College News – 12.11.2013

Filed in College News , Harvard , Louisville , SMU 0 comments

Szybki zbiór najważniejszych informacji z uniwersyteckich parkietów, który będzie ukazywała się raz w tygodniu. Ciekawostki, kontuzje, zawieszenia, a czasem filmiki. W skrócie wszystko o czym warto wiedzieć przedstawione w przystępny sposób.

1) Jalen Jones ogłosił na Twitterze, że wraz z zakończeniem semestru przenosi się na inną uczelnie. Najlepszy powracający punktujący SMU (śr. 14 pkt, 7,8 zb), był niezadowolony z pełniącej roli i długo się nie zastanawiając postanowił poszukać sobie lepszego miejsca. Niezależnie gdzie trafi pozostały mu dwa sezony gry.

2) Mimo zwycięstwa trener Harvard nie będzie dobrze wspominał ostatniego zwycięstwa nad Holy Cross. Po meczu zdiagnozowano u centra Kenyatta Smitha (nie grał), kontuzje stopy, która może wykluczyć go z gry na długi czas. W poprzednich rozgrywkach jako pierwszopiątkowy zawodnik notował przeciętnie 5,8 pkt 4,3 zb i 2,1 bl. Pod jego nieobecność spory ciężar spadnie na barki Jonaha Travisa, który miał obiecujący początek zdobywając 20 punktów i 10 zbiórek.

3) Rick Pitino przywrócił do składu Chane’a Behanana, który może zagrać już dziś w nocy przeciwko Hofstra. Tym samym dość szybko zakończyło się zawieszenie, które miało przecież potrwać nawet do końca semestru. Notując średnio 9,8 pkt oraz 6,8 zb pełnił ważną role w mistrzowskim składzie Louisville, a teraz oczekiwania będą jeszcze większe. Dodatkowo lekarz zezwolili na powrót do gry Luke’owi Hancock’owi (MOP Final Four), a tym samym skład Cardinals jest już niemal w komplecie.

4) Trzech z pięciu najlepszych rekrutów klasy 2014 ma ogłosić w piątek swoje decyzje w sprawie wyboru uczelni. Jahlil Okafor (#1) i Tyus Jones (#5) prawdopodobnie wybiorą ten sam zespół, co wielokrotnie podkreślali, a w gronie finalistów znalazły się programy Duke, Kansas i Baylor. Cliff Alexander (#3) wybierze z grona Kansas, Illinois, DePaul i Memphis.

5) Maurice Walker został zawieszony na 6 spotkań za złamanie polityki uczelni. Podkoszowy Minnesoty w poprzednim sezonie zdobywał tylko 2,2 pkt w każdym meczu, ale w offseason schudł ponad 27 kilogramów i w tym roku miał pełnić znacznie większą role. W sparingach wyglądało to obiecująco (śr. 14pkt, 9zb), ale pozaboiskowych problemów nigdy nie można lekceważyć. Jeśli trener Richard Pitino liczy na udany sezon będzie musiał nad swoim podopiecznym jakoś zapanować.

6) Gdyby ktoś jeszcze nie widział, to Anthony Allen z Florida College (JuCo) urwał niedawno obręcz. Dosłownie.

Posted by Kosi   @   12 listopada 2013 0 comments

0 Comments

No comments yet. Be the first to leave a comment !
Leave a Comment

Previous Post
«
Next Post
»
© 2011 - 2013 College Hoops
Powered by Wordpress
PolkaDot designed by ZENVERSE
stacja gazowa