Polub nas na facebooku:    
Poznaliśmy pierwszych uczestników NCAA Tournament

Swoje turnieje zakończyły już cztery konferencje i jak na razie do NCAA Tournament awansowały faworyzowane ekipy.

Jako pierwsza swój turniej rozpoczęła konferencja Big South i tu nie zabrakło ciekawych rozstrzygnięć. Już w ćwierćfinałach odpadły #2 i #3 drużyna, co pozwoliło #7 Virginia Military awansować aż do finałów. Na swojej drodze pokonali #10 Radford, #2 Coastal Carolina i #6 Winthrop. Drugim finalistą była zaś ekipa #1 UNC-Asheville, która pewnie demolowała swoich rywali. Podobnie sytuacja wyglądała więc w finale i mimo wyrównanej pierwszej części gry Bulldogs pokonali Keydets 80:64. MVP turnieju wybrany został J.P. Primm, który w finale zdobył 16 punktów, 7 asyst, 4 zbiórki i 4 przechwyty.

Dość niespodziewanie aż do finału turnieju Atlantic Sun awansowała drużyna #6 Florida Gulf Coast, który w ćwierćfinale pokonała #3 USC Upstate, a w półfinale #2 Mercer eliminując najgroźniejszych rywali #1 Belmont. Faworyzowana ekipa Bruins do finału awansowała bez większych problemów, a tam rozprawiła się z Coast Eagles 83:69. Aż pięciu graczy Belmont zdobyło w tym meczu 12 i więcej punktów, a MVP turnieju wybrany został Kerron Johnson, który uzbierał 14 punktów 11 zbiórek i 5 asyst.

Bez zaskoczeń zakończył się turniej konferencji Ohio Valley, w którym we wszystkich spotkaniach wygrywały wyżej rozstawione drużyny. W finale #1 Murray State zagrało z #2 Tennessee State, czyli zespołem który jako jedyny zdołał pokonać w tym sezonie Racers. Tym razem również nie brakowało emocji i jeszcze na 5:28 przed końcem to Tigers prowadzili różnicą 7 punktów. Drużyna Murray State zakończyła jednak spotkanie serią 11-2, a decydujące punkty na 4.4 sekundy przed końcem zdobył Jewuan Long zapewniając swojej drużynie zwycięstwo 54:52. Donte Poole notując w finale 14 punktów, 3 zbiórki i 3 przechwyty został wybrany MVP turnieju Ohio Valley.

W niedziele swój turniej zakończyła konferencja Missouri Valley. W finale zgodnie z planem znalazła się ekipa #2 Creighton oraz niespodziewanie #4 Illinois State, która pokonała w półfinale #1 Wichita State 65:64. Zwycięstwo Redbirds w tym meczu zapewnił Tyler Brown trafiając dwa rzuty wolne na 7 sekund przed końcem. Równie emocjonująco było w finale gdzie za każdym razem gdy Bluejays odskakiwali na kilka punktów gracze Illinois State szybko doprowadzali do remisu. Ostatecznie po 40 minutach niezbędna okazała się dogrywka, którą zespół Creighton wygrał 17:13, a cały mecz 83:79. W doliczonym czasie gry 8 punktów zdobył Antoine Young, ale to Doug McDermott wybrany został MVP turnieju notując w całym spotkaniu 33 punkty i 6 zbiórek.

 

Dziś poznamy czterech kolejnych uczestników NCAA Tournament, a swoje finały maja konferencje Colonial, Metro Atlantic, Southern i West Coast.

1:00 – Drexel vs. VCU
1:00 – Loyola (MD) vs. Fairfield
3:00 – Davidson vs. Western Carolina
3:00 – Saint Mary’s vs. Gonzaga

Kosi
05.03.2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl