Polub nas na facebooku:    
3punkty z nocy 01/02.01.2017

Zgodnie z planem drużyna Butler pokonała Providence, a Cincinnati i Arizona rozgromiły swoich rywali. Najwięcej emocji towarzyszyło pojedynkom ekip z Big Ten, gdzie losy spotkań ważyły się do ostatnich minut, a nie zabrakło też świetnych indywidualnych występów, jak 26 punktów, 9 zbiórek, 11 asyst i 2 bloki Markelle’a Fultza z Washingtonu.
1) Lepszego początku rywalizacji w Big Ten nie mogła sobie wymarzyć Nebraska, która w przeciągu kilku dni pokonała dwie czołowe drużyny konferencji. 28 grudnia Indianę 87:83, a w nocy Maryland 67:65 kończąc spotkanie serią 14-0. W obu pojedynkach błyszczał duet Tai Webster i Glynn Watson odpowiedzialny za ponad połowę punktów Cornhuskers – odpowiednio 47 i 35 punktów.

A tak zawodnicy przywitali trenera w szatni:


2) Dokładnie 664 dni musieli czekać fani Boston College na ich kolejne zwycięstwo w konferencji ACC (poprzednie rozgrywki zakończyli bilansem 0-18). W nocy niespodziewanie pokonali Syracuse 96:81, ale trzeba odnotować, że już od początku spotkania wyraźnie przeważali nad graczami Orange i wygrali zasłużenie. Świetnie spisali się zwłaszcza gracze obwodowi, gdzie Ky Bowman zdobył 30 punktów, 9 asyst i 5 zbiórek, a Jerome Robinson 22 oczka i 4 asysty.
Tak szalonego otwarcia gry w ACC nie było chyba nigdy i niemal wszyscy faworyci przegrali swoje spotkania.


3) Niespodziewanie z Minnesotą 82:91 swój mecz przegrała ekipa Purdue (po dogrywce), ale kolejny świetny występ zaliczył Caleb Swanigan. Skrzydłowy Boilermakers w 41 minut gry uzbierał 28 punktów (10/20 za 2, 8/10 za 1) i 22 zbiórki. Był to jego trzeci mecz na poziomie 20-20 w przeciągu czterech spotkań oraz czwarty w sezonie. Pozostali zawodnicy I Dywizji zanotowali w sumie trzy takie występy.
Akcja dnia należy do graczy Minnesoty:

Kosi
02.01.2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl