Polub nas na facebooku:    
Blog Tomka Gielo – Reaktywacja!

Udało się! Tu chyba żadnego specjalnego wstępu nie potrzeba. Do życia wraca Blog Tomka Gielo, gdy cieszył się sporym zainteresowaniem i mam nadzieję, że teraz wcale nie będzie mniejsze. Zapraszam do zapoznanie się z pierwszym wpisem na ten sezon i spokojnego oczekiwania, bo to nie koniec niespodzianek na CollegeHoops.pl.

Cześć wszystkim!

W ostatnim czasie Krzysiek „Kosi” Kosidowski wyszedł do mnie z inicjatywą by reaktywować blog, który prowadziłem na jego stronie w trakcie mojego pierwszego roku na studiach w USA. Początkowo nie do końca byłem do tego przekonany, głównie ze względu na to że teraz mam zdecydowanie mniej wolnego czasu na trzecim roku studiów niż miało to miejsce 2 lata temu jako Freshman. Ostatecznie jednak stwierdziłem, że jeżeli mam możliwość dzielenia się z wami moimi doświadczeniami z pobytu tutaj i być może przeczyta to ktoś, kto myśli o wyjeździe do USA to będę w jakikolwiek sposób mógł pomóc lub odpowiedzieć na pytania które rozwieją czyjeś wątpliwości. Tak więc w skrócie, robię to dla was, drodzy czytelnicy! 🙂

Jak wspomniałem, obecnie jestem na 3 roku studiów, więc mój status to „Junior”. Jestem więc już za półmetkiem mojej uczelnianej „kariery”. Patrząc wstecz, gdy pierwszy raz pojawiłem się na kampusie Liberty dwa lata temu, zmieniło się prawie wszystko. Począwszy od samej infrastruktury, gdyż wybudowano nowe budynki uczelniane i sportowe, w tym nasz „Practice Facility”, który znajduje się obok hali. Co więcej, by urozmaicić krajobraz, zaraz obok tego budynku postanowiono wybudować sztuczne jezioro (!) i bibliotekę, więc nasza uczelnia prężnie się rozwija.

asas

(obecny widok na nowo powstałą bibliotekę + practice facility z prawej strony, w tle kopuła naszej hali Vines Center)

2asd

(grafika przedstawiająca końcowy efekt rozbudowy fragmentu naszego kampusu)

Można powiedzieć, że jest to swego rodzaju motto naszej uczelni, by stopniowo, lecz ciągle się rozwijać. Większość sportów z roku na rok notuje coraz lepsze wyniki i także nam w zeszłym roku udało się osiągnąć duży sukces, gdyż awansowaliśmy do turnieju March Madness, gdzie występują zwycięzcy swoich konferencji + drużyny z najlepszym bilansem w kraju (w sumie 68 drużyn). Były to wspaniałe chwile, jednak to wszystko jest już przeszłością, pamiątką po której są sygnety, które dostaliśmy za wygranie turnieju konferencji w zeszłym roku. Teraz jedyne co się liczy to nadchodzący sezon, który rusza już w ten piątek (8 listopada). W porównaniu z zeszłym rokiem po kontuzji wraca nasz podstawowy podkoszowy Antwan Burrus, który musiał opuścić poprzedni sezon z powodu urazu stopy. Jest to dla nas dużym wzmocnieniem, szczególnie jeśli chodzi o walkę na tablicach. Oprócz tego straciliśmy tylko jednego seniora, startera na pozycji niskiego skrzydłowego. W związku z tym otworzyła się duża luka na pozycji nr 3, którą Trener Layer postanowił przeznaczyć mi. Przychodząc do Liberty cały sztab trenerski powtarzał mi, że moją docelową pozycja jest „trójka” i ku temu będą mnie szkolić i rozwijać. W zeszłym roku dostawałem już kilka minut w każdym meczu by przyzwyczaić się do gry na tej pozycji, jednak wciąż większość czasu spędzałem jako silny skrzydłowy. W tym roku sytuacja można powiedzieć obróciła się o 180 stopni i praktycznie wszystkie minuty na boisku spędzam jako 3. Cały preseason, jak i tego lata podczas zgrupowań kadry Polski seniorów (niesamowite doświadczenie!) miałem okazję przygotowywać się do nowej roli na boisku i mimo, że wciąż jeszcze dużo pracy przede mną, jestem gotowy by grać jako niski skrzydłowy. Daje to naszej drużynie bardzo dużo po obu stronach parkietu, gdyż na ten moment w podstawowej piątce mamy 3 zawodników powyżej 2 metrów, w tym jednego 7-footera (210 cm). Powinno to sprawić wiele problemów naszym przeciwnikom i na to też liczymy 🙂

Drużyna na ten moment wygląda bardzo dobrze. Jako że większość zawodników jest ta sama co w zeszłym roku, lepiej się rozumiemy, zarówno na boisku jak i poza nim. Nawet słynny Boot Camp, czyli nasz tygodniowy obóz kondycyjny przebiegł najlepiej spośród wszystkich tych, w których brałem udział. Każdy znał swoją role i wiedział, jak bardzo jest w stanie poświęcić się dla drużyny. Według filozofii trenera Layera jest to czas w trakcie którego tworzy się fundament naszej drużyny; później w trakcie sezonu w przypadku niepowodzeń jesteśmy w stanie wrócić pamięcią do tego okresu wiedząc, że skoro przeszliśmy wspólnie przez Boot Camp, nic nie jest w stanie rozbić naszej drużyny. Jest to z pewnością najtrudniejszy okres w całym roku i czasami może wydawać się zwykłym zajazdem zawodników, jednak patrząc na to z perspektywy czasu w tym okresie nasza ekipa tak naprawdę się kształtuje i jednoczy, i tak też było w tym roku. Jak już wspomniałem – wyglądamy dobrze. Wygraliśmy nasze oba przedsezonowe mecze i w ten piątek zaczynamy od przeciwnika z niższej półki, by nabrać jeszcze więcej pewności siebie i pokazać się fanom z dobrej strony podczas pierwszego meczu u siebie. Sam nie mogę się doczekać aż po raz kolejny będę mógł biegać po parkiecie Vines Center i w dodatku po raz pierwszy zacząć sezon w pełni zdrowy od pierwszego meczu! Poprzednie 2 sezony zmuszony byłem opuścić pierwszych kilka spotkań z powodu kontuzji, jednak na ten moment nie mam żadnych problemów ze swoim organizmem. Czuję się dobrze, jestem w najlepszej formie w życiu i teraz nadchodzi czas udowodnić swoją wartość na parkiecie. Junior year, czyli trzeci rok zazwyczaj uznaje się za przełomowy i wierzę że tak też będzie w moim przypadku!

Stay tuned! Kolejne wpisy wkrótce! W międzyczasie zapraszam do śledzenia mojej osoby na Twitter’ze (@TGielo) oraz Instagramie (tgielo12)

Serdecznie pozdrawiam!

TG12

Kosi
07.11.2013
Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl