Polub nas na facebooku:    
Akademicki rozkład jazdy 22-28.02

Przed nami ostatnie dwa tygodnia sezonu zasadniczego. I tym samym dwa ostatnie rozkłady jazdy w tej formie. Wraz z rozpoczęciem turniejów postaram się robić tego typu rozpiski meczów codziennie aby nie umknął wam żaden interesujący mecz. Zobaczmy co oferuje nam NCAA w ostatnim pełnym tygodniu w lutym. Zapraszam. 

Poniedziałek 22.02
01.00 Virginia – Miami(FL)
01.00 Kansas State – Texas
02.00 Stephen F. Austin – Lamar
03.00 Iowa State – West Virginia

Big Monday w ESPN to będzie w tym tygodniu niestety jedyne rozsądne co będzie do obejrzenia. Oba mecze na bardzo podobnym poziomie. Drużyny prezentujące podobny poziom sportowy dają nadzieję na 4 godziny wyrównanego basketu. Poza tym niepokonana ekipa Lumberjacks kontra kolejny przeciwnik. Wyjątkowo spokojny poniedziałek jak na tą część sezonu.

Mecz dnia: Double-header w ESPN. Oba mecze na równym poziomie. 

Wtorek 23.02
00.00 Rhode Island – Davidson
01.00 Alabama – Kentucky
01.00 LSU – Arkansas
01.00 Vanderbilt – Florida
01.00 Temple – Tulsa
01.00 Clemson – Georgia Tech
02.00 Kansas – Baylor
02.00 Dayton – Saint Louis
03.00 Missouri – Ole Miss
03.00 Michigan State – Ohio State
03.00 Evansville – Bradley
04.00 New Mexico – Colorado State
05.00 UNLV – Boise State

Wtorek wyraźnie bardziej obfity w spotkania. Temple niespodziewani liderzy w American Conference zagrają z Tulsą, która również jest w górnej połowie tabeli. W Atlantic-10 Dayton, które spadło w tabeli zagra z ciekawą jednak nie tak mocną jak w poprzednich latach ekipą Saint Louis. Michigan State kontra Ohio State. Dobry mecz jednak ekipa Izzo wraca do wielkiej formy i raczej nie powinna mieć problemów z Buckeyes. Mecz dnia to starcie w Big 12. Kansas kontra Baylor. Mecz o jak najlepsze rozstawienie przed turniejem.

Mecz dnia: Kansas kontra Baylor.
Środa 24.02
01.00 Georgia – Auburn
01.00 Mississippi State – Texas A&M
01.00 Northwestern – Michigan
01.00 Albany – Umass Lowel
01.00 Villanova – Xavier
01.00 VCU – George Mason
02.00 Louisville – Pittsburgh
02.00 North Carolina – NC State
02.00 Marquette – Creighton
02.00 Drake – Missouri State
02.00 Indiana State – Northern Iowa
03.00 Tennessee – South Carolina
03.00 Oklahoma State – Oklahoma
03.00 Notre Dame – Wake Forest
03.00 Wisconsin – Iowa
03.00 Arizona – Colorado
03.00 Wichita State – Loyola(CHI)
04.00 San Diego State – Wyoming
04.00 Utah State – Nevada
04.00 Long Beach State – UC Irvine
04.00 Washington State – Oregon
05.00 Washington – Oregon State

Środa to sporo spotkań, które jednak w większości są starciami z wyraźnym faworytem. Tak jest w przypadku meczów Michigan, Tar Heels, Oklahomy, Oregonu czy Texas A&M. Widzę w tej rozpisce dwa spotkania na które warto zwrócić uwagę i mogą być jednocześnie największym nośnikiem koszykarskich emocji. W Big East zmierzą się dwie ekipy, które nadają ton rywalizacji na wschodzie. Villanova Wildcats, którzy po raz pierwszy w swojej historii są liderami(już drugi tydzień z rzędu) w AP TOP 25 zmierzą się z równą i od początku sezonu świetną ekipą muszkieterów z Xavier. Drugi mecz jest jednocześnie meczem dnia. Iowa Hawkeyes kontra odradzające i odbite od dna Wisconsin Badgers. Greg Gard poukładał tam kilka spraw i może nie są w pierwszym szeregu faworytów ale już kilka razy utarli nosa potentatom.

Mecz dnia: Wisconsin kontra Iowa. 
Czwartek 25.02
00.00 Delaware – Drexel
01.00 NJIT – South Carolina Upstate
01.00 Hofstra – UNC Wilmington
01.00 SMU – Memhpis
01.00 Nebraska – Penn State
01.00 Florida State – Duke
01.00 Providence – Seton Hall
01.00 Robert Morris – Sacred Heart
01.15 UT-Arlington – Arkansas Little-Rock
01.30 Connecticut – South Florida
03.00 Indiana – Illinois
03.00 UCLA – California
03.00 Arizona State – Utah
03.05 Montana State – Weber State
03.30 Murray State – Eastern Illinois
04.00 Gonzaga – San Diego 
05.00 Portland – BYU
05.00 Santa Clara – Saint Mary’s
05.00 USC – Stanford
06.00 UC Riverside – Hawaii

Czwartek czyli dobre mecze na zachodzie Stanów. Wcześniej jednak ciekawe starcia w ACC i Big East. Seminoles kontra Duke oraz Providence z Seton Hall. To dwa ciekawe starcia. Na zachodzie z kolei UCLA kontra California. Dwie ekipy z nieco drugiego szeregu Pacific-12. Do tego ciekawe starcia w WCC. Gonzaga walczy o utrzymanie prymatu w meczu z San Diego. BYU kontra Portland i Saint Mary’s kontra Santa Clara.

Mecz dnia: UCLA kontra California. 
Piątek 26.02
00.00 Cornell – Penn
01.00 Iona – Manhattan
01.00 Columbia – Princeton
01.00 Harvard – Yale
01.00 Valparaiso – Milwaukee
03.00 Detroit – Oakland
03.00 Rider – Monmouth
Mecz dnia: Harvard kontra Yale. Geek game!
Sobota 27.02
18.00 Ole Miss – Georgia
18.00 Texas Tech – Kansas
18.00 Cincinatti – East Carolina
18.00 UCF – Temple
18.00 Butler – Georgetown
18.00 Rhode Island – Dayton
18.00 Western Kentucky – UAB
18.30 VCU – George Washington
20.00 Oklahoma – Texas
20.00 NC State – Syracuse
20.00 Louisville – Miami(FL)
20.00 Villanova – Marquette
20.00 Davidson – Fordham
20.00 Arizona – Utah
20.00 Loyola(CHI) – Drake
20.00 Northern Iowa – Evansville
20.00 Illinois State – Wichita State
20.30 South Carolina – Mississippi State
21.30 St Francis(PA) – Sacred Heart 
22.00 Kentucky – Vanderbilt
22.00 Texas A&M – Missouri
22.00 Notre Dame – Florida State
22.00 Maryland – Purdue
22.00 DePaul – Providence
22.30 UCLA – Stanford
00.00 Boise State – San Diego State
00.00 West Virginia – Oklahoma State
00.00 Kansas State – Iowa State
00.30 North Carolina – Virginia
01.00 UC Riverside – Long Beach State
01.00 Vermont – Stony Brook
01.00 Houston Baptist – Stephen F. Austin
01.30 Arkansas – Tennessee
02.00 Wyoming – UNLV
02.00 Gonzaga – BYU
02.00 Baylor – TCU
02.30 Florida – LSU
03.00 Montana – Weber State
05.00 Saint Mary’s – San Francisco
06.00 CS Northridge – Hawaii
06.00 UC Irvine – UC Davis
Mój wybór: 
18.00 Butler – Georgetown
20.00 Oklahoma – Texas
22.00 Maryland – Purdue
00.30 North Carolina – Virginia
02.00 Gonzaga – BYU

Natłok spotkań. Tak jak napisałem poniżej mecze wyróżnione przeze mnie uważam za obowiązkowe do obejrzenia dla fana koszykówki akademickiej. Dodatkowo oprócz wyżej wymienionych polecałbym mecze Polaków. Szczególnie Drake i Ole Miss bo nasi rodacy ostatnio sporo grają.

Mecz dnia: Patrz 5 meczów wyżej. Moim zdaniem wszystkie jednakowo ciekawe. 
Niedziela 28.02
18.00 Penn State – Michigan State
18.30 Xavier – Seton Hall
19.00 Houston – Connecticut
19.00 Saint Louis – Saint Joseph’s
20.00 Duke – Pittsburgh
20.30 St. John’s – Creighton
21.00 Tulane – SMU
21.00 Valparaiso – Green Bay
21.30 Belmont – Tennessee State
22.00 Tulsa – Memphis
22.00 Iowa – Ohio State
22.30 Arizona State – Colorado
23.00 Colorado State – Nevada
23.00 Niagara – Monmouth
00.00 Michigan – Wisconsin
00.30 Virginia Tech – Wake Forest
00.30 Washington State – Oregon State
02.00 USC – California
02.30 Washington – Oregon

Niedziela to hamowanie jednak sporo dobrego w rozsądnej dla nas Polaków porze. Xavier zagra z Seton Hall, które po meczu z Providence czeka kolejny silny rywal z Big East. Ciekawe dwa mecze w Big Ten. Michigan kontra Wisconsin oraz Iowa z Ohio State. W Pacific-12 też dwa mecze na które warto zerknąć. USC kontra California i nieco słabszy w ostatnim czasie a na początku regular season będący rewelacją Washington kontra Oregon Ducks.

Mecz dnia: Michigan kontra Wisconsin. 

wojgrudzien
22.02.2016

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl