Sensacja w Southland

Po łatwym zwycięstwie w ćwierćfinale drużyna #1 Texas-Arlington sensacyjnie uległa w półfinale z #4 McNeese State 72:92 i odpadła z dalszej rywalizacji w tym sezonie. Co gorsza porażka prawdopodobnie będzie kosztować Mavericks udział w NCAA Tournament, bo mimo bardzo dobrego bilansu w większości spotkań rywalizowali ze słabszymi przeciwnikami.

Spotkanie znacznie lepiej rozpoczął zespół Cowboys, który już po kilku minutach prowadził różnicą 9 punktów. Po słabszym początku zawodnicy UTA przystąpili jednak do odrabiania strat i w 9 minucie meczu przegrywali już tylko 2 oczkami. Niestety w kolejnych akcjach ponownie przeważali gracze McNeese State, a ich przewaga urosła do stanu poprzedniego. Mavericks próbowali zniwelować straty, ale świetnie dysponowani tego dnia z dystansu rywale na to nie pozwolili i po 20 minutach gry wygrywali 44:32. W drugiej odsłonie w dalszym ciągu obserwowaliśmy bardzo dobrą grę McNeese State, którzy z biegiem minut powiększali swoją przewagę i nawet świetna postawa LaMarcusa Reeda na niewiele się zdała. 8 minut przed końcem Cowboys prowadzili różnicą 20 oczek i było pewne, że tego meczu już nie przegrają.

W Mavericks 23 punkty i 4 zbiórki miał LaMarcus Reed, a 13 oczek i 6 zbiórek dołożył rezerwowy Bradley Gay. Karol Gruszecki na boisku spędził 2 minuty oddając jeden celny rzut z dystansu.

Dla zwycięzców 20 punktów, 6 asyst i 4 zbiórki zdobył Patrick Richard, 18 punktów, 6 asyst i 4 zbiórki dodał Dontae Cannon, a 17 oczek miał Jeremie Mitchell.

W drugim półfinale zespół #3 Lamar pokonał #2 Stephen F. Austin 55:44, a najlepszym graczem meczu okazał się Anthony Miles, który uzbierał 17 punktów, 7 zbiórek, 5 asyst i 5 przechwytów.

Spotkanie finałowe pomiędzy #4 McNeese State i #3 Lamar zostanie rozegrane 10 marca o 21:00 czasu polskiego. Transmisja na kanale ESPN2.

Choć drużyna  Texas-Arlington zaprzepaściła swoją szanse na grę w NCAA Tournament, to prawdopodobnie weźmie udział w mniej prestiżowym turnieju NIT. Uczestnicy oraz terminarza turnieju zostanie ogłoszony w niedziele.