Polub nas na facebooku:    
College Raport 09.12.17

Tej nocy tylko 14 spotkań, ale potraktujcie to jako przystawkę przed tym, co będzie działo się dzisiaj – aż 122 spotkania.

1. W hicie dnia w Staples Center Arizona State ograła St. John’s 82-70 i jest już 8-0! W rankingu Kena Pomeroya podopieczni Bobby’ego Hurleya awansowali z pozycji numer 100 na 54. miejsce i są największym zaskoczeniem początku sezonu. Przypominam – Xavier, Kansas State, San Diego State i właśnie St. John’s na rozkładzie.

Co warto zauważyć, tym razem lider ekipy – Tra Holder – był tylko 2/12 z gry (ledwie 7 punktów), ale świetnie zagrała pozostała dwójka czołowych graczy Sun Devils. Shannon Evans rzucił 18 punktów (do tego po 6 asyst i zbiórek), a Romello White 22 i 9 zbiórek. Kodi Justice dorzucił 15 oczek. Dla RedStorm 19 punktów zdobył Shamorie Ponds. Kontuzjowany jest Marcus Lovett.

2. W innych spotkaniu rozgrywanym w LA TCU wygrało z Nevadą 84-80 i są już DZIESIĘĆ-ZERO. Po ostatnich wygranych z SMU i własnie z Nevadą są już naprawdę „na serio”. Fajną sprawą jest to, że w Horned Frogs aż pięciu graczy notuje średnio double-digits.

Z Nevadą najlepiej punktował Jaylen Fisher, zdobywca 20 punktów. Kolejne – już szóste – double double Kenricha Williamsa – tym razem 16/11. Dla Nevady tradycyjnie punktował tercet Jordan Caroline, Caleb i Cody Martin – 65 oczek.

3. Kolejnej porażki doznało USC. Tym razem z Oklahomą (to były trzeci mecz rozgrywany tej nocy w Staples Center), 83-85. Wciąż nie gra DeAnthony Melton. Dla pokonanych 23 punkty zdobył Elijah Stewart, a dla Sooners najlepiej punktował R-E-W-E-L-A-C-Y-J-N-Y freshman Trae Young – tym razem 29 oczek, czyli tyle, ile wynosi jego średnia w tym sezonie. Gwarantuje mu ona bycie najlepszym strzelcem NCAA. Gdy zaczną się spotkania w BIG 12 pewnie nie uda się jej utrzymać, ale i tak – wielki szacun!

4. Pozostało już tylko 8 zespołów bez porażki – Duke, TCU, Arizona State, Villanova, Miami, Florida State, Mississippi State i Georgetown. Na drugim biegunie – bez zwycięstw – jest 7 ekip – Mississippi Valley State, Alabama A&M, Coppin State, Arkansas Pine Bluff, Alabama State, Norfolk State i Texas Southern. Tych ostatnich rozgrzeszam, bo robią tradycyjną objazdówkę po mniej lub bardziej mocnych ekipach, ale na przykład Norfolk State nie wygrało nawet z ekipą spoza DIV I.
5. Raquan Mitchell z Colorado State w akcji:
https://twitter.com/seanvstar/status/939358201715163136
Gdzieś w III Dywizji gra się tak…


… a nawet tak:

6. Z powodu ataku zimy przełożono mecz Western Carolina z Southern Wesleyan.

Lehu
09.12.2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl