Polub nas na facebooku:    
College News – 12.11.2013

Szybki zbiór najważniejszych informacji z uniwersyteckich parkietów, który będzie ukazywała się raz w tygodniu. Ciekawostki, kontuzje, zawieszenia, a czasem filmiki. W skrócie wszystko o czym warto wiedzieć przedstawione w przystępny sposób.

1) Jalen Jones ogłosił na Twitterze, że wraz z zakończeniem semestru przenosi się na inną uczelnie. Najlepszy powracający punktujący SMU (śr. 14 pkt, 7,8 zb), był niezadowolony z pełniącej roli i długo się nie zastanawiając postanowił poszukać sobie lepszego miejsca. Niezależnie gdzie trafi pozostały mu dwa sezony gry.

2) Mimo zwycięstwa trener Harvard nie będzie dobrze wspominał ostatniego zwycięstwa nad Holy Cross. Po meczu zdiagnozowano u centra Kenyatta Smitha (nie grał), kontuzje stopy, która może wykluczyć go z gry na długi czas. W poprzednich rozgrywkach jako pierwszopiątkowy zawodnik notował przeciętnie 5,8 pkt 4,3 zb i 2,1 bl. Pod jego nieobecność spory ciężar spadnie na barki Jonaha Travisa, który miał obiecujący początek zdobywając 20 punktów i 10 zbiórek.

3) Rick Pitino przywrócił do składu Chane’a Behanana, który może zagrać już dziś w nocy przeciwko Hofstra. Tym samym dość szybko zakończyło się zawieszenie, które miało przecież potrwać nawet do końca semestru. Notując średnio 9,8 pkt oraz 6,8 zb pełnił ważną role w mistrzowskim składzie Louisville, a teraz oczekiwania będą jeszcze większe. Dodatkowo lekarz zezwolili na powrót do gry Luke’owi Hancock’owi (MOP Final Four), a tym samym skład Cardinals jest już niemal w komplecie.

4) Trzech z pięciu najlepszych rekrutów klasy 2014 ma ogłosić w piątek swoje decyzje w sprawie wyboru uczelni. Jahlil Okafor (#1) i Tyus Jones (#5) prawdopodobnie wybiorą ten sam zespół, co wielokrotnie podkreślali, a w gronie finalistów znalazły się programy Duke, Kansas i Baylor. Cliff Alexander (#3) wybierze z grona Kansas, Illinois, DePaul i Memphis.

5) Maurice Walker został zawieszony na 6 spotkań za złamanie polityki uczelni. Podkoszowy Minnesoty w poprzednim sezonie zdobywał tylko 2,2 pkt w każdym meczu, ale w offseason schudł ponad 27 kilogramów i w tym roku miał pełnić znacznie większą role. W sparingach wyglądało to obiecująco (śr. 14pkt, 9zb), ale pozaboiskowych problemów nigdy nie można lekceważyć. Jeśli trener Richard Pitino liczy na udany sezon będzie musiał nad swoim podopiecznym jakoś zapanować.

6) Gdyby ktoś jeszcze nie widział, to Anthony Allen z Florida College (JuCo) urwał niedawno obręcz. Dosłownie.

Kosi
12.11.2013

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl