Polub nas na facebooku:    
Liberty walczy w turnieju Big South

Jako pierwsza walkę o gwarantowane miejsce w NCAA Tournament rozpoczęła konferencja Big South, a spotkania pierwszej rundy rozegrane zostały już piątego marca. Nieco więc się spóźniłem, ale na szczęście wciąż mamy powód by śledzić tą rywalizacje.

Swój pierwszy mecz wygrał zespół Liberty, który w pierwszej rundzie zmierzył się z nieco wyżej notowaną drużyną Coastal Carolina. I choć w sezonie Flames zdołali pokonali Chanticleers, to bilans rywali 9-7 wyglądał znacznie okazalej niż 6-10 podopiecznych trenera Layera. Przeciwko ekipie Tomka Gielo były też liczby i według corocznych obliczeń Kena Pomeroy’a  Liberty miało tylko 18,8% szans na przejście pierwszej rundy. Choć kalkulacje nieco zakłamał fakt rozgrywania całego turnieju na obiekcie Coastal Carolina.

To jednak nie liczby grają, o czym przekonały się wszystkie zespoły grające w pierwszej rundzie turnieju. Trzy z czterech rozegranych spotkań wygrały niżej rozstawione drużyny, z czego dwa zakończyły się po doliczonym czasie gry. Największą niespodzianką była zaś porażka UNC Asheville z Longwood 72:87.

Zaskoczeniem można też nazwać zwycięstwo Flames, choć z drugiej strony bardzo trafnie opisuje całą sytuację Tomek – „Turnieje rządzą się swoimi prawami. Nieważne jaki bilans zaliczyłeś w sezonie zasadniczym, jeśli wyjdziesz na boisko nieprzygotowany do walki, przegrasz. Przyjechaliśmy tutaj gotowi zostawić serce na parkiecie i jak na razie przynosi to sukces. Powtarzaliśmy sobie przed meczem z Coastal Carolina, że naszym największym atutem jest to, że nie jesteśmy faworytem tego turnieju, więc nie ciąży na nas żadna presja.”

Tak też podeszli do spotkania i mimo początkowych problemów z parkietu schodzili jako zwycięzcy. Szczególnie druga połowa to popis gry zawodników Flames, którzy wygrali tą część 40:26. Spory wkład miał w to Tomek Gielo, który rzucił 11 punktów, trafiając między innymi 3 razy na 4 próby z dystansu, a w całym meczu uzbierał 14 oczek i 6 zbiórek – „Gdy po pierwszych kilku minutach przegrywaliśmy 14-3, Trener Layer powiedział nam, że oddajemy dobre rzuty i one wkrótce zaczną wpadać, lecz musimy się skupić na obronie i zbiórkach, by jak najbardziej zmniejszyć ich liczbę posiadań. Udało nam się wrócić do gry i wygrać [78:61].” Liderem drużyny okazał się zaś rozgrywający Davon Marshall notując 28 punktów.

Krótki skrót meczu

Czasu do świętowania wiele nie było, bo kolejnym rywalem Flames będzie najlepszy zespół z dywizji północnej – High Point. W sezonie obie ekipy spotkały się dwukrotnie i mimo niekorzystnego wyniku szanse Liberty nie są wcale takie znikome, o czym przekonuje Tomek – „Z High Point graliśmy w tym sezonie 2 razy i przegraliśmy oba po zaciętych spotkaniach, w tym jedno po dwóch dogrywkach. Tym razem jednak nie będą oni mieli w składzie swojego najlepszego strzelca, Johna Browna [złamana kość w stopie], więc jesteśmy gotowi by dać z siebie wszystko i wygrać. W końcu jak to się mówi: 'Do trzech razy sztuka’.”

Nie pozostaje więc nic innego, jak trzymać kciuki za Tomka i jego zespół. Spotkanie zostanie rozegrane w nocy z czwartku na piątek o godzinie 2:00, a transmisje można znaleźć na oficjalnej stronie turnieju.

Kosi
07.03.2013
Komentarze

jednak dali rady za trzecim razem 🙂
GAME 8: No. 5N Liberty 61, No. 1N High Point 60

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl