Polub nas na facebooku:    
Akademicki rozkład jazdy 15-21.02

Witam w kolejnej odsłonie naszego rozkładu jazdy. Zobaczmy co nas czeka w pierwszym tygodniu drugiej połowy lutego. 

Poniedziałek 15.02
19.00 LIU Brooklyn – St.Francis(BKN)
23.00 Oakland – Wright State
01.00 NC State – Virginia
02.00 Manhattan – Monmouth
02.00 New Mexico State – Wichita State
03.00 Oklahoma State – Kansas

Jak co poniedziałek ESPN serwuje nam Big Monday, który w tym tygodniu nie jest jednak tak Big jak w ostatnich wydaniach. Dwa ciekawe mecze jednak faworyci są raczej znani przed pierwszym gwizdkiem. Zarówno Kansas jak i Virginia nie powinny mieć problemów ze swoimi rywalami. Ciekawy mecz w Horizon League. Mecz dwóch drużyn z czołówki Oakland kontra Wright State oraz mecz Wichita State Shockers.

Mecz dnia: NC State kontra Virginia. 
Wtorek 16.02
01.00 South Carolina – Missouri
01.00 West Virginia – Texas
01.00 Wake Forest – Pittsburgh
01.00 Michigan – Ohio State
01.00 Northwestern – Purdue
01.00 Creighton – Butler
01.00 Richmond – Davidson
01.00 Valparaiso – Cleveland State
01.30 Rhode Island – VCU
03.00 Florida – Georgia
03.00 Ole Miss – Texas A&M
03.00 Vanderbilt – Mississippi State
03.00 Iowa State – Baylor
03.30 UNLV – Air Force

Wtorek z conajmniej czterema spotkaniami wartymi grzechu. Na początek pojedynek dwóch ekip z Big 12. Mountaineers podejmą Longhorns w meczu dwóch ofensywnie grających ekip. Kiedyś to byłby klasyk Big Ten dzisiaj obie drużyny nieco przykurzone i w cieniu innych ekip. Michigan kontra Ohio State. Na mnie ciągle działa magia nazw obu tych ekip. Warto zerknąć bo Wolverines całkiem całkiem sobie radzą w sezonie zasadniczym. Kolejny mecz to spotkanie ekipy Tomka Gielo z TOP15 ekipą tego sezonu czyli Texas A&M. Rebels po początkowych problemach grają coraz lepszy basket a i Tomek Gielo co mecz dostarcza solidne cyferki dla Ole Miss. Kolejny mecz to starcie dnia. Iowa State kontra Baylor. Czołówka Big 12.

Mecz dnia: Iowa State kontra Baylor. 
Środa 17.02
00.00 Dayton – Saint Joseph’s
00.30 Iowa – Penn State
01.00 Villanova – Temple
01.00 Auburn – Arkansas
01.00 UCF – Memphis
01.00 Syracuse – Louisville
01.00 Boston College – Clemson
01.00 Stony Brook – Albany
01.00 Providence – Xavier
02.30 Nebraska – Indiana
03.00 Alabama – LSU
03.00 Oklahoma – Texas Tech
03.00 Virginia Tech – Miami(FL)
03.00 Duke – North Carolina
03.00 Georgia Tech – Florida State
03.00 Seton Hall – Georgetown
03.00 Arizona State – Arizona
03.00 Evansville – Drake
04.00 Nevada – San Jose State
04.00 Boise State – New Mexico
04.00 UC Irvine – Cal State Fullerton
05.00 Colorado – USC

Kolejny dzień w którym drużyna z Polakiem w składzie zmierzy się z ciekawym przeciwnikiem. Drake zagrają z fajnie grającą i posiadającą w swoim składzie jednego z najlepiej zbierającego zawodnika ligi Evansville. Oprócz tego Syracuse kontra w Louisville czyli na papierze szlagier. W praktyce coraz lepiej grająca ekipa Pitino raczej powinna wygrać ten mecz. Tego meczu nie trzeba zapowiadać Duke kontra North Carolina. Oba kampusy dzieli około 30 kilometrów. Święta wojna w północnej Karolinie. W tym roku zdecydowanym faworytem wydają się być Tar Heels jednak ta rywalizacja wyzwala zawsze dodatkowe pokłady energii wśród zawodników. To będzie mecz tygodnia jeśli chodzi o emocje na parkiecie i trybunach.


Mecz dnia: Duke kontra North Carolina. 
Czwartek 18.02
01.00 VMI – Chattanoga
01.00 NJIT – North Florida
01.00 Tennessee – Kentucky
01.00 Sacred Heart – Bryant
01.00 Missouri State – Wichita State
01.30 Arkansas Little-Rock – Georgia State
02.00 SMU – Connecticut
02.00 Maryland – Minnesota
03.00 Cincinatti – Tulsa
03.00 Wisconsin – Michigan State
03.00 Pacific – Gonzaga
03.00 Belmont – Eastern Kentucky
04.00 Santa Clara – Loyola Marymount
04.00 San Francisco – Pepperdine
04.00 Saint Mary’s – Portland
04.00 Hawaii – CS Northridge
04.00 Utah – UCLA
05.00 BYU – San Diego
05.00 California – Washington

Czwartek to już chyba tradycyjnie ciekawe mecze na zachodzie. Na wschodzie jednak również nie zabraknie dobrych meczów. Ciekawe starcie w konferencji American. Rewanż za zeszłoroczny finał. SMU kontra Connecticut. Moje serce jest za Huskies jednak rozum podpowiada, że Mustangi są raczej poza zasięgiem kogokolwiek w American w tym momencie. Kentucky zagra z Wolontariuszami z Tennessee. I wbrew pozorom może to być ciężkie spotkanie dla Wildcats. W pamięci mam kilka zaciętych spotkań obu drużyn z poprzednich sezonów. Mecz dnia czyli coraz lepiej grająca ekipa Badgers kontra Michigan State. W pierwszym meczu lepsza była ekipa z Madison. Jak będzie tym razem? W Pacific-12 mecz zespołów ze środka stawki. California zagra z Washington, którzy do niedawna byli jeszcze w czubie tabeli. Korespondecyjny pojedynek w WCC. Gonzaga i Saint Mary’s dzieli tylko jeden mecz różnicy.

Mecz dnia: Wisconsin  kontra Michigan State. 
Piątek 19.02
00.00 Harvard – Columbia
01.00 Richmond – VCU
02.00 Oakland – Valparaiso
04.00 Iona – Monmouth
Piątek jak to piątek. Niewiele ciekawego chociaż starcie Oaklad z Valparaiso zapowiada się interesująco.
Mecz dnia: Oakland kontra Valparaiso. 
Sobota 20.02
17.00 Memphis – South Florida
18.00 Florida – South Carolina
18.00 Georgia – Vanderbilt
18.00 Duke – Louisville
18.00 Xavier – Georgetown
19.00 Miami(FL) – North Carolina
20.00 Baylor – Texas
20.00 Pittsburgh – Syracuse
20.00 Marquette – DePaul
20.30 Mississippi State – Alabama
20.30 Butler – Villanova
21.00 Florida State – Virginia Tech
21.00 Clemson – NC State
22.00 Oklahoma – West Virginia
22.00 Connecticut – Cincinatti
22.00 Southern Illinois – Evansville
22.00 Illinois State – Northern Iowa
22.30 Sacred Heart – Fairleigh Dickinson 
22.30 Stephen F. Austin – Nicholls State
23.00 Ole Miss – Auburn
23.30 LSU – Tennessee
00.00 Kansas – Kansas State
00.30 Kentucky – Texas A&M
01.00 Ohio State – Nebraska
01.30 Missouri – Arkansas
01.30 TCU – Iowa State
02.00 Notre Dame – Georgia Tech
02.00 Stanford – Washington
02.00 Drake – Bradley
02.30 Purdue – Indiana
03.00 San Diego – BYU
04.00 Nevada – UNLV
04.00 Saint Mary’s – Gonzaga
04.00 Oregon State – Oregon
05.00 Colorado – UCLA
05.30 Hawaii – UC Irvine
Mój wybór:
17.00 Memphis – South Florida
19.00 Miami(FL) – North Carolina
20.30 Butler – Villanova
22.00 Oklahoma – West Virginia
00.30 Kentucky – Texas A&M
02.30 Purdue – Indiana
04.00 Saint Mary’s – Gonzaga
05.30 Hawaii – UC Irvine

Bogactwo soboty powala mnie co tydzień. Mnóstwo dobrego. W ACC Hurricanes kontra Tar Heels. Butler będą próbowali przypuścić ostatni szturm w górę tabeli w meczu z liderem Villanovą. West Virginia po meczu z Baylor nie odpocznie bo przed nimi Sooners i Buddy Hield. Kentucky kontra Aggies. Mecz na szczycie w WCC. Gonzaga kontra Saint Mary’s. Mecz który pewnie ostatecznie rozstrzygnie kto będzie liderem już do końca sezonu zasadniczego. Mecz na szczycie również w starciu Hawaii z UC Irvine.

Oprócz tego Duke kontra Louisville. Coraz lepiej grająca ekipa Florida Gators zmierzy się nieco słabszą ostatnią South Caroliną. Można tak wymieniać i wymieniać. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Mecz dnia: Saint Mary’s kontra Gonzaga.
Niedziela 21.02
18.00 La Salle – George Washington
19.00 Michigan – Maryland
20.00 Tulsa – UCF
20.00 East Carolina – SMU
20.00 Stony Brook – Maine
20.30 Detroit – Valparaiso
22.00 San Diego State – San Jose State
22.00 Oakland – UIC
22.00 Wichita State – Indiana State
00.00 Utah – USC
00.30 Boston College – Wake Forest
01.30 Illinois – Wisconsin
02.30 California – Washington State

Po intensywnej niedzieli NCAA znowu hamuje. Jednak nie zabraknie ciekawych meczów. Michigan czeka kolejny ciężki mecz. Tym razem z Maryland – TOP5 ekipą w tym sezonie. Utah co się podniosą to znowu delikatnie spadną. Teraz czeka ich ciekawy mecz z rewelacją PAC-12 ekipą USC Trojans.

Mecz dnia: Michigan kontra Maryland. 

wojgrudzien
15.02.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl