Polub nas na facebooku:    
Turniejowy rozkład jazdy 12.03.16

Wkraczamy w fazę półfinałów i finałów w najlepszych konferencjach. Dobry Boże co to był za piątek. Podsumujmy go chwilę a później przejdziemy do tego co nas czeka dzisiaj. Nie brakowało niespodzianek. Trup faworytów ścielił się gęsto. Ja osobiście mam satysfakcje bo dwie moje ulubione drużyny grają dalej chociaż ich awans był mało prawdopodobny.

W ACC ponownie bez większych niespodzianek. Notre Dame po wyczerpującym meczu z Duke i dogrywce dzień później nie dali rady postawić trudnych warunków North Carolina. Numer jeden Atlantic Coast wygrał pewnie to spotkanie 78-47. Mecz bez historii. W ostatnich 6 minutach pierwszej połowy Tar Heels zrobili run 18-0, który praktycznie zakończył emocje w tym meczu. W drugim spotkaniu Virginia pokonała Miami(FL) i uzupełni grono finału. Nie widziałem tego spotkania bo skupiłem się na meczu Oregonu z Arizoną.

W American Conference wczoraj prawdziwe marcowe szaleństwo. Tylko Temple jako faworyt awansowało do półfinału. UConn po 4(!!) dogrywkach pokonało Cincinnati. A do rzeczonej 4 dogrywki doprowadziło w ten oto sposób. Świetny mecz Daniela Hamiltona, który jest drugim graczem w historii uczelni po Kembie Walkerze z tak świetnym występem w turnieju.

W Półfinałach zobaczymy również ekipę Tulane, która pokonała mojego cichego faworyta ekipę Houston. W czwartym ćwierćfinale również nieco niespodziewanie Memphis gładko rozprawiło się z Tulsą.

W A-10 znamy półfinalistów. Zaskoczeń brak. Jedynie wygrana Davidson z St. Bonaventure może być zaskoczeniem. Czy napewno? Grono półfinalistów uzupełnią Dayton, Saint Joseph’s i VCU.

Kansas pokonało Baylor 70-66 i był to jeden z najbardziej zaciętych meczów w nocy. Nie byłoby tego zwycięstwa gdyby nie świetny Perry Ellis. West Virginia pokonała Oklahomę i również zagra w finale. To też niewielka bo niewielka ale niespodzianka. Kluczem do zwycięstwa było zneutralizowanie Buddy Hielda, który w 1 połowie zdobył tylko 2 punkty co jest jego najgorszym wynikiem w karierze w Sooners.

Villanova od początku kontrolowała przebieg spotkania z Providence. Kris Dunn nie był sobą na parkiecie. Dobra obrona i podwojenia to było coś z czym Friars nie mogli sobie poradzić. Ostatecznie w drugiej połowie nieco zmniejszyli straty jednak przegrali dość wyraźnie. Villanova nie powinna mieć problemów w finale z Seton Hall, które pokonało faworyzowane Xavier. Tego meczu nie widziałem bo padłem.

W Big Ten 1 niespodzianka która raduje moje serce i 3 wyniki, których można się było spodziewać. Michigan pokonali lidera sezonu zasadniczego Indianę Hoosiers, która odpada już w swoim pierwszym meczu turnieju. Okoliczności tego zwycięstwa były takie.


Grono półinalistów uzupełnią Purdue, Maryland i Michigan State.

W finale Mountain West zobaczymy dwie najlepsze ekipy sezonu zasadniczego. San Diego State kontra Fresno State.

Oregon po dogrywce pokonał Arizonę dzięki fenomenalnej grze Dillona Brooksa. California po wyrównanym meczu przegrała z Utah Utes.
W SEC 1 niespodzianka i trzy można powiedzieć planowe zwycięstwa. Awanse Kentucky, Texas A&M i LSU. South Carolina żegna się z turniejem po porażce z Georgią.

Zobaczmy co dzisiaj. Dzień finałów. Większość konferencji dzisiaj kończy walkę i jutro spokojnie czeka na swój seed – to w przypadku zwycięzców. A przegrani czekają w napięciu czy wystąpią w głównym turnieju. 

America East – Finał 
17.00 Vermont – Stony Brook
Big Ten – Półfinały
19.00 Michigan – Purdue
21.30 Maryland – Michigan State
SEC – Półfinały
19.00 LSU – Texas A&M
21.00 Georgia – Kentucky
MEAC – Finał
19.00 South Carolina State – Hampton
Atlantic 10 – Półfinały
19.30 Saint Joseph’s – Dayton
22.00 Davidson – VCU
C-USA – Finał
20.30 Old Dominion – Middle Tennessee
American – Półfinały
21.00 Connecticut – Temple
23.00 Tulane – Memphis
Sun Belt – Półfinały
20.00 Louisian Lafayette – Arkansas Little-Rock
22.30 UT-Arlington – Louisiana Monroe
Big East – Finał
23.30 Seton Hall – Villanova
Big 12 – Finał 
00.00 West Virginia – Kansas
Mountain West – Finał
00.00 Fresno State – San Diego State
SWAC – Finał
00.30 Southern – Jackson State
MAC – Finał
01.30 Akron – Bufallo
Big Sky – Finał
02.45 Montana – Weber State
ACC – Finał 
03.00 Virginia – North Carolina
Southland – Finał
03.30 Texas A&M CC – Stephen F. Austin
Pacific-12 – Finał
04.00 Utah – Oregon
WAC – Finał
05.00 CSU Bakersfield – New Mexico State
Big West – Finał
05.30 Long Beach State – Hawaii
 

wojgrudzien
12.03.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl