziękowania uczelnia opublikowała specjalny filmik oddający hołd Brickmanowi, gdzie między innymi oprócz highlightów znalazły się również gratulacje byłych i obecnych kolegów z zespołu:

Ja zaś gorąco polecam świetny tekst John Templon z Big Apple Buckets dokładnie analizujący wyczyn Brickmana.

Kosi
03.03.2014

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl