Polub nas na facebooku:    
College News – 11.12.2012

Z ogromnym opóźnieniem, więc po krotce podsumuje najistotniejsze kontuzje graczy z ostatnich tygodni.

1) Dokładnie 18 listopada w spotkaniu z Akron poważnej kontuzji ścięgna Achillesa doznał Tim Frazier i w rezultacie opuści wszystkie pozostałe spotkania sezonu 2012-13. Dla Penn State to ogromny cios, bo stracili nie tylko podstawowego rozgrywającego, ale też lidera i najlepszego zawodnika. W poprzednim sezonie notował średnio 18,8 punktów, 4,7 zbiórki i 6,2 asysty, a w obecnych rozgrywkach po trzech meczach zdobywał przeciętnie 21,7 punktów, 6 zbiórek i 5 asyst. Zespół Nittany Lions może więc ten sezon już spisać na straty i powoli myśleć o przyszłorocznych rozgrywkach, bo z meczu na mecz coraz lepiej radzą sobie Jermaine Marshall i D.J. Newbill. Ta dwójka wspólnie ze zdrowym Frazierem, starającym się o status medical redshirt, za rok powinna stanowić o sile ekipy Penn State.

2) W niedawnym spotkaniu z California Mike Moser zwichnął prawy łokieć i przewiduje się, że będzie pauzował około 4 tygodnie. Drużyna UNLV wspomniany mecz wygrała i ogromna w tym zasługa jednego z najlepszych freshmanów Anthony’ego Bennetta. To właśnie Kanadyjczyk jest w tej chwili najlepszym graczem Rebels, ale nie można zapomnieć o znaczącej roli Mosera, który wykorzystując swoje atuty bardzo często stwarza sporo problemów rywalom i to po obu stronach parkietu. Skrzydłowy UNLV po 6 meczach notował przeciętnie 12,3 punkty i 9,2 zbiórki będąc drugim strzelcem i pierwszym zbierającym w zespole. Na szczęście dla podopiecznych trenera Rice’a najbliżsi przeciwny zbyt wymagający raczej nie będą, a i wkrótce na parkiecie zobaczyć powinniśmy Khema Bircha przechodzącego z Pittsburgh. Istnieje więc szansa, że 29 grudnia w transmitowanym spotkaniu w ESPN z North Carolina zobaczymy pełny skład Rebels i też będziemy mogli coś więcej powiedzieć o ich potencjale.

3) 23 listopada w drugiej połowie meczu z Missouri złamania lewego nadgarstka doznał Gorgui Dieng, co też wykluczyło go z gry na kilka tygodni. Center Louisville nie wystąpił więc w świetnie zapowiadającym się spotkaniu z Duke przegranym przez Cardinals 71:76 (Mason Plumlee, którego powstrzymać mógł Dieng zdobył 16 punktów i 7 zbiórek), a także opuścił kilka mniej znaczących meczów. Rick Pitino zapowiedział jednak, że jego zawodnik do gry wróci najprawdopodobniej 19 grudnia na mecz z zespołem Florida International prowadzonym przez syna trenera Louisville. W obecnych rozgrywkach podstawowy wysoki Cardinals notuje przeciętnie 8,2 punkty, 8 zbiórek, 2,4 asysty, 2 bloki i 1,6 przechwytu.

4) Na początku wspominało się o chorobie, a później o sprawach rodzinnych i choć zapewne już się nie dowiemy co było przyczyną, to faktem jest, że Ryan Harrow przymierzany do roli podstawowego rozgrywającego Kentucky w listopadzie opuścił cztery spotkania i dopiero od niedawna stara się odbudować formę. W rezultacie Wildcats przegrali już trzy spotkania (o jedno więcej niż w poprzedni sezonie) i po oczekiwanej porażce z Duke przyszły te mniej spodziewane z Notre Dame oraz Baylor. Powodów jest kilka, ale jednym z istotniejszych jest brak dobrego PG, którym właśnie miał być Harrow. Nazwisk jego poprzedników wymieniać tu chyba nie trzeba i każdy z nich gra obecnie w NBA, stąd też presja na zawodniku była spora. Dodatkowo problemy poza boiskowe tylko pogorszyły sytuacje i dopiero w ostatnim meczu z Portland (8 punktów, 4 zbiórki, 6 asyst) zaprezentował się pozytywnie. Teraz powinno być już tylko lepiej, więc i Wildcats staną przed szansą odbudowania morali. Najbliższy poważny test 29 grudnia w Louisville.

5) Jean-Paul Olukemi zdążył rozegrać tylko dwa spotkania i z powodu kolejnego urazu kolanu opuści pozostałą część rozgrywek. Podobnie jak Tim Frazier zawodnik Oklahoma State otrzyma status medical redshirt, a więc nie straci żadnego roku gry. Atletyczny gracz Cowboys miał pełnić bardzo ważną role z ławki uzupełniając trójkę – Le’Bryan Nash, Markel Brown i Marcus Smart. Teraz rotacja może nieco się zawęziła, ale OSU wciąż dysponują świetnymi graczami na obwodzie.

Kosi
11.12.2012

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl