Polub nas na facebooku:    
Zapowiedź turnieju PAC-12

Wprawdzie turniej już wystartował, ale postaram się szybko napisać zapowiedź skupiać się na najciekawszych drużynach.

Dziś od 18:00 rywalizacje w pierwszej rundzie zaczęły drużyny, które po sezonie zasadniczym zajęły od #5 do #12 miejsca. Natomiast jutro od ćwierćfinałów do gry wkraczają cztery najlepsze ekipy, które zmierzą się z zwycięzcami dzisiejszych pojedynków. Terminarz wygląda następująco:

 

7 marca – Pierwsza runda

21:00 – #8 Washington St. vs. #9 Oregon State
23:30 – #5 UCLA vs. #12 USC
3:00 – #7 Stanford vs. #10 Arizona State
5:30 – #6 Colorado vs. #11 Utah

8 marca – Ćwierćfinały (dołączą: #1 Washington, #2 California, #3 Oregon, #4 Arizona)
9 marca – Półfinały
10 marca – Finał

[Drabinka turnieju]

 

Faworyt

Washington – drużyna, w której liderem miał być Terrence Ross, jednak to Tony Wroten stał się najistotniejszą postacią w zespole. I choć jest dopiero Freshmanem, to  on zwykle decyduje o przebiegu akcji ofensywnych. Początkowo nie przynosiło to dobrych efektów, ale z biegiem czasu niedoświadczony rozgrywający spisywał się coraz lepiej i gdy ograniczył liczbę strat Huskies zaczęli wygrywać. Ich problemem jest jednak dość przeciętna defensywa, która doprowadzała do zbyt wielu wyrównanych końcówek. W sezonie zazwyczaj wychodzili z nich zwycięsko, ale zdarzały się też wpadki i podobnie może być w turnieju.

Mocne drużyny

California – przedsezonowy faworyt, który słabo zakończył sezon i stąd nieco niższa ich pozycja. Wciąż jednak to jedna z czołowych ekip w Pac-12 i nie można ich lekceważyć. Liderem drużyny i jednocześnie bardzo dobrym defensorem jest rozgrywający Jorge Gutierrez, ale to Allen Crabbe przeciętnie zdobywa najwięcej punktów w drużynie. Dodatkowo w Golden Bears ważne role pełnią też Justin Cobbs i Harper Kamp, a kluczem do ich sukcesu jest najlepsza defensywa w konferencji. To właśnie dzięki zaangażowaniu wszystkich graczy California udało się zatuszować brak najlepszego zbierającego w drużynie, który nabawił się kontuzji na początku sezonu.

Oregon – zespół o którym praktycznie się nie mówiło i niemal niepostrzeżenie sezon zasadniczy zakończył na trzeciej pozycji. Mimo, że Ducks słabo spisują się w defensywie posiadają najbardziej efektywny atak w konferencji i stąd dobre wyniki w sezonie. Spora w tym zasługa rozgrywającego Devoe’a Josepha, który do drużyny dołączył przed tymi rozgrywkami i szybko stał się jednym z najważniejszych graczy rotacji. Istotne role pełnią też doświadczeni gracze Oregon, czyli E.J. Singler i Garrett Sim, a niejednokrotnie swoimi efektownymi zagraniami zespół podrywa Olu Ashaolu.

Uwaga na

UCLA – w zespole jest wszystko. Utalentowani zawodnicy, głębia składu, niezły trener, a brakuje jedynie dobrej atmosfery, co wyraźnie przekłada się na wyniki Bruins. Kilkukrotnie zawieszany był Reeves Nelson, który ostatecznie został wyrzucony z drużyny. Z problemami zmagali się także inni gracze i w rezultacie przez cały sezon nie mogli złapać odpowiedniej formy. Z dobrej strony pokazuje się za to Lazeric Jones, a i bracia Travis oraz David Wear po przejściu z North Carolina spisują się coraz lepiej. W składzie jest jeszcze najbardziej utalentowany Joshua Smith, który źle przygotował się do sezon i przez nadwagę na boisku przebywa zdecydowanie za krótko. Tu także można wypatrywać powodu słabszej dyspozycji drużyny. Gdyby jednak zaskoczyły wszystkie elementy układanki, ten zespół stać na wygranie całego turnieju.

 

Zespoły z górnej części tabeli, w które nie wierze: Colorado, Arizona.

Kosi
07.03.2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl