Polub nas na facebooku:    
Elite 8: Gonzaga – Duke

Mecz na który wszyscy czekaliśmy głównie za sprawą rywalizacji Przemka Karnowskiego z Jahlilem Okaforem, ale również by przekonać się, czy Gonzagę stać na osiągnięcie historycznego wyniku. I choć mało mieliśmy okazji do obejrzenia tego pierwszego pojedynku, to na pewno na brak emocji, połączonych z szaleńczą młodością narzekać nie mogliśmy.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gracze Duke i choć to Jahlil Okafor był w centrum uwagi, to punkty zdobywali głównie obwodowi. Po 10 punkach Tyusa Jonesa i Matta Jonesa przewaga Blue Devils zaczęła niebezpiecznie rosnąć, by wkrótce osiągnąć 10 oczek. W tym fragmencie Zags w grze utrzymywał tylko Kyle Wiltjer, który dla swojej ekipy zdobył 10 punktów z rzędu, ale później uruchomił się także Domantas Sabonis, który zmienił Przemka Karnowskiego łapiącego szybko dwa faule. Litwin zaczął od akcji dwa plus jeden, by później dołożyć 4 następne punkty i przewaga Blue Devils wyraźnie stopniała. Niestety rozochocony swoją postaw Sabonis w kolejnych akcjach popełnił stratę i złapał drugi oraz trzeci faul, co wykorzystali rywale na przerwę schodząc wygrywając 31:26.

Druga odsłona zaczęła się od serii 12-3 w wykonaniu graczy Bulldogs, co nawet pozwoliło wyjść im na drugie prowadzenie w meczu (pierwsze było w pierwszej minucie meczu). Na odpowiedź długo czekać jednak nie musieliśmy, a że Matt Jones rozgrywał akurat jeden z lepszych meczów w karierze, to w niedługim odstępie czasu trafił swoją trzecią i czwartą trójkę, ponownie wyprowadzając Duke na czoło. W międzyczasie Justise Winslow robił cuda po obu stronach boiska, świetnie broniąc i walcząc na tablicach, ale również zdobywając punkty, co w rezultacie doprowadziło do powiększenia przewagi podopiecznych Coacha K. Na niewiele zdał się również powrót do gry Przemka Karnowskiego, który ponownie dobrze spisywał się w ofensywie, między innymi ładnie dzieląc się piłką, bo jego koledzy nagminnie pudłowali rzuty z czystych pozycji. W całym meczu Zags trafili tylko 2 na 10 prób z dystansu i pod tym względem był to ich drugi najgorszy mecz w tym sezonie.

Jeszcze na niespełna pięć minut przed końcem strata Bulldogs wynosiła tylko 2 oczka, ale Justise Winslow zdobył 7 kolejnych punktów dla Blue Devils, między innymi trafiając wielką trójkę, która jak się okazało przesądziła o losach meczu. Skrzydłowy Duke w całym spotkaniu uzbierał 16 punktów i 5 zbiórek, a swoją świetną grą zwłaszcza w drugiej części przyćmił gwiazdę numer jeden Jahlila Okafora (9 punktów, 8 zbiórek). Matt Jones dołożył 16 oczek od siebie, a Tyus Jones kolejne 15. Co ciekawe w spotkaniu punktowali tylko zawodnicy z pierwszej piątki Duke, co i tak nie przeszkodziło im w osiągnięciu zwycięstwa, a spory na to wpływ miały tylko 3 ich straty.

Przemek Karnowski przez problemy z przewinieniami (z dwa gwizdki były kontrowersyjne) na boisku spędził 26 minut notując 4 punkty, 5 zbiórek i 2 asysty, ale miał również 4 straty. Najwięcej, bo 16 oczek uzbierał Kyle Wiltjer, który jednak 13 z nich zdobył w pierwszej części gry i w kluczowych momentach brakowało jego punktów. Podobnie poniżej oczekiwań spisał się Kevin Pangos trafiając tylko 2 na 8 rzutów i notując 4 punkty oraz 0 asyst przy 3 stratach.

Tak naprawdę teraz możemy tylko gdybać, co by się mogło wydarzyć, ale chyba nie ma to większego sensu. Faktem jest, że Duke zagra w Final Four przeciwko Michigan State i dla Mike’a Krzyzewskiego będzie to 12. awans to tego etapu turnieju.

Statystyki

Kosi
30.03.2015
Komentarze

Jak myślisz @Kosi jaki seniorski sezon będzie miał Karnowski, i jakie dajesz mu szanse na „załapanie” się w do NBA na obecną chwilę???

Przede wszystkim nie wiadomo, czy zostanie w NCAA, więc za wcześnie na takie rozważania, ale osobiście wierzę, że prędzej czy później trafi do NBA.

Gonzaga miała ich na widelcu – według mnie przy stanie 51:53 „piłkę meczową” zmarnował Wiltjer po świetnym podaniu Przemka (około 5-6 minut do końca). Po tym Gonz siadło.
Co do Przemka to szczerze mu kibicuję, ale jest trochę zbyt ociężały jak na obecnych wysokich np. Howarda, M. Gasola, Noah, Boguta (przy podobnych parametrach jest znacznie wolniejszy). No i nie ma rzutu z pół dystansu :/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl