College Raport 01.12.17

Filed in College Raport 2 comments

Wobec spotkania Notre Dame – Michigan State w ramach ACC/B10 Challenge wiązano ogromne oczekiwania, zwłaszcza wobec niedawnej formy Irlandczyków. Szybko to spotkanie jednak nas rozczarowało i przemieniło się w popis jednego zespołu – Spartans. Podopieczni Toma Izzo rozpoczęli to spotkanie z dużą werwą, grając solidnie po obu stronach parkietu. W połączeniu z nienajlepszą formą Bonzie Colsona pozwoliło to Spartans wygrać pierwszą połowę aż dwudziestoma punktami. ND obudziło się w drugiej połowie, lecz było stać ich tylko na grę jak równy z równym przeciwko Spartans. 81-63 dla MSU.

Większych problemów z wygraną nie miały również West Virginia oraz Texas A&M, pewnie wygrywając swoje spotkania ze słabszymi rywalami. Mountaineers rzucili 102 punktów NJIT, a Maciej Bender zebrał dwie piłki, złapał dwa faule oraz chybił rzut z gry w 10 minut na parkiecie. Aggies z kolei ograli UT Rio Grande Valley, wygrywając 78-62.

Interesujące za to było stacje Texas Tech z Seton Hall. Red Raiders mieli świetny początek sezonu, dzięki któremu udało im się znaleźć w Top 25, lecz to właśnie z ręki Pirates doznali pierwszej porażki w tym sezonie, przegrywając 79-89. Spotkanie to było bardzo wyrównane i dopiero w końcówce Pirates zaczęli uciekać z wynikiem. Relatywnie ciche spotkanie rozegrał Angel Delgado, lecz aż czterech starterów Seton Hall zanotowali podwójną zdobycz punktową. Najlepszą linijkę zanotował Desi Rodriguez – 24 punkty, 7 zbiórek oraz 4 asysty.

Kolejny świetny występ zanotował Trae Young, rzucając 32 punkty, w tym 21 w drugiej połowie. Dzięki jego postawie Oklahoma była w stanie urwać się North Texasowi po męczarniach w pierwszej połowie i ostatecznie wygrać spotkanie.

Interesujące spotkanie miało też miejsce w Orlando, gdzie UCF podejmowało Missouri. Po bardzo zaciętym spotkaniu to Tigers wygrali 62-59, a z niezłej strony pokazał się Jeremiah Tilmon. 14 punktów oraz 7 zbiórek w 23 minuty.

Jeszcze taka sytuacja:

Posted by Dominik Kędzierawski   @   1 grudnia 2017 2 comments

2 Comments

Comments
Gru 1, 2017
11:41
#1 Leniu :

Panowie, jak Wy oceniacie wybór uczelni przez Maćka Bendera. Moim zdaniem ma on większy potencjał niż Przemek Karnowski, ale kolejny sezon gra ogony (Przemek w 1 swoim sezonie mało grał z racji obecności Olynuka, ale w 2 sezonie odrywał już naczącą rolę). Myślę, że chłopak nauczy się w WVU jedynie agresywnej obrony, ale jak tak dalej pójdzie to kosztem umiejętności ofensywnych. Ciekawy jestem jak On sam się zapatruje na swoją sytuację. Może udałoby Wam się skontaktować z Maćkiem i wypytać jak On się na to zapatruje. Porównując jego rozwój z rozwojem jego rówieśnika Marcela Ponitki – wydaje się, że Marcel wybrał lepszą drogą. Oczywiście tylko czas pokaże jak będzie naprawdę, ale pierwsze niepokojące symptony są.

Gru 1, 2017
22:54
#2 wojgrudzien :

Dobry wybór wszystkie ze stron są zadowolone z tego jakie postępy robi na treningach. Co do gry to WVU u Hugginsa dużo więcej grają juniorzy i seniorzy. Freshmeni i sophmorzy muszą czekać na swoje szanse i minuty.

MB gra dwukrotnie więcej średnio niż w poprzednim sezonie, bo prawie 14 minut w każdym meczu przy niecałych 7 w poprzednim. To prawda w ofensywie póki co bez fajerwerków, widac poprawę gry na zbiórce. Ciężko się tam dopchać do rzutu przy takich kozakach jak Carter i Miles.

Czas MB przyjdzie w ostatnich dwóch sezonach 18/19 i 19/20 – to moja opinia.

Leave a Comment

Previous Post
«
Next Post
»
© 2011 - 2013 College Hoops
Powered by Wordpress
PolkaDot designed by ZENVERSE
stacja gazowa