Polub nas na facebooku:    
5 seed Eastern Michigan

Przegraną z Toledo zespół Eastern Michigan zakończył sezon regularny i przed turniejem konferencji został rozstawiony z numerem #5. Eagles z bilansem 14-17, w tym 9-7 w konferencji zajęli pierwsze miejsce dywizji zachodniej Mid-American.

Spotkanie celnym rzutem za dwa rozpoczął Kamil Jantoń, a po wyrównanym 8 minutach meczu na tablicy widniał wynik 12:12. Od tego momentu Rockets zanotowali serię 9-0 wypracowując sobie bezpieczną przewagę. I choć w 15 minucie meczu po trójce Antonio Greena Eagles zdołali zniwelować straty do 3 oczek, to kolejny run rywali 8-0 spowodował, że na przerwę schodzili przegrywając 25:35. W drugiej odsłonie zawodnicy Toledo przeważali już bardzo wyraźnie, a ich przewaga szybko urosła do 15-20 punktów. Tym samym resztę czasu już tylko kontrolowali wynik i ostatecznie wygrali 76:51.

Najlepszym graczem meczu był Rian Pearson, który uzbierał 27 punktów i 11 zbiórek, a Curtis Dennis dodał 21 oczek i 7 zbiórek. W zespole Eastern Michigan 13 punktów i 5 asyst miał Darrell Lampley.

Kamil Jantoń spotkanie rozpoczął w pierwszej piątce, a na boisku w sumie spędzając 13 minut zdobył 3 punkty (1/2 za 2, 1/2 za 1), 4 zbiórki, asystę i 5 fauli.

************

Już dziś startuje także turniej konferencji Mid-American, który podzielony jest na pięć kolejnych faz. 5 marca zmierzą się ze sobą drużyny zajmujące po sezonie od 5 do 12 miejsca:

#5 Eastern Michigan – #12 Northern Illinois
#8 Western Michigan – #9 Ball State
#7 Toledo – #10 Miami (OH)
#6 Bowling Green – #11 Central Michigan

Zwycięzcy tych spotkań zagrają w kolejnej rundzie, a więc po ewentualnej wygranej ekipa Eastern Michigan 7 marca zmierzy się z kimś z dwójki Western Michigan lub Ball State. Dzień później do rywalizacji wkraczają #3 i #4 drużyna, które zagrają z wygranymi z drugiej rundy. W półfinałach 9 marca zmierzą się zaś dwie najlepsze ekipy (#1 Akron i #2 Buffalo), ze zwycięzcami faz poprzednich. Finał zostanie rozegrany 10 marca, a transmisja z tego spotkania przeprowadzi ESPN2.

W pierwszej rundzie turnieju zagrają wszystkie drużyny z dywizji zachodniej, a tylko dwie ze wschodniej, co jednoznacznie pokazuje różnicę sił w obu dywizjach. Wciąż ciężko jednak wskazać tu faworyta i na wygranie turnieju stać każdą z ekip z czołowej czwórki, a patrząc na wcześniejsze wyniki na pewno nie zabraknie niespodzianek.

Kosi
05.03.2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl