Polki w posezonowych rozgrywkach

Dość liczne grono naszych reprezentantek miało okazje wystąpić w posezonowych rozgrywkach, dlatego warto nieco to podsumować. Zwłaszcza, że nie zabrakło zespołowych sukcesów.

NCAA

Krótko trwała przygoda zespołu #14 Wyoming w głównym Turnieju. W pierwszej rundzie uległ wyżej notowanej ekipie #3 UCLA 48:69. Trzeba jednak nadmienić, że sam udział był wielkim sukcesem, wcześniej uwiecznionym pierwszym historycznym i sensacyjnym zwycięstwem w turnieju Mountain West. Ola Ustowska grająca zwykle po kilkanaście minut w meczu przeciwko Bruins rozegrała 7, notując jedną asystę.

Choć w pierwszych dwóch spotkaniach zespół UConn musiał sobie radzić bez swojego głównego trenera Geno Auriemma (pozytywny wynik testu na covid), to na postawę rozstawionej z #1 ekipy Huskies niespecjalnie to wpłynęło. pewnie ogrywając High Point 102:59 i Syracuse 83:47. Anna Makurat w pierwszym meczu w 13 minut uzbierała 3 punkty, 2 zbiórki, 3asysty i blok. Natomiast w drugim w 17 minut zanotowała 3 punkty, 2 zbiórki i 2 przechwyty.

W kolejnym starciu 27 marca w rundzie Sweet 16 #1 Uconn zmierzy się z #5 Iowa.

WNIT

Po drugim meczu drużyna Clemson zakończyła swój udział w NIT. W pierwszym pojedynku udało się pokonać Ohio 65:60 (Weronika Hipp – 4min, 1as), w drugim trzeba było uznać wyższość zawodniczek z Delaware 74:87 (Weronika – 1min).

Obiecująco zapowiadało się uczestnictwo Colorado, ale ostatecznie do półfinału awansować się nie udało. Statystyki:

vs Louisiana 68:45 – Zuzanna Kulińska – 18min, 5pkt, 2zb, 3as
vs Nebraska 75:71 – Zuzanna Kulińska – 8min, 1zb, 1as
vs Ole Miss 56:65 – Zuzanna Kulińska – 7min, 2zb

WBI

Drużyna Cleveland State wygrywając trzy kolejne mecze zdobyła pierwsze historyczne mistrzostwo turnieju Women’s Basketball Invitational. W pierwszym pojedynku z Manhattan 68:55 Barbara Zieniewska rozegrała 30 minut notując 4 punkty, 3 zbiórki, asystę i przechwyt. W drugim zwycięskim nad Stetson 64:54 Polka otrzymała aż 38 minut zdobywając 2 punkty, 11 zbiórek i przechwyt. W finale z Portland wygranym 67:64 w 18 minut Basia odnotowała zbiórkę i asystę.

Gratulujemy sukcesów i kibicujemy dalej Ani!