Polub nas na facebooku:    
W NAIA już grają. Błysnął Czerniawski

Skupiliśmy się na zapowiedziach I Dywizji i zapomnieliśmy, że w niższych ligach rozgrywki zaczynają się nieco wcześniej. Jako pierwsze sezon rozpoczęły ekipy występujące w NAIA, ale swoje tegoroczne debiuty miały również zespoły należące do NJCAA, czyli Junior College. Poniżej szybkie podsumowanie meczów z udziałem Polaków.

Zaczynamy od Dawida Czerniawskiego, który wczoraj w spotkaniu przeciwko Governors State na boisku spędził 23 minuty i zanotował najwięcej w zespole – 21 punktów. Na 9 rzutów z gry trafił 8 razy oraz dołożył 5 wolnych z 8 prób i miał 7 zbiórek i 3 asysty. Co najważniejsze jego Davenport wygrało 103:97 i w tej chwili legitymuje się bilansem dwóch zwycięstw bez porażki. Najlepszy mecz Polaka w NAIA przyszedł po dwóch dość średnich, w których nie zdobył punktu. Najpierw w sparingu 27 października z Lake Superior State w 20 minut gry spudłował dwie próby, a 3 listopada w pierwszym meczu sezonu z Silver Lake w 17 minut cztery. Dobrze spisywał się za to na tablicach w obu spotkaniach notując po 7 zbiórek.

Dziś w nocy o 22 Davenport zmierzy się z Purdue University-Northwest, a mecz będzie można obejrzeć za darmo tutaj. Cały rekordowy mecz Dawida można zobaczyć pod tym linkiem od 32 minuty. Statystyki ze wszystkich spotkań najszybciej można znaleźć zaglądając w terminarz.

Od porażki 65:79 z Stillman College 29 października sezon rozpoczęła ekipa Cardinal Stritch. Jędrzej Leszczyński nie pojawił się na boisku, więc najwcześniej będzie mógł zadebiutować 7 listopada z Silver Lake College.

Zwycięstwem 85:71 natomiast zakończył się pojedynek Dalton State z Forest Trails Sports, jednak w tej chwili statystyki nie są dostępne, więc nie wiemy jak zaprezentował się Paweł Jasnos. Kolejny mecz już dziś w nocy z Kentucky Christian.

Mimo że North Platte CC i Miami Dade mają już za sobą kilka sparingów oraz po jednym meczu sezonu wciąż nie opublikowano wyników i statystyk. Na cyferki Wiktora Sewioła i Karola Kotta będzie musieli więc trochę poczekać, a powinny pojawić się wkrótce odpowiednio tu i tu.

Kosi
05.11.2016

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl