Polub nas na facebooku:    
Znamy 27 z 31 automatycznie zakwalifikowanych

Wprawdzie w Turnieju NCAA bierze udział aż 68 drużyn, ale 31 z nich zapewnia sobie pewne miejsce poprzez zwycięstwo w swoich konferencjach. Te zespoły zostają automatycznie zakwalifikowanie i nie muszą oczekiwać na decyzję Komitetu. Wczoraj odbyło się aż 12 finałów konferencji, a pozostałe 4 zostaną rozegrane dzisiaj w godzinach wieczornych.

Poniżej lista nowych uczestników Turnieju, w nieco zmienionej formie:

America EastVermont
W finale drużyna #2 Vermont zmierzyła się z wyżej notowanym zespołem #1 Stony Brook, który walczył o swój pierwszy udział w NCAA Tournament. Jeszcze 10 minut przed końcem Catamounts prowadzili różnicą 17 punktów, ale rywale zdołali zniwelować straty doprowadzając do wyrównanej końcówki. Tego dnia jednak Seawolves nie było stać na nic więcej i ostatecznie ulegli 43:51.

Big 12Missouri
W końcu na miarę swojego potencjału gra zespół #4 Baylor, który na swoje drodze do finału pokonał #5 Kansas State i #1 Kansas. W finale jednak nie poradził już sobie z rozgrywającym świetny sezon zespołem #2 Missouri przegrywając 75:90.

Big EastLouisville
W turnieju kluczowa okazała się obrona i to właśnie dzięki świetnej postawie w defensywie zarówno #7 Louisville i #4 Cincinnati zagrały w finale. Bearcats na swojej drodze pokonali po dwóch dogrywkach #5 Georgetown, a następnie sensacyjnie #1 Syracuse. Cardinals wygrywali zaś odpowiednio z #10 Seton Hall, #2 Marquette i #3 Notre Dame. W finale istotna okazała się pierwsza połowa wygrana przez graczy Louisville 24:14. W drugiej połowie dokończyli dzieła i ostatecznie wygrali 50:44.

Big WestLong Beach State
Bez niespodzianek w finale zagrały dwie najwyżej rozstawione ekipy, po tym jak już w ćwierćfinałach odpadła drużyna #2 Cal State Fullerton. W decydującym starciu #1 Long Beach State nie pozostawiło żadnych złudzeń #3 UC Santa Barbara wygrywając 77:64, a świetny mecz rozegrał Casper Ware notując 33 punkty i 6 asyst.

Conference USAMemphis
Choć w finale niespodziewanie zagrała drużyna #6 Marshall, która na swojej drodze pokonała #11 Southern Methodist, #3 Tulsa (po 3 dogrywkach) i #2 Southern Miss, to jednak w ostatnim meczu najlepsza drużyna konferencji #1 Memphis nie pozostawiła żadnych złudzeń swoim rywalom i wygrała 83:57.

Mid-AmericanOhio
Rozstawiona z #3 numerem drużyna Ohio w półfinałach rozprawiła się z #2 Buffalo, by ostatecznie w finale pokonać #1 Akron 64:63. O zwycięstwie rozstrzygały rzuty wolne w końcówce, które lepiej wykonywali gracze Bobcats.

Mid-EasternNorfolk State
Turniej miał bardzo zaskakujący przebieg i już w ćwierćfinałach odpadły dwie czołowe drużyny, w tym najwyżej rozstawiona #1 Savannah State oraz #3 Delaware State. W rezultacie w finale zmierzy się ekipy #2 Norfolk State z #4 Bethune-Cookman, a zwyciężyła drużyna Spartans 73:70. Dla Norfolk State jest to pierwszy awans do NCAA Tournament w historii uczelni.

Mountain WestNew Mexico
W kolejnym turnieju wygrała najlepiej broniąca drużyna i tym razem była to ekipa #2 New Mexico, która na swojej drodze pokonała #7 Air Force, #3 UNLV i w finale #1 San Diego State 68:59.

Pac-12Colorado
Konferencja Pac-12 już od kilku lat odstaje poziomem od pozostałych 5 najlepszych, ale dzięki temu jesteśmy świadkami niesamowitych wydarzeń, a ten turniej był tego najlepszym przykładem. W finale zagrały #4 Arizona z #6 Colorado i sensacyjnie to właśnie ten drugi zespół wygrał 53:51. Buffaloes po drodze pokonali #11 Utah, #3 Oregon i #2 California sięgając po swoje pierwsze mistrzostwo już w pierwszym sezonie w Pac-12 (wcześniej należeli do Big 12).

SouthlandLamar
Świetną końcówkę sezonu zaliczyła drużyna #3 Lamar i ostatecznie wygrała cały turniej konferencji. W półfinale pokonali oni #2 Stephen F. Austin, natomiast drugim finalistą okazała się drużyna #4 McNeese State, która wygrała wcześniej z #1 Texas-Arlington. Ostatecznie rywalizacja zakończyła się pewnym zwycięstwem Cardinals 70:49.

[Niesamowita historia w Lamar]

SouthwestMississippi Valley State
Bez niespodzianek w finale spotkały się dwie najwyżej rozstawione drużyny i #1 Mississippi Valley State wygrało z #2 Texas Southern 71:69.

Western AthleticNew Mexico State
Choć w półfinale udało się #5 Louisiana Tech pokonać niespodziewanie #1 Nevada, to ostatecznie w finale #2 New Mexico State nie pozostawiło już żadnych złudzeń rywalom wygrywając wysoko 82:57.


Rywalizację w Great West wygrała North Dakota, która jednak z wiadomych przyczyn nie będzie miała pewnego miejsca w NCAA Tournament.


Dziś cztery ostatnie finały konferencji:
18:00 – Kentucky vs. Vanderbilt – SEC
18:00 – North Carolina vs. Florida State – ACC
18:00 – Xavier vs. St. Bonaventure – A-10
20:30 – Michigan State vs. Ohio State – Big Ten

[Zapowiedź tych spotkań]

O 23:00 rozpocznie się Selection Show, podczas którego poznamy wszystkich 68 uczestników Turnieju oraz dokładny bracket. Trzy godziny później odbędzie się Selection Show turnieju NIT, w którym prawdopodobnie zobaczymy dwie drużyny Polaków – Texas-Arlington i Nevada.

Kosi
11.03.2012
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl