Polub nas na facebooku:    
Zapowiedź turnieju WAC

Dziś o 21:00 startuje turniej konferencji WAC z udziałem faworyzowanej Nevady. Na pewno warto śledzić poczynania Wolf Pack ze względu na Olka Czyża, ale również dlatego, że potrzebują zwycięstwa, aby awansować do NCAA Tournemnt.

W konferencji jest tylko 8 drużyn, więc drabinka turnieju przypomina typowe playoffy. Dziś ćwierćfinały, jutro półfinały, a w sobotę finał. Terminarz wygląda następująco:

8 marca – Ćwierćfinały

21:00 – #3 Idaho vs. #6 Hawaii
23:30 – #2 New Mexico State vs. #7 Fresno State
3:00 – #1 Nevada vs. #8 San Jose State
5:30 – #4 Utah State vs. #5 Louisiana Tech

9 marca – Półfinały
10 marca – Finał

[Drabinka turnieju]

Faworyt

Nevada – świetny sezon i tylko jedna porażka w konferencji, więc co do faworyta wątpliwości być nie może. W drużynie liderem jest rozgrywający Deonte Burton, ale końcówkę sezonu znacznie lepszą miał Olek Czyż. Poza nimi są jeszcze atletyczny podkoszowy Dario Hunt i strzelec Malik Story. Ta czwórka stanowi o sile drużyny i to właśnie dzięki ich umiejętnościom ofensywnym Wolf Pack spisują się tak dobrze. Problemem jest jednak defensywa, która na tle innych drużyn z WAC wypada dobrze, ale ogólnie jest raczej średnia. Jeśli czołowi gracze Nevada utrzymają formę z ostatnich tygodni powinni spokojnie wygrać cały turniej.

Mocne drużyny

New Mexico State – statystycznie najlepszy zespół konferencji w obronie i ataku. Liczby jednak nie grają i dlatego w sezonie zaliczyli kilka wpadek. Liderem drużyny jest wybrany do pierwszej piątki konferencji  Wendell McKines, a wspomagają go Christian Kabongo i Hernst Laroche. Oba spotkania sezonu zasadniczego z Nevadą zakończyły się ich minimalną porażką i w turnieju wszystko może się odwrócić. Atutem drużyny jest gra na tablicach i jeśli udaje im się zdominować walkę pod koszami zazwyczaj pewnie wygrywają.

Uwaga na

Idaho – jedyna drużyna z WAC, której udał się pokonać Nevada. Vandals dobrze radzą sobie w ofensywie, ale moją spore problemy w obronie i dlatego do zwycięstw niezbędna jest im dobra skuteczność. W zespole brakuje znanych nazwisk, ale są zawodnicy którzy wspólnie dobrze funkcjonują. O sile drużyny stanowi trio – Deremy Geiger, Kyle Barone i Stephen Madison, ale nie można zapomnieć też o strzelcach wychodzących z ławki. Dobra postawa w obronie gwarantuje dobry mecz.

Utah State – kolejna drużyna ze sporymi możliwościami, ale jednak nie do końca spełniająca pokładane w nich oczekiwania. Podobnie jak w przypadku Idaho powodem słabszej dyspozycji jest postawa w defensywie. Nieźle radzą sobie w ataku gdzie liderem jest Preston Medlin, a wspomaga go głównie rozgrywający Brockeith Pane. Aggies prezentują się tak jak ich dwóch czołowych graczy. Słabsza ich postawa automatycznie oznacza porażkę.

Kosi
08.03.2012

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl