Polub nas na facebooku:    
Akademicki rozkład jazdy 25-31.01

Po weekendowych emocjach, które przez obowiązki w pracy będę dopiero nadrabiał czas rozpocząć ostatni już w tym miesiącu tydzień z NCAA. Za nami początek sezonu zasadniczego we wszystkich konferencjach. Liga z dnia na dzień nabiera tempa i rumieńców. Coraz bardziej krystalizują nam się tabele w poszczególnych konferencjach. Zobaczmy wspólnie co NCAA i jej koszykarskie wydanie oferuje nam w tym tygodniu. 

Poniedziałek 25.01

01.00 Penn State – Ohio State
01.00 Miami(FL) – Duke
01.00 Davidson – Richmond
01.00 Maine – Stony Brook
03.00 Kansas – Iowa State
03.00 Oakland – Milwaukee

Poniedziałek to znowu podwójna uczta na antenach ESPN. Na początek starcie odrodzonego po słabszych ostatnich 2 sezonach Miami Hurricanes z zawsze ciekawymi i napakowanymi talentem Duke Blue Devils. Najlepszy mecz jednak dwie godziny później. Kansas Jayhawks zagrają z Iowa State Steve’a Prohma. Co poza tym. Sporo meczów mniej znanych programów i kilka odwołanych spotkań. Prawdopodobnie zima nawiedziła tym razem USA i jej wschodnie wybrzeże bo to głównie tam spotkania odwołano. Szczerze mówiąc nie sprawdzałem dokładnie powodu tych decyzji.

Mecz dnia: Kansas kontra Iowa State. 

Wtorek 26.01

00.30 Creighton – Georgetown
01.00 Mississippi State – South Carolina
01.00 Kansas State – West Virginia
01.00 Texas Tech – Oklahoma
01.00 Memphis – UCF
01.00 Indiana – Wisconsin
01.00 Virginia – Wake Forest
01.00 Florida State – Boston College
02.00 TCU – Texas
02.00 Drake – Illinois State
02.30 Xavier – Providence
03.00 Florida – Vanderbilt
03.00 Georgia – LSU
03.00 Tennessee – Alabama
04.00 Wyoming – Fresno State
05.00 San Diego State – Nevada

Bardzo fajnie zapowiada się wtorkowa noc. Sporo dobrych par w uznanych konferencjach ACC, SEC czy Big Ten. Do tego kolejny mecz Drake Bulldogs i naszego rodaka Dominika Olejniczaka. Szczególnie ciekawe powinny być starcia w Big East pomiędzy Xavier i Providence oraz mecz w ramach konferencji Big Ten pomiędzy Hoosiers i Badgers, które ostatnio grają bardzo dobry basket. Do tego kolejny mecz Simmonsa i LSU, ciekawy mecz w ACC między Cavaliers a Wake Forest czy Oklahomy, która nie powinna mieć jednak problemów z Texas Tech.

Mecz dnia: Xavier kontra Providence. 

Środa 27.01

01.00 Jacksonville – Florida Gulf Coast
01.00 Auburn – Ole Miss
01.00 Texas A&M – Arkansas
01.00 Temple – East Carolina
01.00 Saint Louis – Dayton
01.00 Pittsburgh – Clemson
01.00 Rutgers – Michigan
01.00 DePaul – Butler
01.00 St. John’s – Seton Hall
01.00 Sacred Heart – LIU Brooklyn
02.00 Tulsa – Houston
02.00 Louisville – Virginia Tech
02.00 Georgia Tech – NC State
02.00 Murray State – Eastern Kentucky
03.00 Air Force – New Mexico
03.00 Stetson – Marquette
03.00 Missouri – Kentucky
03.00 Baylor – Oklahoma State
03.00 Purdue – Minnesota
03.00 Stanford – Colorado
03.00 Northern Iowa – Bradley
03.00 Loyola(CHI) – Wichita State
04.00 UC Irvine – CS Northridge
05.00 Boise State – UNLV
05.00 California – Utah

Sporo spotkań jednak kiedy już grają zespoły z topu, o uznanej renomie np. Louisville, Kentucky czy Baylor to ich przeciwnicy raczej nie gwarantują wyrównanych spotkań. Ale wiadomo to NCAA i zawsze możemy być świadkami niespodziewanego upsetu. Najrówniej zapowiadają się dwa spotkania nad ranem. Mianowicie Boise State w meczu z reprezentantami Las Vegas – UNLV i California kontra Utah czyli starcie topowych ekip Pacific-12.

Mecz dnia: California kontra Utah. 

Czwartek 28.01

00.00 UNC Greensboro – The Citadel
01.00 William&Mary – Delaware
01.00 Cincinatti – Connecticut
01.00 Notre Dame – Syracuse
01.00 Iowa – Maryland
01.30 UAB – Western Kentucky
01.30 Niagara – Marist
01.30 Monmouth – Quinnipiac
02.00 Belmont – Jacksonville State
02.00 Evansville – Southern Illinois
02.00 Cleveland State – Valparaiso
02.15 Texas State – Louisiana Lafayette
02.30 Oregon State – Arizona State
03.00 Santa Clara – Gonzaga
03.00 Ohio State – Illinois
03.00 Michigan State – Northwestern
03.00 Richmond – George Washington
03.00 Oregon – Arizona
04.00 Washington – UCLA
04.30 Washington State – USC
05.00 Loyola Marymount – BYU

Kilka ciekawych spotkań na początku drugiej połowy tygodnia. Ciekawe starcie w American Conference pomiędzy Bearcats i Huskies. Gonzaga zagra z Santa Clara. Rewelacja PAC-12 Washington Huskies jadą do Los Angeles na mecz UCLA. Podrażniona porażką Arizona zagra z kolejnym mocnym rywalem Oregon Ducks. Sporo sporo dobrych meczów. Jednak najlepiej zapowiada się mecz…

Mecz dnia: Iowa kontra Maryland. 

Piątek 29.01

00.00 VCU – Davidson
01.00 Canisius – Fairfield
01.00 Cornell – Harvard
02.00 Wright State – Oakland

Jak zwykle w piątek NCAA zachęca ludzi do integracji i do wyjścia z domu przed napakowanym weekendowym terminarzem.

Mecz dnia odwołano 🙂 żartuje. Najciekawiej będzie w starciu VCU z Davidson. 

Sobota 30.01

18.00 West Virginia – Florida
18.00 Vanderbilt – Texas
18.00 Michigan – Penn State
18.00 Georgia Tech – Syracuse
18.00 Butler – Marquette
19.00 Virginia – Louisville
20.00 Ole Miss – Kansas State
20.00 Iowa State – Texas A&M
20.00 Xavier – DePaul
20.00 La Salle – Dayton
20.15 Minnesota – Indiana
21.00 Miami(FL) – NC State
21.00 Washington – USC
21.00 Bradley – Drake
21.30 Bryant – Sacred Heart
22.00 Boston College – North Carolina
22.30 Nebraska – Purdue
23.00 Oklahoma – LSU
23.00 Stanford – Utah
00.00 Georgia – Baylor
00.00 Alabama – South Carolina
01.00 Kentucky – Kansas
01.00 Washington State – UCLA
02.00 San Diego State – UNLV
02.00 San Francisco – Gonzaga 
02.00 Memphis – SMU
02.00 Providence – Georgetown
02.00 Seton Hall – Creighton
03.30 Oregon State – Arizona
04.00 Pepperdine – BYU
04.00 UC Santa Barbara – UC Irvine
05.00 Saint Mary’s – Pacific
07.00 Long Beach State – Hawaii

Sobota to jak zwykle przesyt ponad miarę mojego organizmu. Już od 18.00 aż do 9.00 rano można delektować się basketem w akademickim wydaniu. Rozpocząć go na Florydzie a zakończyć w Honolulu na kampusie Uniwersytety Hawaii. Wszystko co wam trzeba macie powyżej w terminarzu a poniżej to co ja będę śledził w pierwszej kolejności. Najbardziej czekam na pojedynek dwóch TOP5 graczy tego sezonu. Simmons kontra Hield. Oklahoma kontra LSU.

Mój sobotni wybór: 

18.00 Virginia – Louisville
20.00 Iowa State – Texas A&M
21.00 Washington – USC
23.00 Oklahoma – LSU
01.00 Kentucky – Kansas
04.00 Pepperdine – BYU

Mecz dnia: Oklahoma kontra LSU lub Iowa State kontra Texas A&M. Nie potrafię zdecydować!

Niedziela 31.01

18.00 Villanova – St. John’s
18.00 George Washington – George Mason
19.00 Wake Forest – Notre Dame
19.00 Maryland – Ohio State
21.00 Northwestern – Iowa
22.00 Connecticut – UCF
22.00 Wichita State – Evansville
22.00 Southern Illinois – Northern Iowa
23.00 California – Colorado
23.15 Rutgers – Michigan State
00.30 Virginia Tech – Pittsburgh
01.30 Wisconsin – Illinois
02.30 Oregon – Arizona State

Po sobocie niedziela zawsze jest trochę niedoceniana jednak zawsze jest tam do wyłuskania kilka dobrych starć. Maryland ma ciekawych rywali w tym tygodniu i po Hawkeyes ich kolejnym rywalem będą Buckeyes. Wisconsin zagrają w Chicago z Illinois. To już ten moment sezonu kiedy Fighting Illini będą grali coraz lepiej. Prawie co sezon tak jest. Do tego mecze dobrych w tym sezonie ekip jak Villanova, UConn, California czy Oregon. Wszystko w fajnych dla nas godzinach. Polecam i do zobaczenia już w lutym.

Mecz dnia: Maryland kontra Ohio State. 

wojgrudzien
25.01.2016
Komentarze

Naprawde fajnie że dorzucasz jakiś krótki komentarz które spotkanie z nocy wybrać, lub na które powinno sie zwrócić uwagę. Bo nawet jeśli nie ma czas tego w nocy obejrzeć to nadrabiając popołudniami lub wieczorami dużo łatwiej jest coś znaleźć. Wielkie słowa uznania że od tak długiego czasu strona jest tak dobrze prowadzona a i tak cały czas zmienia się na plus 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl