Polub nas na facebooku:    
Harvard, Western Kentucky, South Dakota State i Detroit w NCAA Tournament

Wczoraj miejsce w NCAA Tournament uzyskały 4 kolejne drużyny i na 31 konferencji już 12 zakończyło swoją rywalizacje (nie biorę tu pod uwagę Great West).

 

W ostatnim meczu sezonu regularnego Pennsylvania dość niespodziewanie uległa Princeton 52:62 i w rezultacie nie zrównała się z pierwszą drużyną w tabeli kończąc sezon na drugiej pozycji. Jeden dodatkowy mecz decydujący o grze w Big Dance okazał się zbędny i to zespół Harvard po raz pierwszy od 1946 roku zagra w Turnieju NCAA.

*****

Sensacyjnych wyników nie brakowało w turnieju konferencji Sun Belt. Już w ćwierćfinałach odpadły trzy z czterech czołowych ekip i #9 Arkansas State wygrało z #1 Middle Tennessee 64:61, #5 North Texas z #4 Louisiana-Lafayette 65:62, a #7 Western Kentucky z #2 UALR 68:63. Jedynie #3 Denver udało się awansować do półfinałów, gdzie i tak ulegli Western Kentucky 63:67. Drugim finalistą została zaś drużyna North Texas, która pokonała Arkansas State 76:72. W finale zmierzyła więc się #7 drużyna z #5 i mimo problemów w pierwszej części gry, to niżej notowana ekipa Western Kentucky wygrała z North Texas 74:70. Awans do NCAA Tournament uzyskali więc gracze Hilltoppers, a MVP turnieju wybrany został George Fant, który zdobył 17 punktów i 6 zbiórek.

Ciekawie było także w turnieju konferencji Horizon, gdzie  zeszłoroczny zwycięzca, zespół #5 Butler w półfinale  przegrał z #1 Valparaiso 46:65 i już wtedy wiedzieliśmy, że Bulldogs nie zagrają po raz trzeci z rzędu w NCAA Tournament. W drugim półfinale ekipa #3 Detroit uporała się z #2 Cleveland State 63:58 kwalifikując się do finału turnieju. I choć w pierwszej połowie to zespół Valparaiso minimalnie przeważał, to dzięki świetnie postawie w drugiej odsłonie drużyna Detroit rozgromiła swoich rywali 70:50. 21 punktów, 6 zbiórek, 4 przechwyty i 3 asysty miał Ray McCallum, którego wybrano MVP turnieju.

W turnieju konferencji Summit bardzo bliscy sprawienia ogromnej niespodzianki byli gracze #4 Western Illinois. W ćwierćfinale minimalnie wygrali z #5 North Dakota State 58:53, by w półfinałach jeszcze mniejszą różnicą punktów pokonać najlepszy zespół konferencji #1 Oral Roberts 54:53. W drugiej części drabinki swoje mecze pewnie wygrywała drużyna #2 South Dakota State awansują do finału wspólnie z Western Illinois. Podobnie jak we wszystkich turniejowych meczach Leathernecks, także i tu nie brakowało emocji. Po bardzo wyrównanym meczu, w którym niezbędna okazała się dogrywka wygrała drużyna South Dakota State 52:50. Bohaterem spotkania został Griffan Callahan, który najpierw z linii rzutów wolnych doprowadził do dogrywki, a następnie rzutem za trzy przesądził o wygranej Jackrabbits i pierwszym w historii uczelnie awansie do NCAA Tournament.

 

Dziś następne finały konferencji:

1:00 – Bucknell vs. Lehigh – Patriot League
1:00 – LIU Brooklyn vs. Robert Morris – Northeast
3:00 – Weber State vs. Montana – Big Sky

Kosi
07.03.2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl