Subiektywno-statystyczny przegląd ostatnich dni, czyli co słychać na akademickich parkietach (7)

Wtorkowy poranek w pracy to idealny moment na zapoznanie się z tym co zaserwowały nam akademickie parkiety w ciągu dwóch ostatnich dni. Wciąż bez zmian, co oczywiście nie oznacza, że jest nudno. Trup faworytów wciąż ściele się gęsto, świetnych końcówek i dramatycznych momentów nie brakuje.

1. Kolejnej, już czwartej porażki doznała Virginia. Najważniejszą informacją jest jednak to, że w grach konferencyjnych Kawalerzyści są 2-3 i plasują się w drugiej połowie tabeli ACC. Tym razem podopieczni Tony’ego Bennetta przegrali z Florida State, a klawisz PrntScr mojego komputera wyłapał, że coach Cavaliers ostatnio trochę rotuje podkoszowymi:

2. Działo się w Wisconsin, gdzie – jak się pewnie domyślacie – poległ kolejny faworyt. Michigan State pokonane! Nie będę się rozpisywał, łapcie filmik z tego spotkania:

3. Baaaaardzo do ugryzienia było SMU, które pokonało na wyjeździe Tulane 60:45, jednak niech Was nie zwiedzie wynik, bo przez ponad 30 minut mecz był bardzo nerwowy i gdyby nie niewyobrażalna wręcz nieporadność Green Waves, to właśnie Mustangs schodziliby z parkietu pokonani. 20 strat gospodarzy, w tym wiele w kluczowych momentach drugiej połowy.

4. Iowa nie podzieliła ogólnego trendu przegrywających faworytów i ograła na własnym parkiecie Michigan. Jarrod Uthoff rzuca prawie 19 punktów na mecz, a Hawkeyes razem z Hoosiers przewodzą w Big Ten. Jest dobrze w Iowa City.

5. Jessie Govan z Georgetown jest najlepiej egzekwującym wolne centrem w NCAA, jeżeli pod uwagę weźmiemy tych, którzy wykonują co najmniej dwie próby w meczu. Rezerwowy środkowy Hoyas trafił 89% swoich rzutów – 49 z 55.
6. Wizualizacja pogromu faworytów. Dorzućcie jeszcze kolejną porażkę Duke i Oklahomy.

7. Tak, tak – Sooners pokonani! W zwycięskich Cyclones punktowało ledwie pięciu graczy, ale aż trzech na poziomie 20 i więcej – Georges Niang, Monte Morris oraz Abdel Nader. Dla Oklahomy 27 punktów rzucił niezawodny Buddy Hield, a 26 oczek dorzucił Isaiah Cousins.

8. Również ledwie pięciu koszykarzy Syracuse punktowało w wyjazdowym spotkaniu z Duke i… tak, tak, oczywiście Orange wygrali! Blue Devils forsowali rzuty za trzy, ale trafili ledwie 10 z 37 prób. 0/7 był Luke Kennard, a 2/11 Matt Jones.

9. Nie zwalnia Purdue. Boilermakers bezproblemowo wygrali wyjazdowe spotkanie z Rutgers, a coach Matt Painter zrobił przegląd rezerw, wystawiając 13 graczy. To była dobra okazja do odpoczynku dla podstawowych zawodników Purdue – najwięcej zagrał Caleb Swanigan, który w 21 minut wykręcił double-double. Swój najlepszy mecz w krótkiej, liczącej 15 fragmentów spotkań karierze zaliczył Jacquil Taylor, który w 14 minut rzucił 12 punktów i zebrał 10 piłek.