Polub nas na facebooku:    
Akademickie newsy(4)

1) Pozostała nam już tylko jedna niewiadoma w Top10 w tegorocznej rekrutacji. Cheick Diallo wybrał Kansas i zagra w przyszłym sezonie u Billa Selfa. Czekamy na decyzję ostatniego – Jaylena Browna.

2) Wisconsin i Oklahoma ustalili serię home-and-home pomiędzy sobą. Pierwszy mecz w listopadzie w Norman.

3) Sterling Gibbs został wytransferowany z Seton Hall. Najlepszy strzelec uczelni z dwóch ostatnich sezonów jeszcze nie podjął decyzji gdzie zagra w kolejnym sezonie.

“We appreciate everything Sterling has done for our program over the last three years and wish him all the best as he pursues a Master’s degree at another university,” SHU coach Kevin Willard said in a statement.

4) Billy Donovan zostanie nowym trenerem Oklahoma City Thunder. Po kilkunastu latach opuszcza on Florida Gators z którymi zdobył dwa tytuły w NCAA Tournament.

5) Rasheed Sulaimon odrzuca oskarżenia oto, że miałby się kiedykolwiek  znęcać na kimś na tle seksualnym. Wypowiedział się publicznie po raz pierwszy od stycznia, kiedy został usunięty z programu przyszłych mistrzów NCAA – Duke Blue Devils.

„Me being dismissed from the team had nothing to do with this allegation,” Sulaimon told ESPN.com. „I have never sexually assaulted, not only anyone on the Duke campus, but anyone period. It’s not in my nature at all. I have great respect for the role of women in society. I would never demean or do anything to a woman in this manner. No, I’ve never done anything like this in my life.”

6) Kolejna wiadomość z cyklu kronika policyjna. Z zarzutów o gwałt i sodomię został oczyszczony Chris Jones były guard Louisville Cardinals. Jest niewinny i taki wynik procesu ogłosił w środę sąd w hrabstwie Jefferson.

7) Grający do tej pory w Pitsburghu Durand Jones przeniesię się na zasadzie transferu do St. John’s.
8) Chris Mullin o pierwszym miesiącu pracy w swojej byłej uczelni:
”I know I’m going to work but I’m also back at school”

”It will take a while to find that groove, that rhythm. It’s different now with my family not here but all those things will fall into place in time.”

”The support has been tremendous and much appreciated. That’s what’s great about coming back to a place you’re so familiar with,”

’I’m staying in the city right now and every time I go for a cup of coffee, everyone is pretty pumped up about St. John’s,” he said. ”And we have make sure we use that momentum.”

9) Alex Poythress dochodzi do siebie po kontuzji ACL. Zapowiada, że będzie gotowy w stu procentach na rozpoczęcie sezonu i postara się pomóc drużynie Calipariego.

10) Nick King opuszcza Memphis i w przyszłym roku zagra w Alabamie. Powinien tam dostać tyle minut gry ile oczekuje a czego nie mogli mu dać w Memphis.

11) Oregon i Baylor zagrają w przyszłym sezonie serię meczów. Jeden w każdym z kampusów.

12) Damian Lillard z Portland Trail Blazers oficjalnie ukończył studia na Uniwersytecie Weber State. Dwukrotny MVP Big Sky odebrał dyplom w zeszły piątek.

13) Will Wade nowy trener VCU, który objął to stanowisko po Shaka Smarcie będzie zarabiał milion dolarów rocznie podał serwis Yahoo. 450 tysięcy będzie podstawowym wynagrodzeniem. Pozostała kwota będzie uzależniona od wyników i sukcesów na przestrzeni sezonu. Czym będą te sukcesy niestety nie podano do publicznej wiadomości.

14) Jeremy Foley dyrektor Florida University rozpoczął poszukiwania następcy Billego Donovana, który podpisał kontrakt w NBA z Oklahoma City Thunder. W wywiadzie dla Yahoo powiedział, że ten wybór zdeterminuje jak będzie wyglądała przyszłość po Donovanie.

15) Jeremiah April zdecydował się opuścić kampus w Bloomington poinformował w sobotę Tom Crean. Nie wiadomo jeszcze gdzie zagra w przyszłym sezonie były center Indiana Hossiers.

16) John Currie dyrektor sportowy Kansas State przedłużył swój kontrakt do 2020 roku. Będzie on opiewał na 775 tysięcy dolarów rocznie.

17) Dominic Artis relegowany z Oregon Ducks przed podejrzenia o napaść w charakterze seksualnym w nadchodzącym sezonie zagra w UTEP. Rozgrywający był jednym z trzech zawodników, którzy opuścili szeregi ekipy z zachodniego wybrzeża USA.

18) Nigel Williams-Goss będzie nowym rozgrywającym Gonzaga Buldogs. Będzie musiał pauzować w przyszłym sezonie a później będzie mógł bronić barw ekipy ze Spokane przez kolejne dwa lata.

19) Dobre wieści. Fred Hoiberg opuścił szpital po operacji na otwartym sercu. Rehabilitacja przebiega planowo i bez żadnych komplikacji a sam trener fukcjonuje już na tyle dobrze, że lekarze nie widzą sensu dalszego pobytu w placówce.

20) Po pierwszym pełnym sezonie pracy w Uniwersytecie Lamar ich trener – Tic Price przedłużył swój kontrakt z uczelnią o kolejne trzy lata. Lamar zanotowali w zeszłym sezonie bilans 15-15.

21) Największy rywal Billy Donovana w konferencji SEC – John Calipari pogratulował mu nowej posady za pośrednictwem twittera kiedy ten przeszedł do NBA do Oklahoma City Thunder.

22) Pojawiły się pogłoski o tym, że Bo Ryan może przejść na trenerską emeryturę. Uciął te spekulacje w wywiadzie udzialonym ostatnio Andy Katzowi z ESPN. Czuje ogromy zawód i żal z niewykorzystanej szansy jednak nie zamierza składać broni i dalej prowadzić ekipę z Madison w stanie Wisconsin.

23) Notre Dame Fighting Irish prowadzą szeroką rekrutację. Zdecydowali się na sklasyfikowanego z 38 numerem klasy 2016 Temple Gibbsa. Guard mial do wyboru kilka innych znakomitych drużyn tj. Oklahoma, Georgetown czy Providence.

24) Jaylen Brown wybrał uniwersystet California. To drugi nabyt z top10 tegorocznej rekrutacji dla Cal. Będą jednym z najciekawszych teamów w przyszłym sezonie.

wojgrudzien
05.05.2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl