Polub nas na facebooku:    
3punkty z nocy 02/03.01.2017

Tym razem w nocy grały głównie drużyny z mniejszych konferencji, które nie przyciągają zbytnio naszej uwagi. Między innymi UNC Greensboro pokonało Chattanooga 73:68, UL Lafayette – Little Rock 69:52, a jedyne zespoły bez zwycięstwa w I Dywizji Alabama A&M i Mississippi Valley State nie wykorzystały swoich szans ponownie ulegając rywalom.
1) Drużyna Birmingham-Southern (III Dywizja) w pierwszym spotkaniu wewnątrz konferencji po dogrywce pokonała Millsaps 69:68. Mateusz Rudak z powodu problemu z przewinieniami na boisku spędził tylko 16 minut, co i tak nie przeszkodziło mu w byciu jednym z czołowych strzelców i uzbierał 10 punktów (4/6 za 2, 0/1 za 3, 2/4 za 1) oraz 2 zbiórki. Panthers legitymują się obecnie bilansem 5 zwycięstw i 6 porażek.
2) Nie najlepiej układa się ten sezon dla zespołu Duke. We wszystkich przedsezonowych rankingach byli typowani jako jedni z głównych kandydatów do mistrzostwa i można było zaryzykować tezę, że na papierze mają najlepszy skład. Tyle teorii, bo w praktyce wyszło zupełnie inaczej. Jeszcze przed startem sezonu operacje kolana musiał przejść Harry Giles, który w rezultacie opuścił 11 spotkań i teraz jest ostrożnie wprowadzany do gry. Z urazami zmagała się również dwójka freshmanów Jayson Tatum i Marques Bolden, a pod koniec grudnia na bliżej nieokreślony czas zawieszony został Grayson Allen, który podciął gracza Elon i nie było to jego pierwsze takie przewinienie w 2016 roku. Wczoraj natomiast pojawiło się oświadczenie, że w piątek trener Mike Krzyzewski przejdzie operacje pleców i może opuścić nawet do czterech tygodni. Oznacza to, że jeszcze w czwartek poprowadzi mecz z Georgia Tech, a później jego obowiązki przejmie Jeff Capel. Fanów Blue Devils czeka więc kolejny trudny okres, co wciąż nie przekreśla ich szans na mistrzostwo.
3) Do niecodziennej sytuacji doszło w żeńskiej lidze NCAA. Zawodniczki Duke przy wybiciu piłki ze środka boiska broniły nie tej strony, co powinny…

Akcja dnia należy jednak do Daniela Dixona, który wygrał mecz dla William & Mary trafiając za trzy równo w końcową syreną w doliczonym czasie gry.

Kosi
03.01.2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl