Polub nas na facebooku:    
5 miejsce Liberty. Startuje turniej Big South

W ostatnim meczu zespół Liberty pokonał drużynę Campbell 49:41 i ostatecznie na zakończenie sezonu regularnego zajął 5 miejsce w konferencji Big South.

Spotkanie lepiej zaczęli gracze Campbell, jednak Flames szybko zniwelowali straty, a następnie wyszli na pierwsze prowadzenie w meczu. Bardzo dobrze prezentował się Antwan Burrus, a wspomagał go John Caleb Sanders i to oni wspólnie zdobyli 17 z pierwszych 19 punktów drużyny. Po 20 minutach gry ekipa Liberty wygrywała 22:17 i choć na początku drugiej odsłony kontrolowali przebieg meczu, to po serii błędów w ostatnich 10 minutach spotkania rywale zdołali zniwelować straty, a Flames prowadzili już tylko 42:41. Ostatecznie gracze Fighting Camels nie wykorzystali swojej szansy i zespół Liberty spotkanie zakończył serią 7-0 ustalając wynik meczu.

[Skrót spotkania]

20 punktów, 12 zbiórek, 6 bloków i 2 przechwyty uzbierał Antwan Burrus, a 14 oczek, 3 zbiórki i 3 przechwyty dodał John Caleb Sanders. W Campbell 13 punktów i 7 zbiórek miał Darren White, a 11 oczek dorzucił Lorne Merthie.

Tomasz Gielo tym razem spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych, a w sumie rozegrał 7 minut zdobywając 2 punkty (1/1 za 2).

Wraz z zakończeniem sezonu nagrody otrzymali najlepsi gracze Big South, jednak jedynym wyróżnionym graczem Liberty był Jesse Sanders. Lider Flames trafił do najlepszej piątki konferencji, a dodatkowo został wyróżniony za dobre wyniki w nauce kwalifikując się do  „All-Academic Team”.

[Więcej]

Dodatkowo Sanders notując kolejne rekordy zapisał się w kartach historii uczelni, konferencji i ligi, między innymi zostając pierwszym graczem w I Dywizji, który uzbierał co najmniej 1000 punktów (1221), 800 zbiórek (807) i 700 asyst (720).

**************

Wraz z zakończeniem sezonu regularnego rozpoczyna się prawdziwe granie i to właśnie konferencja Big South jako pierwsza w NCAA startuje ze swoim turniejem.

Dzisiaj swoje mecze rozegrają zespoły zajmujące od 7 do 10 miejsca i o 1:00 Virginia Military zagra z Radford, a o 1:30 High Point z Gardner-Webb. Liberty podobnie jak pozostałe czołowe drużyny konferencji do turnieju dołączy od ćwierćfinałów i 29 lutego spotka się z Charleston Southern. Spotkanie rozpocznie się o 2:00 czasu polskiego. Faworytem mecz jest oczywiście drużyna Buccaneers, jednak Flames stać tu na sprawienie małej niespodzianki, co pokazali już 9 lutego.

Faworytem i niemal murowanym kandydatem do wygrania turnieju jest ekipa North Carolina-Asheville, z którymi Liberty przyjdzie się zmierzyć 1 marca po ewentualnym zwycięstwie w ćwierćfinałach. Finał zostanie rozegrany 3 marca, a spotkanie będzie transmitowane w stacji ESPN2.

Transmisje spotkań do ćwierćfinałów włącznie można oglądać na Big South Network, a wystarczy jedyni założyć sobie darmowe konto. Półfinały pokaże ESPNU.

Kosi
27.02.2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl