Polub nas na facebooku:    
College Raport 17.11.17

*Tejże nocy swoje spotkania odbyło kilka notowanych zespołów i wszystkie, za wyjątkiem Xavier (o których za chwilę), odniosły bardzo przekonujące zwycięstwa. Swoją dominację nad słabszą konkurencją ukazały:

– Arizona 91 – 59 z Bakerfield (28 punktów Triera oraz 18/10 Aytona)
– Notre Dame 105 – 66 z Chicago State (23 punktów Temple Gibbsa, Patryk Szpir rozegrał 9 minut)
– Cincinnati 97 – 54 z Coppin State (19/9 Jarrona Cumberlanda)
– Florida 108 – 68 z North Florida (18 punktów Kadeema Allena)
– Miami 90 – 59 z Florida A&M (15/8 Bruce’a Browna)

Warto również dodać, iż w tym ostatnim spotkaniu kontuzji doznał topowy rekrut Hurricanes – Lonnie Walker.

*Wracając do Xavier – po błysku geniuszu Trevona Blueitta (25pkt, 9zb) pokonali oni Wisconsin w spotkaniu z cyklu Gavitt Tipoff Games (Big East prowadzi 4-3). Spotkanie było bardzo zacięte, a na ekranach jeszcze na dwie minuty przed końcem widniał remis. Blueitt trafił w tym momencie dwie trójki z rzędu, umożliwiając Xavier urwanie się i ostateczne zwycięstwo. Niemniej Ethan Happ (21pkt, 4zb, 8as) swoją grą utrzymał Badgers w grze przez 38 minuty, mimo świetnej gry JP Macury (20pkt, 8zb, 4as).

*Ciekawym i zaciętym spotkaniem było również 2K Classic – Providence vs Washington. Ostatecznie Friars udało się obronić minimalną przewagę z pierwszej połowy, głównie dzięki dobrze zbalansowanej ofensywie. Huskies mieli duże szanse na wygraną głównie dzięki Noah Dickersonowi, na którego Friars nie mieli odpowiedzi. Dickerson jednak wyleciał za faule i Wazzu zabrakło lidera w końcówce.

*Warte wzmianki jest także pojedynek Utah z Missouri. Choć grali bez Michaela Portera, tak wciąż są zespołem bogatym w talent. Nie było tego jednak widać w pierwszej połowie, w której Utes pozwolili Mizzou na ledwie 19 punktów. Wystarczyło to im, by rozegrać spokojnie drugą połowę i pewnie wygrać spotkanie. Co ciekawe, żadnego rzutu z gry nie trafił duet wysokich froshów Mizzou – Jeremiah Tilmon oraz Jontay Porter.

*Uraz Marvina Bagley’a tymczasem jak się okazało nie był aż tak poważny i ma zagrać w najbliższym meczu Duke.

*Akcja dnia w wykonaniu Dwighta Coleby’ego z Western Kentucky.

Dominik Kędzierawski
17.11.2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl