Polub nas na facebooku:    
Akademicki rozkład jazdy 1-7.02

Witamy w lutym. Po styczniowych rozstrzygnięciach mamy sporo niespodzianek zarówno na plus jak i na minus. Wkraczamy powoli w przedostatni miesiąc rozgrywek. Czas leci bardzo szybko 2 kwietnia finał czyli zostały dwa miesiące. Oto co nas czeka w pierwszym tygodniu lutego na akademickich parkietach. 

Poniedziałek 1.02

00.00 Colgate – Loyola(MD)
01.00 Florida Gulf Coast – Jacksonville
01.00 Oakland – Northern Kentucky
01.00 North Carolina – Louisville
01.00 Monmouth – Siena
02.00 SMU – Houston
03.00 Texas – Baylor
03.00 NC State – Florida State

Mecz dnia: North Carolina kontra Louisville. 

Tradycyjny poniedziałek z dwoma spotkaniami na antenie ESPN. Mecz dnia to starcie dwóch super programów, trenerów i zawodników. Hit. Obie drużyny są ostatnio w niezłej(Louisville) lub znakomitej(UNC) formie więc mecz zapowiada się bardzo dobrze. Do tego starcie Mustangów z Houston. Drugi mecz na ESPN to „derby” Teksasu pomiędzy Longhorns i Bears. Z tego co pamiętam obie ekipy mają swoje kampusy w Austin w Teksasie. Ciekawy mecz pomiędzy Wolfpack i Seminoles. Dobry poniedziałek.

Wtorek 2.02

01.00 Kentucky – Tennessee
01.00 LSU – Auburn
01.00 South Carolina – Georgia
01.00 Georgetown – Butler
01.00 Drake – Indiana State
02.00 UNLV – New Mexico
02.00 TCU – Oklahoma
02.00 Virginia Tech – Syracuse
02.00 Clemson – Wake Forest
03.00 Alabama – Mississippi State
03.00 West Virginia – Iowa State
03.00 Indiana – Michigan
03.00 Duke – Georgia Tech
03.00 Providence – DePaul
04.00 Menlo College – San Francisco
05.00 Colorado State – San Diego State

Mecz dnia: West Virginia kontra Iowa State.

O ile poniedziałek był bardzo fajny to wtorek zapowiada się jeszcze lepiej. Sporo dobrych spotkań i zawodników do oglądania. Takich firm jak Kentucky, Oklahoma, Duke czy Syracuse nie muszę wam przedstawiać i reklamować do oglądania. Dobry mecz w Big East pomiędzy 2 i 3 ekipą zeszłego sezonu czyli Butler kontra Hoyas. Równie ciekawie będzie w Big Ten i mecz rewelacyjnych w tym sezonie Indiana Hoosiers z Michigan. West Virginia vs Iowa State to jeden z najlepszych meczów w całym tygodniu. Absolutny must-see bo obie ekipy ostatnio nie biorą jeńców i jadą szeroko.

Środa 3.02

00.30 Illinois – Rutgers
00.30 St.John’s – Xavier
01.00 Arkansas – Florida
01.00 Notre Dame – Miami(FL)
01.00 Penn State – Iowa
01.00 Boston College – Virginia
01.00 Davidson – George Washington
01.00 VCU – La Salle
01.00 Evansville – Northern Iowa
02.00 Creighton – Villanova
02.30 Marquette – Seton Hall
02.30 Maryland – Nebraska
03.00 Ole Miss – Missouri
03.00 Kansas State – Kansas
03.00 Southern Illinois – Wichita State
04.00 Fresno State – San Jose State
04.00 UC Irvine – Caly Poly
04.00 Arizona – Washington State
05.00 Arizona State – Washington

Mecz dnia: Notre Dame kontra Miami(FL)

Sporo dobrych drużyn zagra w środę jednak będą to raczej jednostronne pojedynki z drużynami z dołu tabeli poszczególnych konferencji patrz Xavier, Iowa, Villanova, Kansas, Maryland, Virginia czy Arizona. Emocje i wyrównany poziom gwarantuje mecz Notre Dame z Miami(FL). Dwie drużyny na podobnym poziomie z dużą dawką talentu. Gorąco polecam.

Czwartek 4.02

01.00 Texas A&M – Vanderbilt
01.00 Tulsa – Temple
01.00 Ohio State – Wisconsin
01.00 St Francis(BKN) – Sacred Heart
02.00 South Florida – Cincinnati
03.00 Saint Mary’s – BYU
03.00 Connecticut – Memphis
03.00 Colorado – Oregon
03.00 Murray State – Southeast Missouri State
04.00 Gonzaga – Loyola Marymount
04.00 Hawaii – UC Santa Barbara
04.30 UCLA – USC
05.00 Utah – Oregon State

Mecz dnia: Saint Mary’s kontra BYU. 

Sporo dobrego w czwartkową noc. Texas A&M zagrają z Commodores, którzy nieco zginęli w pierwszej części sezonu a teraz nieźle zaczęli w konferencji SEC. Dobry mecz w Big Ten pomiędzy Ohio State i Wisconsin. Jeszcze 3-4 lata temu ten mecz byłby na czołówkach teraz oba programy nieco przygasły. Jednak warto zerknąć na to starcie dwóch ekip ze środka stawki Big Ten. Podobna sytuacja w American Conference. Connecticut i Memphis będą chciały odbić się i wskoczyć do górnej połówki tabeli. UCLA zagrają z rewelacją PAC-12 USC Trojans a Utah, odrodzone Utah zagra z Oregon State.

Piątek 5.02

23.00 Columbia – Yale
01.00 Cornell – Brown
01.00 Iona – Canisius
01.00 Fairfield – Monmouth
01.00 Harvard – Princeton
02.00 Central Michigan – Akron
03.00 Saint Peter’s – Siena

Mecz dnia: Harvard kontra Princeton. 

Trochę lepszy piątek niż tydzień temu. Sporo drużyn z drugiego i trzeciego szeregu pierwszej dywizji. Nie mam nic więcej do dodania.

Sobota 6.02

18.00 Kansas – TCU
18.00 Virginia – Pittsburgh
18.00 Florida State – Wake Forest
18.00 Boston College – Louisville
18.00 Marquette – Xavier
18.00 George Washington – VCU
18.00 Missouri State – Evansville
18.00 Cincinnati – Memphis
18.30 Davidson – Duquesne
19.00 Oakland – Cleveland State
20.00 Iowa State – Oklahoma State
20.00 Texas Tech – Texas
20.00 Michigan State – Michigan
20.00 NC State – Duke
20.00 Northern Iowa – Drake
20.30 Villanova – Providence
21.00 Missouri – Alabama
21.30 LIU Brooklyn – Sacred Heart
22.00 New Mexico – San Diego State
22.00 Nevada – Colorado State
22.00 Pacific – BYU
22.00 Florida – Kentucky
22.00 South Carolina – Texas A&M
22.00 Clemson – Virginia Tech
22.00 Maryland – Purdue
22.00 Stanford – California
22.30 Butler – St.John’s
22.30 Arizona – Washington
00.00 Mississippi State – LSU
00.00 Oklahoma – Kansas State
00.00 Dayton – George Mason
01.00 South Alabama – Arkansas Little-Rock
01.00 North Florida – Florida Gulf Coast
01.00 UNLV – Fresno State
01.00 North Carolina – Notre Dame
02.00 Vanderbilt – Ole Miss
02.00 Baylor – West Virginia
02.00 Indiana – Penn State
03.00 Georgetown – Seton Hall
03.00 Saint Mary’s – San Diego
04.00 Hawaii – Caly Poly
04.00 Wichita State – Illinois State
05.00 Santa Clara – San Francisco
06.00 Gonzaga – Pepperdine

Mój wybór:

18.00 Marquette – Xavier
20.00 Michigan State – Michigan
22.00 South Carolina – Texas A&M
01.00 North Carolina – Notre Dame
02.00 Baylor – West Virginia
04.00 Wichita State – Illinois State
06.00 Gonzaga – Pepperdine

Mecz dnia: Maryland kontra Purdue. Jest jednak tyle spotkań, że można z tym wyborem polemizować. 

Jak zwykle sobota napakowana jak kabanos od Henryka Kani. 12 godzin z koszykówką akademicką. To moje wyzwanie na kolejną sobotę z racji wolnej niedzieli(już nie pamiętam od kiedy) w pracy. Powyżej podałem wam mój prawdopodobny rozkład tego dnia. Oprócz tego popołudniu sporo spotkań topowych drużyn – Kansas, Louisville czy Virginia. W Big Ten mecz Maryland z Purdue. Newmann kontra Simmons w meczu Mississippi State z LSU. Będąca troszkę rozbita Arizona z rewelacyjną ekipą Washington Huskies. Można tak pisać i pisać. Znowu tą sobotę będę nadrabiał cały kolejny tydzień.

Niedziela 7.02

18.00 East Carolina – Connecticut
19.00 Iowa – Illinois
19.00 Miami(FL) – Georgia Tech
20.00 SMU – South Florida
22.00 Utah – Oregon

Mecz dnia: Utah kontra Oregon. 

W tym tygodniu niedziela kończy się wyjątkowo szybko bo już około północy będzie „po wszystkiemu”. Jest jednak kilka dobrych spotkań. UConn raczej nie powinni mieć problemu w konferencji American z East Caroliną. Podobnie sytuacja wygląda w starciu Miami(FL) w ramach ACC i SMU. Najciekawiej będzie zdecydowanie w Eugene gdzie Ducks zagrają z Utes.

wojgrudzien
01.02.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl