Polub nas na facebooku:    
Przed nami ćwierćfinały NIT

Podczas gdy drużyny występujące w NCAA Tournament mają kilka dni wolnego, turniej NIT wkracza w najważniejszą fazę i już dzisiaj rozegrane zostaną pierwsze ćwierćfinały. W gronie pozostałych uczestników mamy aż trzy zespoły z Pac-12 i nie wykluczone, że taki będzie też finał. My jednak naszą uwagę będziemy skupiali na Olku Czyżu i miejmy nadzieję, że to właśnie Nevada dojdzie aż do finału.

20 marca

0:00 – #3 Drexel vs. #5 Massachusetts
Drużyna Massachusetts rywalizacje w konferencji A-10 zakończyła na 5 piątym miejscu, jednak w sezonie kilkukrotnie pokazywała, że trzeba na nich uważać. W turnieju przekonały się o tym zespoły Mississippi State oraz Seton Hall i nie wykluczony, że wkrótce ten los podzieli ekipa Drexel. W Minutemen postacią numer jeden jest rozgrywający Chaz Williams, który jest najlepiej punktującym, podającym i przechwytującym zawodnikiem w zespole. Oprócz niego istotne role odgrywają Raphiael Putney, Jesse Morgan i Terrell Vinson, a drużyna preferuje ofensywny basket. Zespół Drexel to zwycięzca konferencji CAA, gdzie trener dużo bardziej stawia na defensywę. W Dragons ciężko szukać też gwiazd, ale podobnie jak w UMass najwięcej zależy od rozgrywającego, Frantza Massenata. Damion Lee, Samme Givens i Chris Fouch to pozostali gracze godni uwagi.

2:00 – #1 Washington vs. #3 Oregon
Pojedynek pomiędzy pierwszą i drugą drużyną Pac-12. Faworytem będzie oczywiście zespół Washington, jednak jak pokazał sezon w tej konferencji każdy może wygrać z każdym. Obie drużyny lubią grać w ataku, więc zapowiada się na ciekawe ofensywne widowisko, tym bardziej że zespół Oregon, jak na razie w turnieju NIT rzuca średnio 102 punkty. W Huskies wyróżnić trzeba trio – Terrence Ross, Tony Wroten i C.J. Wilcox, w Ducks są to – Devoe Joseph, E.J. Singler i Garrett Sim.

21 marca

0:00 – #4 Middle Tennessee vs. #6 Minnesota
Minnesota może i sobie nie poradziła w rywalizacji wewnątrz Big Ten, ale w spotkaniach z drużynami z mniejszych konferencji wciąż jest bardzo groźna. Po kontuzji Trevora Mbakwe’a to Rodney Williams oraz Julian Welch stali się najważniejszymi zawodnikami w Golden Gophers, ale wyróżnia ich także bardzo zespołowa gra. Middle Tennessee to zaś zwycięzca konferencji Sun Belt i małe objawienie turnieju NIT. Na swojej drodze pokonali dwie mocne drużyny – Marshall i Tennessee. Atutem Blue Raiders jest 10 osobowa rotacja, dzięki czemu przez cały mecz mogą utrzymywać taką samą intensywność, a procentuje to bardzo wysoką skutecznością (4 miejsce w NCAA). W zespole wyróżniają się głównie LaRon Dendy, Marcos Knight i JT Sulton.

2:00 – #3 Stanford vs. #5 Nevada
Siódmy zespół Pac-12 kontra zwycięzca konferencji WAC. Faworytem jest tu bardzo dobrze broniąca drużyna Stanford, jednak będąca w dobrej formie ekipa Wolf Pack wcale nie jest na straconej pozycji. Najważniejszym graczem Cardinal jest Freshman Chasson Randle i jego pojedynek z Deonte Burtonem na pewno będzie istotny dla losów tego meczu. Poza nim w Stanford istotną role odgrywają Aaron Bright i Josh Owens, a w Wolf Pack są to naturalnie Malik Story, Olek Czyż i Dario Hunt. Wydaje się, że Nevada znowu będzie miała przewagę pod koszami w ataku i jeśli uda im się to wykorzystać będą bardzo blisko gry w półfinale.

Kosi
20.03.2012
Komentarze

bywa że Stanford ma skuteczność rzutów za 3 pkt na poziomie 70 % – broń nie do pokonania, chyba że sie im na to nie pozwoli …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl