Pechowe tygodnie Polaków

Od początku sezonu Kamil Jantoń ma pewne miejsce w rotacji i choć wszystkie mecze zaczynał z ławki, bardzo często na boisku przebywał dłużej niż podstawowy center Eastern Michigan. Niestety 10 dni temu złamał nos i w rezultacie w dwóch ostatnich meczach musiał grać w specjalnej ochronnej masce.

W przegranym meczu z Syracuse 48:84, na boisku spędził 11 minut zdobywając 2 punkty i 3 zbiórki. Przeciwko Colgate rozegrał 19 minut, ponownie notując 2 punkty i 3 zbiórki, a jego zespół przegrał trzeci mecz z rzędu 70:74.

Eastern Michigan po 8 rozegranych meczach ma 4 zwycięstwa i 4 porażki, a już dziś w nocy zmierzy się Drake.

***********************

Z kontuzją zmagał się także Jakub Kusmieruk, który z powodu stłuczenia barku opuścił dwa mecze, a w dwóch kolejnych rozegrał odpowiednio 4 i 6 minut. Podstawowy center Idaho State w wygranym meczu z North Dakota 76:63 oddał tylko jeden niecelny rzut, natomiast przeciwko Boise State uzbierał 6 punktów i 3 zbiórki, a jego zespół przegrał 55:79.

Aktualnie Idaho State legitymuje się bilansem 2-6, a w kolejnym meczu 10 grudnia zmierzą się z Loyola Marymount.

Wciąż o minuty w rotacji Texas-Arlington walczy Karol Gruszecki, który przed tym sezonem przeniósł się z Junior College do I Dywizji. W przegranym wysoko meczu z Texas Longhorns 62:80 Polak rozegrał tylko 2 minuty nie zapisując się w żadnych rubrykach statystycznych.

Drużyna Texas-Arlington na koncie oprócz 3 porażek ma również 4 zwycięstwa, a następne spotkanie rozegrają dopiero 17 grudnia przeciwko Tulsa.

Grająca wciąż bez kontuzjowanego Tomka Gielo ekipa Liberty przegrała we wtorek z North Carolina-Wilmington 68:77 i była to ich 7 porażka z rzędu. Ogólnie Flames w sezonie legitymują się bilansem 2-8, a w najbliższym spotkaniu 10 grudnia zmierzą się z Virginia Intermont (NAIA).

Oficjalna data powrotu do gry Gielo nie jest jeszcze znana, ale nie wykluczone, że pojawi się na kilka minut już w sobotę.