Polub nas na facebooku:    
Zaskakujące wyniki Idaho State

Jeszcze 9 stycznia drużyna Idaho State miała na koncie aż 13 porażek i tylko 3 zwycięstwa. Od tego czasu jednak sporo się zmieniło, a Bengals wygrali 5 z 6 kolejnych spotkań znacznie poprawiając swój bilans. Biorąc pod uwagę tylko spotkania wewnątrz konferencji ekipa Idaho State może pochwalić się dobrym bilansem 6 zwycięstw i 4 przegranych, a na swojej drodze udało im się pokonać między innymi Montana State oraz Weber State, dla których była to pierwsza porażka w Big Sky.

Zgodnie z przedsezonowymi typowaniami Bengals mieli zająć ostatnie miejsc w konferencji i tak naprawdę nikt nie wierzył, że uda im się  zakończyć sezon z 6 zwycięstwami. Tymczasem zespół Jakuba Kuśmieruka ten pułap osiągnął już na 7 spotkań przed końcem sezonu regularnego i w tej chwili zajmują wysoką trzecią pozycje w tabeli.

Ogromna zasługa w tym sukcesie (bo ten wynik można już tak rozpatrywać) coacha Deane’a Martina, który stanowisko pierwszego trenera Idaho State objął w trakcie trwania tego sezonu. Jego drużyna słabo spisywała się na początku, ale z biegiem czasu praca wykonywana przez trenera zaczęła przynosić efekty. Przede wszystkim od początku rozgrywek w konferencji znaczącej poprawie uległa ich efektywność w ataku. Są skuteczniejsi, chętniej dzielą się piłką, a przy tym popełniają coraz mniej błędów. Wciąż jednak mają problemy w defensywie, ale dzięki wymuszaniu sporej liczby strat rywali i tu widać dużą poprawę.

Niestety Polak ze względu na ciągłe problemy z barkiem opuścił już 8 z 22 meczów swojej drużyny, a od stycznia tego roku na boisku spędził tylko 29 minut. Najlepszy występ zaliczył 21 stycznia przeciwko Northern Arizona, kiedy to w 13 minut gry uzbierał 6 punktów (3/6 za 2, 0/2 za 1) i 7 zbiórek. Jego średnie z sezonu to 11.8min, 4pkt i 2.7zb.

O sile drużyny stanowi więc trójka doświadczonych obrońców. Chase Grabau, Kenny McGowen i Melvin Morgan średnio co mecz dają około 38 punktów, 8 zbiórek, 8 asyst i 4 przechwyty, jednak w ostatnich 6 meczach grają jeszcze lepiej i są odpowiedzialni za niemal 2/3 punktów drużyny.

W najbliższym czasie  6 lutego Idaho State zmierzy się na wyjeździe z drugą drużyną w konferencji Big Sky – Montana i choć wydaje się, że na zwycięstwo za dużych szans nie mają, to po pokonaniu Weber State wszystko jest możliwe.

Kosi
06.02.2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl