Polub nas na facebooku:    
10 graczy, o których może być głośno

Podczas gdy przez cały sezon uwaga skupiona jest na większych uczelniach i lepszych zespołach. Turniej to czas mało znanych ekip, które dzięki jednej wygranej i jednej niespodziance są na ustach całego kraju. Z niecierpliwością więc oczekujemy pierwszej sensacji i by być lepiej przygotowanym postaram się wspomnieć o zawodnikach, o których może nie słyszeliście i nawet jeśli trafią do NBA to wielkiej kariery tam nie zrobią. Oto lista 10 graczy, o których może być głośno w czasie turnieju (kolejność przypadkowa)!

1) Lamont „Momo” Jones (Iona) – jeszcze dwa sezony temu grał w Arizonie, ale postanowił przenieść się w inne miejsce i w swoim ostatnim roku pod względem zdobyczy punktowych plasuje się na drugiej pozycji w NCAA. Oczywiście w każdym meczu oddaj sporo rzutów, ale wymusza też sporo fauli i gdy ma swój dzień ciężko zatrzymać go na boisku.

2) Ian Clark (Belmont) – rozgrywający Belmont niemal z każdym kolejnym rokiem robił stopniowe postępy, by obecnie notować najlepsze liczby w każdej z kategorii statystycznych. Jego 54% z gry, 46% za trzy i 84% z osobistych wyglądają wyśmienicie.

3) Nate Wolters (South Dakota State) – czwarty pod względem średniej rzucanych punktów na mecz, choć w pierwszej części sezonu był liderem tej statystyki. Z gry trafia niemal połowę swoich rzutów i to do niego należy rekord punktowy obecnych rozgrywek – 53 oczka.

4) Zeke Marshall (Akron) – jeden z dwóch podkoszowych w tym zestawieniu. Może jego statystyki specjalnie nie imponują (13pkt, 7zb, 4bl), ale jego wkład w zwycięstwa Zips jest ogromny.

5) Matthew Dellavedova (Saint Mary’s) – prawdopodobnie najbardziej niedoceniany rozgrywający w NCAA. Wspominałem o nim w zapowiedzi i chwalić zamierzam go jeszcze długo. Popularny Delly oprócz świetnego przeglądu pola oraz niesamowitego czucia do gry pick’and’roll potrafi też zdobywać sporo punktów i jest w stanie skrzywdzić rywali na wiele sposobów.

6) Marshall Henderson (Mississippi) – równie szalony, co skuteczny. W jednej chwili potrafi wprawić w radość swoich fanów i jednocześnie zdenerwować swojego trenera. W drużynie ma jednak zielone światło na wszystkie rzuty i bardzo często przynosi to dobry efekt. Obok niego nie można przejść obojętnie, tym bardziej że swoim zachowaniem potrafi wielu wyprowadzić z równowagi.

7) Doug McDermott (Creighton) – najbardziej znany z tego grona, która na pewno zagra w NBA. Nie jest zbyt atletyczny, co automatycznie go skreśla z wyboru z wysokim numerem, ale przy swoich warunkach ma ogromny talent ofensywny. Punkty potrafi zdobywać w najróżniejszy sposób i kilka razy miał spotkania, w których wszystkie punkty z gry zdobywał w zupełnie inny sposób. 56% z gry, prawie 50% za trzy, 86% z linii rzutów wolnych, do tego wysokie IQ i mowa tu o drugim punktującym w całej NCAA.

8) Rotnei Clarke (Butler) – nadzieja Brada Stevensa. Po przenosinach z Arkansas notuje bardzo dobry sezon trafiając 41% rzutów za trzy przy prawie 8 próbach na mecz. Centralna postać ofensywy i klucz do sukcesu Butler.

9) Mike Muscala (Bucknell) – prawdopodobnie najbardziej utalentowany podkoszowy, o którym nie słyszeliście. Jest najlepiej punktującym, zbierający, blokujący i prawie asystującym w swoim zespole. Spore umiejętności ofensywne połączone z prawidłowym rozumieniem gry czynią z niego niezwykle groźnego zawodnika.

10) Khalif Wyatt (Temple) – najlepiej punktujący konferencji A-10, a przy okazji też całkiem nieźle kreujący swoich kolegów z drużyny. Jeśli Owls mają coś wygrać będą potrzebowali od niego wielkiego meczu, a takie w obecnych rozgrywkach już miewał.

Kosi
21.03.2013
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl