Turniejowy rozkład jazdy 13.03.16.

Cóż to była za noc. Jedna z najbardziej emocjonujących sobót. Kilka finałów. Nieszablonowe rozstrzygnięcia. Prześledźmy co za nami i co nas czeka dzisiaj w ostatni turniejowy dzień.

Na początek bo już o 17 Vermont podejmowało Stony Brook w ramach finału America East. I grali super. Jednak Jameel Warney pokazał dlaczego jest prawdpodobnie jednym z najbardziej walecznych zawodników w NCAA. Stony Brook przegrywali już 14 punktami jednak zdołali obrócić ten mecz na swoją korzyść.

W MEAC Hampton pewnie pokonało South Carolina State. W C-USA po wyrównanym meczu Middle Tennessee pokonało Old Dominion. CSU Bakerfsfield to kolejny uczestnik NCAA Tournament. W finale WAC pokonali New Mexico State. Z konferencji SWAC również nie będzie najwyżej rozstawionej drużyny. Tą konferencje w dalszej części marca będzie reprezentowała ekipa Southern. Hawaii miało problemy w finale Big West jednak ostatecznie 4 punktami pokonali Long Beach State. MAC będzie reprezentowała ekipa Buffalo. W finale pokonali Akron. Big Sky wygrali Weber State. Wszystkie mecze finałowe w tych mniejszych konferencjach były niezwykle wyrównane. Jak tak oglądamy recapy z nich dostępne na stronach ESPN to trochę żałuje, że znowu poleciałem mainstreamowo. Za rok obiecuje więcej uwagi skupić na tych konferencjach.

No to zobaczmy to co widziałem. Zacznijmy od konferencji, które nie grały finałów wczoraj. W półfinałach Big Ten nie było niespodzianek. Purdue pewnie pokonali Michigan i zakończyli ich i mój sen o finale dla ekipy z Ann Arbor. To nie ten sezon. W drugim półfinale było więcej emocji bo i ekipy które w nim grały prezentują podobny poziom. Ostatecznie Michigan State po nerwowej końcówce pokonali Maryland. Denzel Valentine otarł się o triple double 18/7/10 i miał pewną rękę na linii w ostatnich sekundach.

W SEC również półfinały. LSU i Ben Simmons grali o życie. Wielu ekspertów nie daje im nominacji do turnieju NCAA jeśli nie wygrają turnieju SEC. I już go nie wygrają a wczoraj prawdopodobnie byliśmy świadkami ostatniego meczu Simmonsa w NCAA. Texas A&M pokazali siłę swojej drużyny i dosłownie przejechali się po Tigers. Do przerwy było 13-35. Wynik końcowy jest jeszcze bardziej upokarzający dla LSU. 71-38. Drugi półfinał również bez emocji. Kentucky pewnie pokonało Georgię dzięki duetowi Ulis-Murray. Finał będzie spotkaniem najlepszych ekip w SEC w tym sezonie.

W Atlantic 10 Saint Joseph’s pokonali Dayton 3 punktami a VCU nie dali szans Davidson. W American Athletic UConn po 4 dogrywkach wyglądali jakby dzień wcześniej pauzowali a nie grali półtora spotkania. Wygrali z numerem jeden Temple Owls i po raz kolejny zagrają w finale. Ich rywalami będzie Memphis, którzy 20-punktami pokonali rewelację turnieju Tulane.

W ACC wygrała North Carolina Tar Heels. 61-57 pokonali Virginia Cavaliers. Nie była to koszykarska uczta. Mecz podobnych drużyn. Mecz walki 🙂 Joel Berry to kozak w tym sezonie. As, którego wyciągnął z rękawa Williams po kontuzji Paige’a i korzysta z tego do tej pory.

Seton Hall pokonali w finalę Villanova Wildcats! Widziałem pierwszą połowę. Piraci wyglądali w niej bardzo pewnie. Nie przestraszyli się faworyzowanych rywali. Rzuty im wpadały, obrona była twarda a Isaiah Whitehead wyglądał jak przyszła gwiazda NBA. Ostatnich 12 minut nie obejrzałem przez problemy z internetem, który przez ostatnie 8 miesięcy ani razu się nie zawiesił lub rozłączył. Wildcats w ostatnich minutach zniwelowali straty i ostatecznie przegrali dwoma punktami. Sensacja? Z przebiegu turnieju zaskoczenie. Seton Hall to naprawdę mocna ekipa.

W Big 12 Kansas grali z West Virginia i nie widziałem tego meczu bo oglądałem finał Big East i walczyłem z internetem. Kansas nie bez problemów wygrali ten mecz. Obie ekipy jeszcze zobaczymy w tym sezonie.

Przejdźmy do tego co dzisiaj! Mamy dzisiaj 5 finałów. I to będą ostatnie pewne miejsca w NCAA Tournament. Dzisiaj również poznamy bracket turnieju. Emocje Selection Sunday. Tak na marginesie poznamy też drabinkę turnieju NIT.