Polub nas na facebooku:    
Zapowiedź turnieju konferencji 2015/16 – Missouri Valley Conference.

MVC bracket

Czas na drugą konferencję i zarazem pierwszą z udziałem zespołu Polaka. Dzisiaj zajmiemy się Missouri Valley w ramach której gra m.in. Drake Bulldogs, czyli klub naszego Dominika Olejniczaka. Turniej MVC będzie rozgrywany od 3 do 6 marca. Udział w nim weźmie 10 drużyn a areną zmagań będzie Scottrade Center w St. Louis w stanie Missouri. Turniej będzie podzielony na wstępną fazę składającą się z 3 meczów. Następna runda to ćwierćfinały, półfinały i finał.

Faworyt: 

Wichita State Shockers to ekipa która zalicza bardzo dziwny sezon. Na początku mieli słaby start. Najsłabszy od kilku lat. Wraz z rozpoczęciem sezonu regularnego ich gra uległa znaczącej przemianie i w czasie trwania RS przegrali tylko dwukrotnie. Łącznie mają w sezonie aż 7 porażek co podobnie jak w przypadku Gonzagi z WCC nie przytrafiło im się już od dobrych kilku sezonów. Ich gra opiera się na dwójce liderów obwodowych. Fred VanVleet czyli rozgrywający w seniorskim sezonie znowu ma dobry rok. Notuje 12 punktów, prawie 4 zbiórki i 6 asyst w każdym meczu. Należy jednak dodać, że ciągle trapią go większe bądź mniejsze urazy przez które opuścił w tym sezonie 4 mecze. Liderem ofensywnym jest Ron Baker ze swoimi 14 punktami średnio w każdym meczu. Oprócz tego Shockers mają szeroką ławę zawodników z drugiego szeregu gotowych w trudnych chwilach wziąść odpowiedzialność za wynik na czele z Antonem Grady i Markisem McDuffie.

Nie powinni mieć problemów z wygraniem turnieju bo nie mają wyraźnego rywala jak na przykład rok temu w postaci Northern Iowa. Ich głównym problemem w marcu będzie zdrowie i utrzymanie go w wyczerpującym miesiącu. To może być ich największy problem.

Mogą się liczyć:

Evansville Purple Aces w tym roku zajęli miejsce jakie zajmowali w zeszłym sezonie Northern Iowa. Miejsce vice-lidera. Sezon zasadniczy zakończyli z solidnym bilansem 12-6 wspólnie z Illinois State. Jednak okazali się lepsi od nich w bezpośrednich pojedynkach. Ich gra opiera się na jednym z najlepszych strzelców MVC D.J. Balentine’ie i pochodzącym z Wilna podkoszowym Edgijusie Mockieviciusie. Pierwszy tak jak mówiłem to jeden z najlepszych strzelców I dywizji i MVC a drugi jest najlepszym zbierającym całej ligi z imponującą liczbą 14 zbiórek średnio w każdym spotkaniu. Za Evansville przemawia doświadczenie ich liderów jednak ich ławka nie jest tak imponująca i długa jak w przypadku Shockers. Rotacja w głównej mierze to tylko 6 zawodników, którzy grają 25 i więcej minut. Ich największym problemem może być utrzymanie poziomu i intensywności w ciągu 3 dni turnieju. Widzę ich jednak w finale razem z Wichita State.

Illinois State Redbirds to jedno z największych zaskoczeń sezonu regularnego. Wspólnie z Purple Aces osiągnęli bilans 12-6 i stracili 4 mecze do Wichita State. Nie widziałem wielu meczów tej drużyny. Znalazłem tylko skróty ich spotkań z Shockers i Aces. Udało im się pokonać obie te drużyny po razie i nie były to zwycięstwa przypadkowe. Evansville przejechali 11 punktami a Wichitę pięcioma. Moja perspektywa odnośnie czerwonych ptaszków nie jest szeroka więc na tym zakończę.

Ich siłą jest kwartet zawodników(Akoon-Purceel, Lee, McIntosh i Hawkins), którzy mają największy udział w ich meczach i całkiem szeroka ławka zmienników z których co najmniej trzech gra powyżej 20 minut w meczu.

Czarny koń:

Northern Iowa Panthers czyli ubiegłoroczny wicelider w tym roku spadł z hukiem aż na 5 lokatę. Oprócz wymienionych wyżej ekip wyprzedza ich również Southern Illinois. Tą sytuację zapowiadali wszyscy najpoważniejsi eksperci od NCAA. Pantery straciły przed sezonem swój trzon z poprzedniego roku. To bezpośrednia przyczyna ich spadku w hierarchii MVC i aż 12 porażek w 31 meczach tego sezonu. Widzę ich jednak(może przez to, że lepiej znam niż Southern Illinois, którzy są dla mnie nieco anonimowi) w roli kopciuszka, który może utrzeć nosa najlepszym w tej konferencji.

W ich składzie warto zwrócić uwagę na trzech zawodników. Wszechstronnego Wesa Washpouna, który do 14 punktów dokłada po 4 zbiórki i 4 asysty w każdym meczu. Oprócz niego wartym uwagi zawodnikiem jest Matt Bohannon i Paul Jesperson.

Polska perspektywa czyli kilka słów o Drake Bulldogs: 

Patrząc na sezon zasadniczy w MVC to nie ma co sobie za wiele obiecywać. Drake zajęli ostatnie miejsce w tabeli i na 18 meczów wygrali tylko dwa. W miarę jak sezon zasadniczy Drake wydawał się być stracony coraz więcej minut dostawał nasz rodak – Olejniczak. Od 26 stycznia tylko w dwóch meczach zagrał poniżej 20 minut. I trzeba powiedzieć, że skutecznie wykorzystywał swój czas na parkiecie. Najlepszy był mecz 27 lutego w którym rzucił 19 punktów, miał 9 zbiórek i aż 6 bloków. Może jednak nie mieć okazji zaprezentować tego w turnieju z prozaicznego powodu. Buldogi mogą go zakończyć już w pierwszym spotkaniu. Jednak z optymizmem należy patrzeć na kolejny sezon Dominika w NCAA.

Zawodnicy do obserwacji:

Ron Baker (Wichita State)
Fred VanVleet (Wichita State)
D.J. Balentine (Evansville)
Edgijus Mockevicius (Evansville)
DeVaughn Akoon-Purceel (Illinois State)
Paris Lee (Illinois State)
Anthony Beane (Southern Illinois)
Sean O’Brien (Southern Illinois)
Wes Washpun (Northern Iowa)
Matt Bohannon (Northern Iowa)
Devonte Brown (Indiana State)
Brenton Scott (Indiana State)
Reed Timmer (Drake)

wojgrudzien
01.03.2016
Komentarze

Będzie w tym roku uruchomiona grupa, żeby zrobić bracketa razem z resztą polskich fanów z Waszej stronki?

Od kilku lat jest regularnie i w tym roku też będzie. Do turnieju jednak jeszcze chwilka także bądźcie czujni i cierpliwi.Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl