Polub nas na facebooku:    
College News – 03.11.2016

Szybki przegląd najistotniejszych wydarzeń z ostatnich dni (tygodni), tak dla uporządkowania faktów.

1) Z powodu kontuzji prawego kolana w najbliższym sezonie nie zagra Pierfrancesco Oliva. Skrzydłowy Saint Joseph’s musiał przejść operacje naprawy kości, co wykluczy go z gry na przynajmniej kilka miesięcy. W poprzednich rozgrywkach spotkania rozpoczynał w pierwszej piątce, ale notował przeciętnie tylko 4 punkty i 3,7 zbiórki w 16,5 minuty gry.

2) Kolejnym graczem, który opuści sezon 2016-17 jest Davonte Fitzgerald, który zerwał więzadła w lewym kolanie. Zawodnik Minnesoty po przejściu z Texas A&M i odczekaniu przymusowego roku, będzie musiał przeczekać kolejny sezon. W rozgrywkach 2014-15 zdobywał średnio 3,5 punktu oraz 1,6 zbiórki w 9,6 minuty.

3) Freshman Jacob Larsen z powodu urazu kolana opuści nadchodzące rozgrywki. Pochodzący z Danii nowy center Gonzagi miał wspomóc i tak dobrze prezentującą się siłę podkoszową Bulldogs, więc jego brak raczej nie zostanie zauważony.

4) Po kilkutygodniowej walce z NCAA Isaiah Brock został dopuszczony do gry. Nowy gracz Oakland po skończeniu szkoły średniej w 2011 roku dołączył do armii i po czteroletniej służbie postanowił kontynuować koszykarską karierę. Wątpliwości budziły jego oceny, ale ostatecznie po ponownej weryfikacji będzie mógł zadebiutować w najbliższym sezonie.

5) Pech nie omija Duke. Po kontuzji Harry’ego Gilesa urazu nabawił się Jayson Tatum. Na szczęście badania wykazały tylko skręcenie lewej kostki i czekają go około dwa tygodnie przerwy. Debiut 11 listopada stoi pod znakiem zapytania, ale na 15 i mecz z Kansas powinien być gotowy.

6) Kerry Blackshear, który zmaga się z urazem stopy i kostki może opuścić nawet cały najbliższy sezon. Skrzydłowy Virginia Tech w poprzednich rozgrywkach zdobywał średnio 6,2 pkt i 4,5 zb w 19,2 min gry

7) Freshman Rapolas Ivanauskas z powodu kontuzji barku wykluczającej go z gry na kilka miesięcy w zespole Northwestern zadebiutuje dopiero w sezonie 2017-18.

8) Karachi Edo nie wypełnił minimum naukowego i nie został dopuszczony do gry w pierwszym semestrze. Zawodnik Fresno State, który w poprzednich rozgrywkach notował przeciętnie 10,1 pkt oraz 6,3 zb w 24,5 min gry najwcześniej będzie mógł wystąpić 17 grudnia w meczu z Pacific.

9) Ike Anigbogu doznał urazu łękotki w prawym kolanie i opuści od 4 do 6 tygodni. Freshman z UCLA powinien być gotowy do gry na początku grudnia.

10) Omer Yurtseven został zawieszony przez NCAA na 9 pierwszych spotkań sezonu i musi zapłacić również 1000 dolarów na cele charytatywne. Wszystko za sprawę profesjonalnego kontraktu z jakim był związany przed przyjściem do NC State. Pochodzący z Turcji freshman jest typowany do wyboru w pierwszej rundzie draftu, a na boisku zobaczymy go 15 grudnia.

11) Josh Heath z Georgia Tech został zawieszony na cztery mecze, Ryan Cline z Purdue na trzy, a Austin Nichols z Virginia jeden. Wszyscy złamali bliżej nieokreślone zasady panujące w drużynach.

Kosi
03.11.2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl