Polub nas na facebooku:    
Akademickie newsy(2)

Kolejna porcja najnowszych wiadomości z NCAA. To co obecnie dominuje w naszej ulubionej lidze koszykarskiej to decyzje kolejnych graczy o pozostaniu i opuszczeniu swoich uczelni. Było też kilka transferów i innych ciekawych informacji. Druga odsłona akademickich newsów! Zaczynamy!

1) Chris Mullin został nowym trenerem swojej byłej uczelni, w której grał – St. John’s.

2) Tyus Jones mistrz NCAA z Duke zgłosił się do draftu.
3) Bobby Portis z Arkansas podjął taką samą decyzję i zapowiedział zgłoszenie się do draftu.

4) Trevor Lacey zdecydował się rozpocząć profesjonalną karierę. Były guard North Carolina State zgłosił się do draftu. Głównie dzięki jego grze Wolfpack dotarli do Sweet 16 w tegorocznym turnieju. Oto kilka słów od zainteresowanego przekazanych prasie.

I would like to thank the coaching staff, university and fans for a wonderful experience the last two years at NC State, but I’d like to declare for the NBA Draft,” Lacey said. „I had a great group of teammates the last two years, and they’ll always be like brothers to me. This has been the toughest decision of my life. But I feel like pursuing this new journey in my basketball career is what is best for me.”

5) Brannen Greene z Kansas opuści kilka miesięcy po operacji biodra. Szacowana przerwa to 5 miesięcy.

6) Houston przejmą zawodnika Oregonu – Damyeana Dotsona – podejrzanego o gwałt wobec którego toczy się śledztwo i przez to zwolnionego ze stypendium sportowego w zespole Ducks. W sprawę zamieszanych było jeszcze dwóch innych graczy Ducks.

7) Micheal Huger asystent trenera w Miami podpisał 6-letnia umowę z uczelnią Bowling Green. Zastąpi trenera, który został wyrzucony po rozpoczęciu bójki w barze.

8) Kanadyjczyk Oliver Hanlan z Boston College zdecydował się zrezygnować z dalszej gry w NCAA i przejść na zawodowstwo. Notujący prawie 20 punktów na mecz zawodnik w oficjalnym oświadczeniu podziękował kolegom, trenerowi i całej społeczności Boston College za wsparcie okazane mu przez 3 lata pobytu na uczelni.

9) 3 zawodników, którzy podjęli decyzję o transferze rozważa przeniesienie się do Spokane do Gonzaga Buldogs. Są do Damion Lee z Drexel, Nigel Williams-Goss z Washington i Marcus Foster z Kansas State. Pełną listę najlepszych zawodników znajdziecie tutaj.

10) Justise Winslow podąża ścieżką Okafora i Jonesa i po mistrzowskim sezonie przystępuje do draftu i opuszcza ekipę Blue Devils.

11) Guardzi Wichita State Ron Baker i Fred VanVleet wracają na kampus na swoje seniorskie sezony.
12) Tak będzie wyglądał parkiet Oakland University w przyszłym sezonie. Jak dla mnie bomba!

13) Poszła lawina. Po decyzji Bobby’ego Portisa NC State opuszcza również Micheal Qualls. Zamierza zgłosić się do draftu.

14) West Virginia podpisali Tayvona Myersa, który przeniesie się tam po transferze z Williston State z Północnej Dakoty. Typowy strzelec, zdobywał tam 25 punktów na mecz.

15) Jeden z najlepszych strzelców konferencji Big Ten z dwóch ostatnich lat podejmuje decyzje o zakończeniu akademickiej kariery i zgłasza się do draftu. Mowa o zawodniku Nebraski Terranie Petteway’u.

16) UNLV Rebels pracują nad transferem Nigela Williamsa-Gossa z Washinghton i Ike Nwamu z Mercer.
17) Kilku czołowych rekrutów z klasy 2015 ogłosiło od początku kwietnia ogłosiło na jakiej uczelni zagrają w przyszłym roku:

 • Curtis Cobb(SG) – Fairfield
 • Jonathan Laurent (SF) – Rutgers
 • Thomas Bryant(PF) – Indiana
 • Moritz Wagner (PF) – Michigan 
 • Bryce Jones(PG) – Murray State
 • Caleb Swanigan(C) – Michigan State
 • Darien Williams (PF) – St. John’s
 • Kimani Jackson (PF) – Colorado State
 • Ivan Rabb (PF) – California
 • Antonio Vranković (PF) – Duke
 • Stephen Zimmermann (C) – UNLV

 

18) NCAA od przyszłego sezonu będzie miała nowy turniej na Kajmanach, który dołączy do obecnie funkcjonujących tj. Maui Invitational i Battle 4 Atlantis. Mają w nim brać udział najlepsze drużyny jakie uda się zaprosić organizatorom. Póki co brak informacji czy będą to drużyny z samego Topu NCAA.

19) Fred Hoiberg miał w zeszły piątek operację na otwartym sercu. Coach Iowa State miał problemy z aortą. Lekarze w oficjalnym komunikacie potwierdzili, że operacja się udała. Obecnie będzie przebywał na rekonwalescencji, która potrwa do 6 tygodni.

 20) Trzeci zawodnik Kansas State opuszcza ich szeregi. Po dwóch transferach, trzecim zawodnikiem jest Malek Harris, który został zwolniony.

”We have high standards for the players in our program,” Weber said in a brief statement announcing Harris’ departure. ”Unfortunately, Malek could not live up to those expectations. We wish him the best as he continues his basketball career.”

21) Kansas Jayhawks w ramach swojego obozu przygotowawczego zawitają do Kanady. Mają tam zmierzyć się w kilku meczach (prawdopodobnie w dwóch)  z Canada Team. Później planują udać się na drugi obóz  do Korei Południowej. 

22) Center Purdue A.J. Hammons zapowiedział, że powróci na swój seniorski sezon na kampus.

23) PRZEMYSŁAW KARNOWSKI OGŁOSIŁ NA TWITERZE, ŻE ZOSTAJE NA 4 ROK W NCAA W GONZAGA BULDOGS. 

24) Będący w latach 2003-2008 asystentem trenera Nathan Davis powraca do Bucknell ale już w roli głównego szkoleniowca zespołu.

wojgrudzien
21.04.2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl