Polub nas na facebooku:    
Subiektywno-statystyczny przegląd dnia, czyli co słychać na akademickich parkietach (13)

Dzisiaj aż 143 spotkania, więc jestem przekonany, że znajdziecie coś dla siebie. Wczoraj wybór był nieco mniejszy, ale spotkanie Davidson-VCU zapowiadało się naprawdę nieźle. Sprawdźmy jak było, a przy okazji zajrzyjmy na pozostałe parkiety.

1. Koszykarze VCU przystępowali do spotkania z Davidson bez porażki w grach konferencyjnych. Rams rozpoczęli mecz w świetny sposób – trafiał Melvin Johnson, a pudłował Jack Gibbs, dzięki czemu VCU zbudowało przewagę na poziomie 20 punktów. Run Wildcats pod koniec pierwszej połowy (sporo tych runów było) sprawił, że pierwsza część spotkania zakończyła się tylko 10 punktami straty. Punktować zaczął Gibbs. W drugiej połowie gospodarze gonili, aż w końcu po trójce Briana Sullivana na siedem minut przed końcem doszli na dwa punkty. Dobra gra JeQuana Lewisa pozwoliła Rams na ponowne zwiększenie przewagi i pomimo wysiłków Gibsa nie udało się Wildcats wygrać tego spotkania. 79-69, a lider Davidson skończył z 34 punktami, czyli połową dorobku całej drużyny.


A tak wygląda sytuacja VCU:

2. Ciekawe spotkanie w MAAC. Iona podejmowała na własnym boisku Manhattan, czyli nowojorski klasyk, którym żyje cała konferencja. Oba kampusy dzieli mniej niż 10 mil. Trener Jaspers Steve Masiello powiedział dwa lata temu tak: “I’ve played in Kentucky-Louisville. There is no difference in the feelings”. Nie wypada mu nie wierzyć.

Niestety, w samym spotkaniu emocji raczej zabrakło, bo Gaels wygrali 14 punktami. Zawiódł tylko A.J. English, który trafił ledwie jeden z ośmiu rzutów z gry.

3. Kahlil Felder z Oakland poszalał sobie w wygranym spotkaniu z Wright State, zdobywając 33 punkty, do których dołożył 6 asyst i 5 przechwytów.

4. Grała Ivy League, w której póki co zaskakująco słabo prezentują się gracze Harvardu. Crimson są 1-2, a wczoraj przegrali z Cornell. Bez porażki są Yale, Columbia i Princeton.

5. Buddy Hield jest najlepiej rzucającym trójki i wolne graczem w całej NCAA, jeżeli uwzględnimy tylko tych, którzy oddali po co najmniej 100 rzutów. W ścisłej czołówce trójek (uwzględniając graczy, którzy oddają po co najmniej dwa rzuty na mecz i grają 40% minut) jest także jego kolega z Oklahomy Jordan Woodard, który trafił 49 z 90 rzutów. Najlepiej z dystansu rzuca Australijczyk Emmett Naar z Saint Mary’s – 59%, a co ciekawe tuż za nim inny obcokrajowiec – Słoweniec Jure Span z USC Upstate.

Lehu
30.01.2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl