Weekendowe mecze Polaków

Nevada przedłużyła serie do czterech kolejnych zwycięstw i tym razem okazali się lepsi od Montana 70:64. Choć po pierwszych 20 minutach gry Wolf Pack przegrywali 26:30, to dzięki 12 kolejnym punktom na otwarcie drugiej połowy wyszli na pewne prowadzenie. W dalszej części meczu zawodnicy Grizzlies zdołali jeszcze wyrównać, ale dzięki skutecznej grze w końcówce to Nevada ostatecznie okazała się lepsza.

W Wolf Pack ponownie najlepszym graczem był Deonte Burton notując 21 punktów, 5 zbiórek i 5 asyst, ale ważny udział w zwycięstwie miał także Olek Czyż, który rozegrał jedno z lepszych spotkań w sezonie. Między innymi na 12 rzutów z gry trafił 8, zdobywając 17 punktów, 9 zbiórek oraz po 1 asyście, przechwycie i bloku.

******************

Seria porażek Eastern Michigan trwa. Zespół Kamila Jantonia wysoko uległ Purdue 36:61, a Polak w 10 minut gry oddał jeden niecelny rzut oraz zebrał jedną piłkę.

W Eagles 15 punktów i 7 zbiórek uzbierał rezerwowy Derek Thompson, a najlepszym graczem Boilermakers był Robbie Hummel, który do 13 punktów dodał 8 zbiórek i 2 asysty.

Po dogrywce przegrali także gracze Idaho State, a ich pogromcami był zespół Loyola Marymount. Jeszcze na 90 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry Bengals prowadzili 4 oczkami, ale proste błędy oraz dwa celne osobiste C.J. Blackwella spowodowały, że potrzebne będzie rozegranie kolejnych 5 minut. Tam gracze Lions prowadzeni przez Anthony’ego Irelanda (6 z 12 punktów drużyny w dogrywce) okazali się już znacznie lepsi i cały mecz wygrali 80:72.

Jakub Kuśmieruk spotkanie zaczął w pierwszej piątce, a w sumie na parkiecie przebywając 25 minut uzbierał 5 punktów oraz 2 zbiórki.