Polub nas na facebooku:    
College News – 06.10.2016

Do startu sezonu niewiele ponad miesiąc, więc też powoli wracamy do życia. Wkrótce zaczną pojawiać się zapowiedzi oraz inne posty, a na początek szybkie podsumowanie najważniejszych informacji z ostatnich dni. Podobne zestawienia będę starał się publikować regularnie w zależności od częstotliwości ciekawych czy istotnych wiadomości z USA. Zaczynamy.

1) Podczas pierwszego oficjalnego treningu urazu lewego kolana doznał Harry Giles. Uszkodzenie wydaje się nie być groźne i przerwa ma potrwać około 6 tygodni, jednak podkoszowy Duke miał już poważne problemy z lewym kolanem w 2013 roku, a ostatnie 11 miesięcy spędził na leczeniu kontuzji prawego kolana. Wprawdzie sztab Blue Devils, co zrozumiałe, stara się całą sytuację załagodzić, przekonując, że kontuzja nie jest poważna i nie ma nic wspólnego z tą sprzed 3 lat, ale ewentualne przedłużanie się rehabilitacji może mieć spory wpływ na jego notowania przed Draftem 2017. Dokładniej o sprawie napisał Wojtek na ZASPANY.COM

2) Kontuzji lewego kolana nabawił się również Ben Carter, który latem dołączył do Michigan State. Były gracz UNLV, gdzie w średnio 24 minuty notował 8,6 pkt i 6 zb miał w znaczący sposób wspomóc siłę podkoszową Spartans, co jednak będzie musiał odłożyć na bliżej nieokreślony czas. Data jego powrotu nie jest znana, ale biorąc pod uwagę fakt, że pod koniec stycznia tego roku miał już zerwane więzadła w lewym kolanie jego przerwa może potrwać naprawdę długo.

3) Kostas Antetokounmpo nie został dopuszczony do gry w sezonie 2016-17, a z drużyną będzie mógł trenować dopiero od drugiego semestru. Młodszy brat Giannisa miał pełnić ważną rolę w drużynie Dayton, zwłaszcza, że do pełni zdrowia nie powrócił jeszcze skrzydłowy Kendall Pollard. W rezultacie na początku sezonu rotacja podkoszowa Flyers będzie prezentować się naprawdę słabo.

4) Operacji lewego kolana musiał poddać się Collin Hartman, którego czeka teraz dłuższa przerwa. Senior z Indiany w ostatnim sezonie w niespełna 22 minuty notował przeciętnie 5 pkt i 3,1 zb, jednak w tym roku miał na stałe wskoczyć do pierwszej piątki.

5) Freshman Romello White nie sprostał akademickim wymaganiom i opuści cały nadchodzący sezon. Wprawdzie z zespołem będzie mógł normalnie trenować, jednak w składzie Arizona State zobaczymy go najwcześniej za rok.

6) Marc-Eddy Norelia doznał złamania w lewej ręce i opuści od 4 do 6 tygodni. Oznacza to, że Florida Gulf Coast może rozpocząć sezon bez swojego najlepszego gracza, który w poprzednich rozgrywkach zdobywał średnio 17,1 pkt i 9,3 zb w niespełna 33 minuty gry.

7) Na koniec polecam sprawdzić w jakich warunkach mieszkają, uczą się i trenują zawodnicy Kansas.

Kosi
06.10.2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl