Polub nas na facebooku:    
Analizujemy terminarze Polaków

Z wiadomych względów skupimy się na Polakach grających w I Dywizji, bo niestety o rywalach naszych rodaków z niższych lig za wiele sensownego nie jestem w stanie napisać. Aż trzech Polaków będzie rywalizować w jednej z 15 czołowych konferencji, a jedynie niewiadomą jest konferencja Jakuba Nizioła, którego Big West powinno się plasować między 15. a 20. miejscem. W terminarz Dominika Olejniczaka, zagłębiać się nie będę, ale warto nadmienić, że jego Ole Miss też przecież należy do mocnej SEC.

Maciej Bender – West Virginia

Maciek będzie miał ten przywilej grania w jednej z najlepszych konferencji – Big XII, więc na pewno na poziom rywali narzekać nie powinien, zwłaszcza w tej drugiej części sezonu. Takie drużyny jak Kansas, Texas, Baylor czy Iowa State są kojarzone chyba przez wszystkich i łącznie z ekipą West Virginia powinny w najbliższym sezonie stanowić o sile konferencji. Ciekawych rywali nie zabraknie także w pierwszej części rozgrywek, gdzie między innymi zobaczymy ich w NIT Season Tip-Off, którego głównym daniem będzie turniej z udziałem czterech ekip (Florida State, Illinois, Temple, West Virginia) rozgrywany 24 i 25 listopada w Barclays Center. 3 grudnia Mountaineers czeka trudny wyjazd, a ich rywalem będzie zaliczana do grona 10 czołowych ekip Virginia, natomiast 28 stycznie 2017 roku wezmą udział w corocznym cyklu SEC/Big 12 Challenge, podczas którego podejmą u siebie Texas A&M.
Pełny terminarz

Przemek Karnowski – Gonzaga

W przypadku Przemka dużo ciekawiej prezentuje się rywalizacja w pierwszej fazie sezonu. Już 14 listopada zmierzą się z San Diego State i zdaniem oficjalnej strony NCAA będzie to jeden z siedmiu najciekawszych pojedynków pierwszego tygodnia. W dniach 24-27 listopada zostanie rozegrany turniej AdvoCare Invitational z udziałem 8 zespołów. O ile ich pierwszy pojedynek z Quinnipiac powinien być raczej jednostronny, tak kolejne powinny być dużo ciekawsze, gdzie potencjalnymi rywalami mogą okazać się Florida lub Seton Hall, a później Iowa State. 3 grudnia podczas HoopHall LA ’16 Bulldogs zmierzą się z silna Arizoną, a jeszcze przed Świętami czekają ich spotkania z między innymi Washingtonem i Tennessee. W rywalizacji wewnątrz konferencji WCC mocnym rywalem będzie zwłaszcza zespół Saint Mary’s, który zdaniem ekspertów podobnie jak Zags zalicza się do grona 20 czołowych ekip sezonu 2016-17, ale na dobry wynik liczą też fani BYU.
Pełny terminarz

Jakub Mijakowski – Penn

Terminarz Penn na pewno nie imponuje, ale Kubę czeka spora przyjemność, bo 29 listopada zagra z obrońcami tytułu Villanovą i dla Quakers będzie to zdecydowanie najtrudniejszy rywal. Pozostałym przeciwnikom do ścisłej czołówki NCAA będzie daleko, ale pojedynki z takimi zespołami jak Miami (FL) (19.11), Temple (3.12), George Mason (10.12) i UCF (13.12) będą sporym wyzwaniem. W konferencji Ivy na pewno najtrudniejsze będą spotkania z ekipą Princeton, która może się również wyróżnić na tle całej ligi, ale Yale i Harvard w wewnętrznej rywalizacji także powinni być groźni.
Pełny terminarz

Jakub Nizioł – Cal Poly

Az z trzema zespołami z silnej konferencji Pac-12 przyjdzie się zmierzyć drużynie Cal Poly. I tak 13 listopada zagrają na kampusie Arizona State, 17 grudnia z Californią, a 20 z Washingtonem. Ciekawie zapowiada się też pojedynek z Princeton w Sylwestra, który da nam pewien obraz jaki poziom prezentują Mustangs w porównaniu do drużyny Jakuba Mijakowskiego. Te cztery spotkania będą prawdopodobnie najbardziej wymagającymi, ale warto też nadmienić, że w dniach 19-26 listopada Kuba Nizioł i spółka wystąpią w mało znanym NIU Thanksgiving Classic. W konferencji Big West na papierze najlepiej wypada zespół Long Beach State, a ekipie Cal Poly, której przedsezonowe notowania stoją dość nisko, o zwycięstwo ze wszystkimi rywalami będzie raczej ciężko.
Pełny terminarz

Tak jak wspominałem do niższych dywizji zaglądać nie będę, bo się nie znam, ale w ramach ciekawostki dodam, że 3 listopada Adams State Szymona Walczaka w ramach przygotowań do sezonu zagra sparing z występującym na co dzień w I Dywizji zespołem Grand Canyon.

Kosi
07.10.2016
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl