Polub nas na facebooku:    
13 zwycięstw z rzędu Texas-Arlington

Tylko Kentucky i Murray State mogą pochwalić się dłuższymi seriami zwycięstw niż drużyna Karola Gruszeckiego. Zespół Texas-Arlington obecnie ma na koncie 17 zwycięstw i 5 porażek, a z bilansem 9-0 zajmuje pierwsze miejsce w konferencji Southland.

Kluczem do sukcesów Mavericks jest najlepsza defensywa w konferencji oraz szeroki skład. Aż 10 graczy regularnie pojawia się na boisku i dzięki temu przez cały mecz utrzymywana jest intensywność w obronie. Gracze UTA nie pozwalają rywalom na łatwe punkty, wymuszają sporo błędów i dobrze pilnują tablice. Dodatkowo świetnie radzą sobie również w ofensywie i także pod tym względem wyróżniają się na tle pozostałych rywali z konferencji. Liderem jest LaMarcus Reed III, który w każdym meczu przeciętnie zdobywa około 17 punktów, a po 11 oczek dodają Bo Ingram i Kevin Butler.

Po nie najlepszym początku sezonu Karol Gruszecki dostaje coraz więcej okazji do gry, a jego średnie w sezonie to 7.9min, 2.2pkt, 1.1zb i 0.7prz. Patrząc jednak tylko na 10 ostatnich meczów Polak notuje przeciętnie 3.3 punktów (w sumie 9/18 za trzy) oraz 1.5 zbiórek w 10 minut gry. Najlepszy mecz w sezonie rozegrał 7 stycznia przeciwko Nicholls State kiedy to na boisku spędzając 17 minut uzbierał 8 punktów (1/1 za 2, 2/3 za 3, 0/1 za 1), 2 zbiórki, 2 asysty i 4 przechwyty. Udany występ zaliczył też 24 stycznia zdobywając 6 punktów (0/1 za 2, 2/4 za 3) i 4 zbiórki w 11 minut gry w spotkaniu z Houston Baptist.

Wraz z dobrymi wynikami drużyny rozwija się także cała uczelnia. 1 lutego oficjalnie otwarta została nowa hala „College Park Center”, która może pomieścić 7 tysięcy fanów. Tego dnia zespół Mavericks, po bardzo emocjonującym meczu pokonał UTSA 67:66, a na hali zgromadziło się rekordowe 6228 widzów. Warto też dodać, że od sezonu 2012-13 uczelnia Texas-Arlington będzie należała do konferencji Western Athletic Conference.

8 lutego zespół UTA zmierzy się z drużyną Sam Houston State, którą miesiąc temu pokonali różnicą 26 oczek.

Kosi
06.02.2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl