Polub nas na facebooku:    
BracketBusters czyli pechowy weekend dla Polaków

Jak zwykle w połowie lutego rozgrywana jest seria spotkań z udziałem drużyn z mniejszych konferencji pod nazwą Sears BracketBusters. W tym roku udział w tym dwudniowym wydarzeniu wzięły aż 142 drużyny z 16 rożnych konferencji, a ideą jest pokazanie najciekawszych zespołów w krajowej telewizji (ESPN). Nie zabrakło także spotkań z udziałem Polaków, jednak wszystkie 5 zespołów z naszymi rodakami w składzie z boiska schodziły pokonane.

************************

Najciekawiej zapowiadał się mecz Nevady z Iona transmitowany w stacji ESPN2 i śmiało można napissać, ze sprostał oczekiwaniom. Po bardzo dobrym początku Wolf Pack w drugiej odsłonie popełniali coraz więcej strat i ostatecznie ulegli Gaels 84:90. Świetnie zaprezentował się za to Olek Czyż, który zdobywając 28 punktów (9/15 za 2, 0/1 za 3, 10/13 za 1) ustanowił swój nowy rekord kariery, a dodatkowo miał też 7 zbiórek, 2 przechwyty i asystę.

************************

Równie interesująco zapowiadał się pojedynek Texas-Arlington z Weber State, który można było zobaczyć w internetowej telewizji ESPN3. Zespół Wildcats prowadzony przez Damiana Lillarda (drugi strzelec ligi) – 17 punktów, 7 zbiórek, 7 asyst pokonał minimalnie Mavericks 72:70. Karol Gruszecki rozegrał tylko 3 minuty zbierając jedną piłkę w obronie.

************************

Wyraźnie swój mecz z Morgan State przegrał zespół Liberty 69:81. Spotkanie ustawiła pierwsza połowa wysoko przegrana przez Flames 26:44. Tomasz Gielo na boisku spędził 10 minut notując 2 punkty (1/2 za 2) oraz 1 zbiórkę.

************************

Ekipa Eastern Michigan uległa Green Bay 49:54, a Kamil Jantoń cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

************************

Najwięcej emocji było w spotkaniu Idaho State z Pacific. Do rozstrzygnięcia potrzebne były dodatkowe 5 minuty, a o zwycięstw Tigers zadecydował rzut za trzy równo z końcową syreną.

Trener Bengals w całym meczu skorzystał tylko z 6 graczy i w rezultacie Jakub Kuśmieruk cały mecz spędził na ławce rezerwowych.

Kosi
20.02.2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl