College Raport 26.01.18

Kolejna dobra noc za nami. Trochę emocji, kilka niespodzianek i mecze Polaków.

1) W szalonych okolicznościach ekipa Penn State ograła na wyjeździe do tej pory niepokonany w Big Ten zespół Ohio State 82:79. Po bardzo emocjonującym i wyrównamy meczu w końcówce na minimalne prowadzenie wyszli gracze Nittany Lions, a potem zdarzyło się to:

Lider zwycięzców Tony Carr uzbierał 28 punktów (4/5 za trzy), 5 asyst i 5 zbiórek, a Keita Bates-Diop który prawie został bohaterem Buckeyes zanotował 25 oczek (4/6 za trzy) i 4 zbiórki.

2) Podobnie emocjonująco było w spotkaniu Purdue z Michigan, gdzie ostatecznie lepsi okazali się ci pierwsi wygrywając 92:88. Boilermakers świetnie wykorzystali przewagę mierzącego 218 centymetrów Isaaca Haasa, który uzbierał 24 punkty, 6 zbiórek, 3 bloki i 3 asysty, ale świetnie spisał się także Vincent Edwards notując 30 punktów, 5 zbiórek i 5 asyst. W Wolverines 26 oczek rzucił Muhammad-Ali Abdur-Rahkman.

3) Arizona po słabszym początku spotkania w drugiej części gry wyszła na kilkupuntowe prowadzenie, którego nie oddała już do końca pokonując Colorado 80:71. Deandre Ayton rzucając między innymi 12 na 12 z wolnych uzbierał 20 punktów i 6 zbiórek, a Allonzo Trier dodał 23 oczka. Dla Buffaloes 22 punkty i 6 zbiórek zdobył George King.

4) Wichita State nie do końca spisuje się na miarę potencjału, ale tym razem poradziła sobie bez najmniejszych problemów z UCF 81:62. 19 punktów i 6 zbiórek w 21 minut zanotował Shaquille Morris.

5) Gonzaga dzięki dobrej pierwszej części gry ograła Portland 95:79. Killian Tillie miał 27 punktów i 7 zbiórek, a dodając z ławki 23 punkty i 10 zbiórek najlepszy mecz w karierze rozegrał Corey Kispert.

6) Jock Landale po raz trzeci w czterech ostatnich meczach rzucił 32 punkty oraz dodał 14 zbiórek i 3 bloki prowadząc Saint Mary’s do zwycięstwa nad BYU 75:62.

7) Arizona State wciąż nie może się odnaleźć w rywalizacji w Pac-12 przegrywając mecze z teoretycznie słabszymi rywalami i tym razem ulegli po dogrywce Utah 80:77. Zawodnicy Utes przeważali przez większą część spotkania, ale w końcówce pozwolili na odrobienie strat Sun Devils i na kilkanaście sekund przed końcem przegrywali trzema oczkami. Sedrick Barefield jednak rzutem za trzy 1,8 sekundy przed końcem doprowadził do dogrywki, w której dodał jeszcze 6 oczek pomagając swojej drużynie w odniesieniu cennej wygranej. Bohater Utah, które spotkanie zaczął na ławce w sumie uzbierał 17 punktów trafiając wszystkie cztery próby za trzy. W ASU 23 punkty, 10 zbiórek i 4 asysty zanotował Tra Holder.

8) Ekipa UCLA po serii trzech porażek pokonała Californie 70:57. Dla Bruins Aaron Holiday zdobył 21 punktów, 6 asyst i 4 zbiórki, a w Golden Bears 24 punkty i 8 zbiórek miał Justice Sueing.

9) Zespół Cal Poly przegrał u siebie z Long Beach State 71:87, a Jakub Nizioł który spotkanie rozpoczął w pierwszej piątce rozegrał 18 minut notując 8 punktów (1/4 za 2, 2/5 za 3), 4 zbiórki i 2 przechwyty.

10) Devontae Cacok notując 26 punktów i 24 zbiórki w wygranym meczu UNC Wilmington z James Madison 71:68 został piątym graczem w tym sezonie, który skończył mecz z ponad 20 punktami i zbiórkami.

11) Po kilku meczach przerwy na boisko wrócił Sebastian Ferenc zdobywając w 28 minut 10 punktów (5/7 za dwa, 0/2 za jeden) i 8 zbiórek. Niestety jego Missouri S&T uległo Quincy 81:84.