Polub nas na facebooku:    
Zaskakujące wyniki Idaho State

Jeszcze 9 stycznia drużyna Idaho State miała na koncie aż 13 porażek i tylko 3 zwycięstwa. Od tego czasu jednak sporo się zmieniło, a Bengals wygrali 5 z 6 kolejnych spotkań znacznie poprawiając swój bilans. Biorąc pod uwagę tylko spotkania wewnątrz konferencji ekipa Idaho State może pochwalić się dobrym bilansem 6 zwycięstw i 4 przegranych, a na swojej drodze udało im się pokonać między innymi Montana State oraz Weber State, dla których była to pierwsza porażka w Big Sky.

Zgodnie z przedsezonowymi typowaniami Bengals mieli zająć ostatnie miejsc w konferencji i tak naprawdę nikt nie wierzył, że uda im się  zakończyć sezon z 6 zwycięstwami. Tymczasem zespół Jakuba Kuśmieruka ten pułap osiągnął już na 7 spotkań przed końcem sezonu regularnego i w tej chwili zajmują wysoką trzecią pozycje w tabeli.

Ogromna zasługa w tym sukcesie (bo ten wynik można już tak rozpatrywać) coacha Deane’a Martina, który stanowisko pierwszego trenera Idaho State objął w trakcie trwania tego sezonu. Jego drużyna słabo spisywała się na początku, ale z biegiem czasu praca wykonywana przez trenera zaczęła przynosić efekty. Przede wszystkim od początku rozgrywek w konferencji znaczącej poprawie uległa ich efektywność w ataku. Są skuteczniejsi, chętniej dzielą się piłką, a przy tym popełniają coraz mniej błędów. Wciąż jednak mają problemy w defensywie, ale dzięki wymuszaniu sporej liczby strat rywali i tu widać dużą poprawę.

Niestety Polak ze względu na ciągłe problemy z barkiem opuścił już 8 z 22 meczów swojej drużyny, a od stycznia tego roku na boisku spędził tylko 29 minut. Najlepszy występ zaliczył 21 stycznia przeciwko Northern Arizona, kiedy to w 13 minut gry uzbierał 6 punktów (3/6 za 2, 0/2 za 1) i 7 zbiórek. Jego średnie z sezonu to 11.8min, 4pkt i 2.7zb.

O sile drużyny stanowi więc trójka doświadczonych obrońców. Chase Grabau, Kenny McGowen i Melvin Morgan średnio co mecz dają około 38 punktów, 8 zbiórek, 8 asyst i 4 przechwyty, jednak w ostatnich 6 meczach grają jeszcze lepiej i są odpowiedzialni za niemal 2/3 punktów drużyny.

W najbliższym czasie  6 lutego Idaho State zmierzy się na wyjeździe z drugą drużyną w konferencji Big Sky – Montana i choć wydaje się, że na zwycięstwo za dużych szans nie mają, to po pokonaniu Weber State wszystko jest możliwe.

Kosi
06.02.2012

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl