Polub nas na facebooku:    
Akademickie newsy(8)

Kolejna odsłona newsów! Dzisiaj przede wszystkim transfery oraz przedłużenia obecnych umów przez trenerów. Jest też kilka zmian dotyczących samej gry. Zapraszam! 

1) Big Men Rhode Island Kuran Iverson będzie mógł zagrać w przyszłym sezonie w Memphis po tym jak przeniósł się tam kilka tygodni temu na zasadzie transferu.

2) Pojawiły się doniesienia jakoby Jeff Hornacek miał być zastępcą Hoiberga w Iowa State. Doniesienia te momentalnie zostały odrzucone przez agenta trenera Suns. Na sto procent zostaje on w NBA.

3) Rysheed Jordan opuści Uniwersytet St. John’s aby spróbować swoich sił w zawodowym baskecie. Podobno bardzo mocno nastawił się na profesjonalną karierę.

4)  Joey van Zegeren zagra w przyszłym sezonie w Northernwestern po tym jak zdecydował się na transfer z Virginia Tech. Skrzydłowy liczy na więcej minut na parkiecie.

5) Dwight Coleby zagra w Kansas po transferze z Ole Miss(nowym zespole Tomasza Gielo). Nastepny sezon najprawdopodobniej będzie pauzował( choć walczy oto aby zagrać już w nadchodzącym sezonie). Zgodnie z zasadą red shirt po pauzie pozostaną mu jeszcze dwa lata na uczelni.

6) John Calipari patrzy w przyszłość swojej „nowej” drużyny z dużym optymizmem. Jest bardzo zadowolony z rekrutacji w tym roku. Zdawał sobie sprawę, że straci po sezonie większość ze starej kadry. Jednak nie jest to dla niego nowa sytuacja i wierzy, że z nowymi zawodnikami zbuduje dobrą chemię i będzie w stanie grać z nimi z sukcesami.

7) Joe Mihalich, któremu pozostawały jeszcze dwa lata na uczelni Hofstra przedłużył swój kontrakt. Informacje przekazano w poniedziałek jednak nie podano do publicznej wiadomości ani długości nowej umowy, ani innych istotnych szczegółów.


8) Były dyrektor sportowy Michigan David Brandon został nowym dyrektorem Toys R Us.

9) Kolejne podejrzenie o nieuczciwą grę przy rekrutacji spadły na Tennessee Volunters. Zgodnie z dokumentami podanymi do publicznej wiadomości było 5 telefonów do rekrutów na kontakty, które nie było zgody. Oskarżonym jest Donnie Tyndall.

10) Obrońca Shaqquan Aaron przenosi się na zasadzie transferu do Southern California z Louisville. Zagra dopiero w sezonie 2016/17 i od wtedy będzie mógł rozegrać trzy pełne sezony w nowej ekipie.

11) James White, jeden z liderów Arkansas Little-Rock przenosi się do Georgia Tech aby tam rozegrać swój finałowy, seniorski sezon w NCAA. Lider w zbiórkach A. Little-Rock notował prawie 12 punktów i 6.6 zbiórki w zeszłym sezonie.

12) Noah Dickerson były zawodnik Florida Gators w nowym sezonie zagra w Washinghton Huskies.

13) Marty Wilson head coach Pepperdine podpisał nowy pięcioletni kontrakt. Nowa umowa będzie obowiązywała do końca sezonu 2020/21.

14) Clarence „Bevo” Francis zmarł w wieku 82 lat. Rio Grande College do tej pory posiada rekord punktowy w jednym spotkaniu jakie zaliczył Francis w 1954 roku. Rzucił wtedy 113 punktów w jednym meczu. Zmarł w swoim domu w południowym Ohio po długiej chorobie.

15) Po licznych doniesieniach, najpierw o szeroko zakrojonej akcji poszukiwania trenera, później o tym, że ma to być obecny asystent Iowa State podjęli decyzję o przyznaniu roli nowego trenera dla Steve’a Prohma. Były już trener Murray State zastępi trenera Hoiberga, który przeniósł się do NBA do Chicago Bulls.

„We feel Steve and his family are a perfect fit for Iowa State University,” ISU athletic director Jamie Pollard said in a statement. „Steve’s personal values, style of play and proven success as a head coach make him an outstanding choice to be our next coach.

„He is a proven winner who is widely respected by his current and former players. We feel Steve is the ideal coach to continue the incredible success that Coach Hoiberg and his players have achieved during the past several years.”

16) Krótszy zegar czasu akcji, mniej timeoutów to jedne ze zmian jakie zostały zatwierdzone przez komisję NCAA. Po więcej informacji odsyłam na oficjalną stronę NCAA.

17) Guard Ole Miss Stefan Moody pozostanie poza treningiem przez najbliższe 2-3 miesiące po tym jak doznał stresowego złamania w dolnych partiach lewej nogi. Nowy kolega Tomka Gielo czuł ból w nodze i zgłosił się na badania. Tam właśnie odkryto kontuzję a sam zawodnik jest już po operacji.

„Stef is a very strong young man, who we expect to make a complete recovery before the start of team workouts in the fall.”

18) Pomimo zawirowań na kampusie Tar Heels trener Roy Williams jest bliski finalizacji nowej umowy. Brak jednak szczegółów umowy, która musi zatwierdzić jeszcze specjalna rada. Nowa umowa i dłuższy kontrakt jest już jednak praktycznie przesądzony.

19) Mark Cuban jeden z najbardziej charyzmatycznych właścicieli klubów w NBA zasponsorował Uniwersytet Indiana kwotą 5 milionów dolarów. Jego był Alma Mater a konkretnie state-of-the-art technology center dostanie to wsparcie.

20) Torin Dorn najlepszy Freshman Konferencji USA w przyszłym sezonie zagra w North Carolina State. Najlepszy strzelec Charlotte w zeszłym sezonie zdecydował się na zmiany po zmianie trenera. Nie chciał jednak opuszczać rodzinnego stanu dlatego pozostał w północnej Karolinie. Wybrał Wolfpack również dlatego, że bardzo ceni sobie ich trenera.

„I liked the plan Coach Gottfried laid out for me in terms of my development and my role in the program going forward,” Dorn said.

21) Zdaniem Jeffa Borzello Gonzaga silnie działa na polu poszukiwania nowego rosteru podkoszowego na sezon 2016/17. Utrata Karnowskiego, Wiltjera i prawdopodobnie Sabonisa zmusiła włodarzy to rozpoczęcia poszukiwań już teraz. Oto lista potencjalnych celów Bulldogs.

C Udoka Azubuike (No. 10, Georgia Stars); G Frank Jackson(No. 30, Utah Prospects); PG Jordan Ford (Oakland Soldiers); SGJonah Mathews (Cal Supreme); PG Lamar Peters (New Orleans Elite); SG Zach Norvell (Mac Irvin Fire); SF Brendan Bailey (Dream Vision); G Kevin Huerter (Albany City Rocks); SG Bryce Peters (Prodigy Elite); SG Chris Barnes (Team Georgia Elite); SG Brandon Cyrus (CIA Bounce); SG Connor Harding (Utah Prospects); C Killian Tillie (France); PF Robinson Idehen (Oakland Soldiers); PF Maciej Bender

Wśród nazwisk znajduje się jeden Polak Maciej Bender, który obecnie gra w high schoolu Mountain Mission (Virginia) w USA. Życzę powodzenia i trzymam kciuki za kolejnego Polaka w NCAA.

 

wojgrudzien
09.06.2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl