Polub nas na facebooku:    
II runda – terminarz 19.03.15

Za nami I runda zmagań w NCAA Tournament. Przed nami właściwa część drabinki. Turniej się rozpędza i do końca tygodnia poznamy rozstrzygnięcia w II i III rundzie. Dzisiaj przed nami 16 spotkań. W swoich terminarzach postaram się napisać zawsze kilka słów o najciekawszych spotkaniach. Wychodzi ze mnie też dusza hazardzisty, więc spróbuję również wytypować zwycięzców. Gwiazdka przy danym spotkaniu będzie natomiast oznaczała najciekawszy według mnie mecz w każdym regionie. Zapraszam!

Midwest Region

17.15 Northestearn(14) vs Notre Dame(3)
19.45 Texas(11) vs Butler(6)*
00.10 Purdue(9) vs Cincinatti(8)
02.40 Hampton(16) vs Kentucky(1)

Dwa bardzo ciekawe mecze w tym regionie. Texas podejmie Butler. To już pięć lat kiedy ekipa Brada Stevensa była o krok od zwycięstwa rzutem z połowy boiska. Jak ten czas leci. Zmienił się trener, rzecz jasna zawodnicy, ale nie zmieniło się waleczne serce Butler, które w tym sezonie zaprowadziło ich do #6 seedu w Regionie. Buldogi będą musieli stawić czoła jednej z najlepszych defensyw w I dywizji.

Bardzo ciekawie zapowiada się starcie Purdue z Cincinatti. Tylko jeden zawodnik Boilermakers grał do tej pory w turnieju. Mowa o Neal’u Beashearsie, który grał tam jeszcze w barwach Colorado State. Jeśli chodzi o rozgrywki posezonowe dużo większe doświadczenie ma ekipa Cincinnatti. Obie drużyny statystycznie są blisko siebie. Purdue wygrało 6 z ostatnich 9 spotkań. Zwycięzca tego meczu spotka się w III rundzie z Kentucky.

Pozostałe dwa spotkania wydają się być przynajmniej na papierze bardzo jednostronne. Szczególnie Kentucky, którzy z bilansem 34-0 wciąż mogą zostać drużyną z perfekcyjnym sezonem bez porażki.

Moje typy: Notre Dame, Butler, Purdue, Kentucky

West Region

18.40 Georgia State(14) vs Baylor(3)
19.10 Texas Southern(15) vs Arizona(2)
21.10 Ole Miss(11) vs Xavier(6)
21.40 Ohio State(10) vs VCU(7)*
00.20 Harvard(13) vs North Carolina(4)
02.50 Wofford(12) vs Arkansas(5)

Moim zdaniem w tej części drabinki na uwagę zasługują trzy spotkania. Ole Miss, które po słabej pierwszej połowie z BYU podniosło się i wygrało, zmierzy się z Xavier. Nie stoją w tym starciu na straconej pozycji. Muszkieterzy nie mają do tej pory dobrego sezonu. Bilans 9-9 w Big East nie robi wielkiego wrażenia. To jednak drużyna turniejowa, dobrze spisali się już w samym turnieju Big East. Według mnie jest to najciekawsze spotkanie tego Regionu dzisiaj.

Drugim takim starciem jest pojedynek Harvardu z North Carolina. UNC w tym sezonie nie zachwycali aż do turnieju ACC. Tam niespodziewanie dla wszystkich pokonali w 1/2 Virginię i dopiero w finale uznali wyższość Notre Dame. Tar Heels oczywiście dysponują bardzo dobrym składem, jednak w tym roku nieco obniżyli loty. Z drugiej strony mamy zwycięzców Ivy League, którzy zagrają w turnieju czwarty raz z rzędu. Smaczku temu spotkaniu dodaje fakt, że coach Crimson był kiedyś asystentem Krzyżewskiego w Duke. Animozji między dwoma programami chyba nie muszę tłumaczyć.

Najciekawszy będzie mecz Ohio State kontra VCU. Czy czołowy prospekt na nadchodzący draft D’Angelo Russell jest w stanie przeciwstawić się żywiołowej ekipie VCU? Moim zdaniem tak. To będzie starcie na noże. Najlepsze dzisiejszego dnia. Taką mam cichą nadzieje.

Baylor i Arizona nie powinni mieć problemów z awansem do kolejnej rundy. Byłyby to mega zaskoczenia, ale w końcu to turniej. Jeden słabszy dzień i cię nie ma. Warto oglądać ludzkie pory meczów tylko do tego zachęcają.

Moje typy: Baylor, Arizona, Ole Miss, Ohio State, North Carolina, Arkansas

East Region

23.50 Lafayette(16) vs Villanova(1)
02.20 LSU(9) vs North Carolina State(8)*

Villanova nie powina mieć problemów z awansem dalej jako główny faworyt tego regionu. Drugi mecz zapowiada się dużo bardziej interesująco. Obie drużyny nie osiągnęły sukcesów w niedawno zakończonych turniejach SEC i ACC, jednak prezentują bardzo podobny koszykarski poziom. Spośród wszystkich ekip to właśnie LSU było najbliżej pokonania Kentucky w tym sezonie, lecz ulegli ostatecznie dwoma punktami. NC State więdzą jak grać w marcu, a w tym sezonie wygrali między innymi z Duke, North Caroliną czy Louisville. Dla LSU będzie to pierwszy występ na wielkiej scenie od 2009 roku.

Moje typy: Villanova, NC State

South Region

17.40 UAB(14) vs Iowa State(3)
20.10 UCLA(11) vs SMU(6)*
00.27 Stephen F. Austin(12) vs Utah(5)
02.57 Eastern Washington(13) vs Georgetown(4)

Trzy spotkania, które mają zdecydowanych faworytów w tym regionie i jedno drużyn na zbliżonym sportowo poziomie. Przetarcie dla faworytów przed meczami w III rundzie. Osobiście uważam, że ekipa SMU również jest faworytem w starciu z UCLA, którzy trochę niespodziewanie dostali się do turnieju dzięki komisji.

Moje typy: Iowa State, SMU, Utah, Georgetown

wojgrudzien
19.03.2015
Komentarze

widze że nie zgadzasz sie z sir Charlesem odnośnie ekipy Texasu:). No jak to mówią w C+ „proszę siadać, zapiąć pasy, zaczynamy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl