Turniejowy rozkład jazdy 12.03.16

Wkraczamy w fazę półfinałów i finałów w najlepszych konferencjach. Dobry Boże co to był za piątek. Podsumujmy go chwilę a później przejdziemy do tego co nas czeka dzisiaj. Nie brakowało niespodzianek. Trup faworytów ścielił się gęsto. Ja osobiście mam satysfakcje bo dwie moje ulubione drużyny grają dalej chociaż ich awans był mało prawdopodobny.

W ACC ponownie bez większych niespodzianek. Notre Dame po wyczerpującym meczu z Duke i dogrywce dzień później nie dali rady postawić trudnych warunków North Carolina. Numer jeden Atlantic Coast wygrał pewnie to spotkanie 78-47. Mecz bez historii. W ostatnich 6 minutach pierwszej połowy Tar Heels zrobili run 18-0, który praktycznie zakończył emocje w tym meczu. W drugim spotkaniu Virginia pokonała Miami(FL) i uzupełni grono finału. Nie widziałem tego spotkania bo skupiłem się na meczu Oregonu z Arizoną.

W American Conference wczoraj prawdziwe marcowe szaleństwo. Tylko Temple jako faworyt awansowało do półfinału. UConn po 4(!!) dogrywkach pokonało Cincinnati. A do rzeczonej 4 dogrywki doprowadziło w ten oto sposób. Świetny mecz Daniela Hamiltona, który jest drugim graczem w historii uczelni po Kembie Walkerze z tak świetnym występem w turnieju.

W Półfinałach zobaczymy również ekipę Tulane, która pokonała mojego cichego faworyta ekipę Houston. W czwartym ćwierćfinale również nieco niespodziewanie Memphis gładko rozprawiło się z Tulsą.

W A-10 znamy półfinalistów. Zaskoczeń brak. Jedynie wygrana Davidson z St. Bonaventure może być zaskoczeniem. Czy napewno? Grono półfinalistów uzupełnią Dayton, Saint Joseph’s i VCU.

Kansas pokonało Baylor 70-66 i był to jeden z najbardziej zaciętych meczów w nocy. Nie byłoby tego zwycięstwa gdyby nie świetny Perry Ellis. West Virginia pokonała Oklahomę i również zagra w finale. To też niewielka bo niewielka ale niespodzianka. Kluczem do zwycięstwa było zneutralizowanie Buddy Hielda, który w 1 połowie zdobył tylko 2 punkty co jest jego najgorszym wynikiem w karierze w Sooners.

Villanova od początku kontrolowała przebieg spotkania z Providence. Kris Dunn nie był sobą na parkiecie. Dobra obrona i podwojenia to było coś z czym Friars nie mogli sobie poradzić. Ostatecznie w drugiej połowie nieco zmniejszyli straty jednak przegrali dość wyraźnie. Villanova nie powinna mieć problemów w finale z Seton Hall, które pokonało faworyzowane Xavier. Tego meczu nie widziałem bo padłem.

W Big Ten 1 niespodzianka która raduje moje serce i 3 wyniki, których można się było spodziewać. Michigan pokonali lidera sezonu zasadniczego Indianę Hoosiers, która odpada już w swoim pierwszym meczu turnieju. Okoliczności tego zwycięstwa były takie.

Grono półinalistów uzupełnią Purdue, Maryland i Michigan State.

W finale Mountain West zobaczymy dwie najlepsze ekipy sezonu zasadniczego. San Diego State kontra Fresno State.

Oregon po dogrywce pokonał Arizonę dzięki fenomenalnej grze Dillona Brooksa. California po wyrównanym meczu przegrała z Utah Utes.
W SEC 1 niespodzianka i trzy można powiedzieć planowe zwycięstwa. Awanse Kentucky, Texas A&M i LSU. South Carolina żegna się z turniejem po porażce z Georgią.

Zobaczmy co dzisiaj. Dzień finałów. Większość konferencji dzisiaj kończy walkę i jutro spokojnie czeka na swój seed – to w przypadku zwycięzców. A przegrani czekają w napięciu czy wystąpią w głównym turnieju.