Polub nas na facebooku:    
Akademickie newsy(1)

Zakończyły się wszystkie turnieje i sezon NCAA. Przerwa potrwa aż do listopada. Aby nie pozostawać w tyle chcielibyśmy zaprezentować nową rubrykę na naszej stronie. Pojawiać się będzie prawdopodobnie raz w tygodniu najprawdopodobniej we wtorek (czasami będzie to co dwa tygodnie w zależności od tego jak będzie wygladał offseason i jak będzie on obfitował w newsy). Będzie to zbiór najważniejszych informacji z ostatnich 7/14 dni. Postaramy się aby żadna większa czy mniejsza ale istotna wiadomość związana z NCAA nam i wam nie umknęła. Krótko na temat bez rozpisywania się i wchodzenia w szczegóły. Zaczynamy.

 

1) Duke Blue Devils po raz 5 w swojej historii wygrali NCAA Tournament. W finale pokonali Wisconsin Badgers. Final Four rozegrano w Indianapolis. Tytuł Most Oustanding Player otrzymał Tyus Jones.

2) Ekipa Stanford wygrała tegoroczny finał NIT rozgrywany w Madison Square Garden pokonując Miami(FL) po dogrywce.

3) Turniej CIT wygrała ekipa Evansville w finale wygrywając z Northern Arizoną.

4) Shaka Smart nie jest już szkoleniowcem VCU. Od nowego sezonu będzie head coachem Texas Longhorns.

5) Terry Rozier oficjalnie potwierdził, że rezygnuje z dalszej gry w ekipie Louisville Cardinals zatrudniając agenta.

6) Zgodnie z umową podpisaną rok temu Billy Donovan będzie w przyszłym sezonie zarabiał bagatela 4 mln dolarów za sezon, dzięki czemu będzie jednym z najlepiej opłacanych szkoleniowców w I dywizji.

7) Finney-Smith z Florida Gators potwierdził, że pozostanie na kolejny, ostatni rok na uczelni.

8) Były gracz NBA Avery Johnson będzie nowym trenerem Alabamy.

9) Frank Kaminsky został uhonorowany tytułem Naismith Player of the Year. Jedną z najbardziej prestiżowych nagród jaką może otrzymać zawodnik w NCAA.

10) Stanley Johnson guard Arizona Wildcats waha się czy pozostać kolejny rok na uczelni czy rozpocząć profesjonalną karierę.

11) Chris Obekpa z St. John’s pozostanie na uczelni na swój ostatni seniorski sezon.
12) Will Wade zastąpi na stanowisku head coacha VCU Shakę Smarta.

13) Siedmiu zawodników Kentucky Wildcats przystąpi do tegorocznego draftu. Wśród tych nazwisk są: Willie Caley-Stein, bracia Harrison, Dakari Johnson, Trey Lyles, Karl Towns, Devin Booker.

14) Shaka Smart po rozpoczęciu pracy w Texas Longhorns dodał do swojego sztabu byłego asystenta z VCU – Davida Casona.

15) Trener Utah Utes po jednym z najlepszych sezonu w historii uczelni uhonorował swojego trenera Larry’ego Krystkowiaka nowym kontraktem. Który będzie ważny do zakończenia sezonu 2022/23 i będzie mu gwarantował w tym czasie 19 milionów dolarów.

16) Kolejne wyróżnienie dla Franka Kaminsky’ego, który zgarnął John R. Wooden Award.

17) Jeden z kluczowych zawodników Kansas Jayhawks Wayne Selden Junior ogłosił, że zostaje na kolejny rok na swojej uczelni.

18) Coraz więcej najlepszych graczy z tego sezonu zgłasza się do draftu. Jahlil Okafor(Duke), Sam Dekker(Wisconsin), Kevon Looney(UCLA), Montrezl Harrell(Louisville), Cliff Alexander(Kansas), Myles Turner(Texas).

19) Eran Ganot został nowym trenerem Hawaii.

20) Obwodowy Michigan Spike Albrecht(jeden z bohaterów finału NCAA z 2013 roku) będzie pauzował 4-5 miesięcy po operacji biodra, którą przeszedł w poprzednim tygodniu.

21) Fred Hoiberg, 42-letni szkoleniowiec Iowa State musi poddać się operacji na otwartym sercu po problemach z aortą jakie wykryto w trakcie trwania sezonu.

22) Nate Oats zastąpi Boba Hurleya i będzie kolejnym szkoleniowcem Buffalo.

23) Justin Anderson z Virginia planuje opuścić uczelnię i zgłosić się do tegorocznego draftu.
24) Memphis i Oklahoma począwszy od przyszłego sezonu będą rozgrywać cyklicznie dwa spotkania w sezonie. Jeden w Fedex Forum w Memphis a drugi w Norman w stanie Oklahoma.
25) Były trener Mississippi State Rick Ray przyjął ofertę SEMO – Southern Missisippi State i zostanie ich głównym trenerem.
26) Perry Ellis pozostanie w Kansas w swój ostatni, seniorski sezon.

wojgrudzien
14.04.2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl