Polub nas na facebooku:    
College News – 18.11.2012

Miałem kilka dni przerwy, więc w weekend trzeba nadrobić wszystkie zaległości. Pora więc na kolejny zbiór najważniejszych wydarzeń i informacji z ostatnich kilku dniu.

1) Trener Rick Ray nie ma łatwego początek w zespole Mississippi State. Podczas wakacyjnej przerwy czekała go spora rewolucja w składzie, przed sezonem poważnych kontuzji doznali freshmani Jacoby Davis i Andre Applewhite, a teraz urazu lewego nadgarstka nabawił się Jalen Steele i w rezultacie będzie pauzował około 6 tygodni. Coach Bulldogs stracił więc najbardziej doświadczonego zawodnika w swoim zespole i prawdopodobnie jednego z liderów. W pierwszym spotkaniu przeciwko ekipie Troy mimo porażki uzbierał 16 oczek, 7 zbiórek oraz 2 przechwyty i zapowiadało się na przełomowy sezon w jego wykonaniu. To jednak nie koniec złych informacji na kampusie Mississippi State, bo za złamania zasad panujących w zespole do odwołania zawieszony został Colin Borchert. Skrzydłowy w dwóch rozegranych do tej pory meczach notował przeciętnie 5 punktów, 3,5 zbiórki, 2 bloki, 2 przechwyty oraz 1,5 asysty i jak łatwo zauważyć był bardzo ważną częścią drużyny. Teraz i tak już trudne zadanie trenera Raya stało się ekstremalnie wymagające.

2) Iskierka nadziei na dopuszczenie do gry Mycka Kabongo pojawiła się w obozie Longhorns. Rozgrywającego wprawdzie na boisku jeszcze nie zobaczymy, ale może już podróżować na mecze razem z drużyną. Powodem takiej sytuacji jest wakacyjny wyjazd na obóz do Akron, za który zapłacił jego długoletni przyjaciel, a obecnie zawodnik Cleveland Cavaliers Tristan Thompson. Dodatkowo dochodzenie ma zbadać kontakty zawodnika Texas z agentem Richem Paulem. W poprzednich rozgrywkach zdobywał średnio 9,6 punktów, 5,2 asysty i 2 zbiórki. Obecnie zastępować musi go freshman Javan Felix, który jak się okazuje do pełnienia aż tak ważnej roli jeszcze nie jest gotowy. Młody zawodnik po dwóch spotkaniach ma na koncie 10 asyst oraz 11 strat.

3) Ekipa TCU straciła podstawowego podkoszowego Amrica Fieldsa, który podczas przegranego spotkania z SMU doznał kontuzji kolana. W tej chwili nie wiemy ile potrwa przerwa zawodnika, ale nie wykluczone, że w tym sezonie już go nie zobaczymy. Wybrany w poprzednich rozgrywkach najlepszym rezerwowym konferencji Mountain West do tej pory notował średnio 12 punktów oraz 4 zbiórki. Jeszcze przed sezonem Horned Frogs osłabiła kontuzja centra Aarona Durley’a, a teraz sytuacja już jest zupełnie nieciekawa. Automatycznie zdecydowanie więcej wymagać się będzie od seniora Garlona Greena, który jak na razie może pochwalić się statystykami na poziomie 11,3 punktów i 6,7 zbiórek.

4) Chris Gaston poddał się artroskopii kolana i będzie zmuszony pauzować około miesiąca. Zawodnik Fordham w poprzednim sezonie zdobywał średnio 17,1pkt oraz 9,9zb i jak łatwo się domyśleć był najlepszym graczem swojej drużyny. W obecnych rozgrywkach spisywał się nieco słabiej, a jego średnie spadły do 11,3pkt oraz 8,7zb. Rams otworzyli zaś sezon trzema porażkami z rzędu i nie zapowiada się, by nagle miało się to zmienić.

5) Scottie Wilbekin został przywrócony do składu Florida po trzy-meczowym zawieszeniu za złamanie zasad panujących w zespole. Rozgrywający Gators w tym sezonie mecze miał zaczynać w pierwszej piątce, ale już teraz wiemy, że w najbliższym spotkaniu z Middle Tennessee na boisku pojawi się z ławki. Drużyna Billy’ego Donovana rozgrywki rozpoczęła od 2 wygranych, ale brak Wilbekina był wyraźnie widoczny. Zarówno Kenny Boynton i Mike Rosario równie często tracili piłkę, co asystowali i nawet mimo nie najlepszych statystyk z poprzedniego sezonu (2,6pkt, 1,6as, 1,5zb) powrót Scottie’go powinien bardzo pomóc Gators.

6) Gwiazda Providence i jeden z czołowych zawodników konferencji Big East Vincent Council będzie pauzował 4-5 tygodni ze względu na uraz ścięgna. Ricky Ledo nie został dopuszczony do gry w tym sezonie, Kris Dunn z powodu kontuzji na boisku pojawi się w styczniu, Carson Desrosiers i Tyler Harri ze względu na transfer muszą przesiedzieć rok, a Sidiki Johnson będzie mógł grać dopiero po pierwszym semestrze. Nagle trener Ed Cooley ma tylko sześciu graczy ze stypendium i chyba nie trzeba tu tłumaczyć w jak fatalnej jest sytuacji. Mimo wszystko po pięciu spotkaniach Friars mają bilans 3-2, a na lidera wyrósł Bryce Cotton notujący jak do tej pory średnio 22,7pkt, 6,3zb oraz 5as grając po 40 minut.

7) Lider Rice Arsalan Kazemi, który w przerwie posezonowej postanowił przenieść się do Oregon otrzymał zgodę na grę bez potrzeby pauzowania roku. W wystosowanym piśmie do NCAA pojawiły się zarzuty o dyskryminację rasową przez władze uczelni Rice i też między innymi tym tłumaczył swój transfer. Irańczyk w poprzednich rozgrywkach notował średnio 12,1pkt, 10,3zb, 2,1as oraz 2,1bl, a w debiucie w 21 minut uzbierał 5 punktów, 7 zbiórek i 2 przechwyty. W rezultacie mocny i szeroki skład Ducks nagle został powiększony o jeszcze jedno wyróżniające się nazwisko. Walka o pierwsze miejsce w konferencji Pac-12 stała się coraz bardziej realna.

Kosi
18.11.2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl