Polub nas na facebooku:    
College Raport 02.01.18

Spokojna noc w NCAA z tylko 10 meczami, co nie znaczy że było nudno.

1) West Virginia pokonała Kansas State 77:69 w drugim meczu konferencji Big 12 i była to ich trzynasta wygrana z rzędu. Tym razem w Mountaineers zawiodła skuteczność z dystansu, więc znacznie częściej kierowali piłkę pod kosz, co przynosiło oczekiwane rezultaty. Teddy Allen ponownie dał bardzo dobre minuty z ławki rzucając 22 oczka, a Lamont West dodał 19 punktów i 5 zbiórek. Nieźle spisał się również Jevon Carter, który wprawdzie zdobył tylko 3 punkty, ale miał też 8 zbiórek i 10 asyst. Maciej Bender na boisku spędził 11 minut notując 2 punkty (1/2 za 2) i 4 zbiórki. W szeregach Wildcats Xavier Sneed miał 20 punktów i 6 zbiórek, a Dean Wade dołożył 17 oczek i 10 zbiórek.

2) W drugim najciekawszym spotkaniu dnia ekipa Texas potrzebowała dogrywki by uporać się z Iowa State 74:70. Bohaterem Longhorns okazał się posiadający polskie korzenie Dylan Osetkowski, który zanotował rekordowe 25 punktów oraz 9 zbiórek. Wprawdzie trafił tylko 1/8 rzutów za dwa, ale miał aż 7/13 za trzy, w tym jedną na 33 sekundy przed końcem dogrywki. Mohamed Bamba do 10 oczek dodał 16 zbiórek i 4 bloki, a Matt Coleman zdobył 12 punktów, 7 zbiórek i 9 asyst. W zespole Cyclones 24 punkty rzucił Donovan Jackson, a 21 punktów, 16 zbiórek i 3 bloki z ławki dał Cameron Lard.

3) Ekipa Texas Southern należąca do najsłabszej konferencji w NCAA i która za sprawą piekielnie trudnego terminarza sezon rozpoczęła od bilansu 0-13 zaczyna swoją drogę do turnieju NCAA. Na otwarcie rywalizacji w SWAC pokonali Southern 78:66, a Demontrae Jefferson zanotował 25 punktów, 7 zbiórek i 7 asyst. Oprócz niego najlepszy mecz w karierze rozegrał Derrick Bruce rzucając 28 oczek i trafiając 8 na 12 rzutów za trzy.

4) Blok Abdulai Bundu w ostatniej akcji meczu uratował zwycięstwo Quinnipiac nad Sieną 71:70.

5) Cameron Morse trójką na 0,6 sekundy przed końcem meczu dał wygraną Youngstown State nad Cleveland State 80:77. W całym meczu do 13 oczek dodał 11 asyst.

6) Porcja najlepszych wsadów z grudnia od Frankie Vision:

Kosi
02.01.2018

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl