Polub nas na facebooku:    
College Raport 12.11.17

W porównaniu do pierwszego dnia sezonu ze 159 meczami, drugi był wyraźnie spokojniejszy bo rozegrano ich tylko 36. Odbyło się też raczej bez wielu niespodzianek czy jakichś większych emocji, ale kilka rzeczy warto odnotować.

*Duke bez większych problemów uporało się z Utah Valley 99:69, a Mike Krzyzewski został pierwszym trenerem w historii I Dywizji, który wygrał 1000 spotkań z jednym zespołem. Gratulujemy.

Na boisku znowu błyszczał Marvin Bagley III notując drugi mecz z rzędu na poziomie 24 punktów i 10 zbiórek.

*Z notowanych ekip Saint Mary’s ograło St. Francis (PA) 85:68, a Notre Dame – DePaul 72:58. Bonzie Colson miał typową dla siebie linijkę z 18 punktami, 13 zbiórkami i 5 asystami.

*Brandon McCoy potwierdził że może być fajnym freshmanem do śledzenia notując w wygranym wysoko spotkaniu UNLV z Florida A&M 108:66 – 25 punktów, 18 zbiórek, 3 asysty, 2 bloki w 23 minuty gry.

*Zespół Appalachian State pokonał Toccoa Falls 135:34 i nie jest to nawet rekord I Dywizji pod względem różnicy punktów, ale był to dopiero szósty mecz, w którym różnica wyniosła ponad 100 oczek. Rywalem Mountaineers była jednak ekipa z NCCAA (poziom NAIA), więc ja bym specjalnie się nie ekscytował ani nie analizował tego spotkania, gdzie naturalnie ustanowiono kilka rekordów. Niestety takie mecze będą rozgrywane i co jakiś czas podobne wyczyny będą odnotowywane.

*Po drugie stronie bieguna znalazła się ekipa Little Rock, która przegrała z drużyną z II Dywizji Ouachita Baptist 79:81. To też powtarza się co jakiś czas.

*Florida Gulf Coast wygrała z Illinois State 98:87, a mecz był naprawdę przyjemny do oglądania. Jeszcze kilka minut przed końcem było blisko remisu, Keyshawn Evans (28 punktów, 7 asyst) robił szalone rzeczy i wywiązał się fajny pojedynek z Zachem Johnsonem (29 punkty i po 4 zbiórki, asysty, przechwyty). Kolejny dowód, że czasem warto oglądać te niższe konferencje.

*Kentucky ma drugiego gracza (obok Immanuel Quickly) z Top 15 klasy 2018 i został nim Keldon Johnson. John Calipari powoli wraca do gry.

*(DII) Adams State po dwóch dogrywkach uległo UT Permian Basin 115:125, a Szymon Walczak w 20 minut uzbierał 13 punktów trafiając 4/4 za dwa i tylko 5/14 wolnych.

*(DII) Pitt-Johnstown po porażce w meczu otwarcia z Virginia State 75:79 (Marcin Wiszomirski – 18min, 4pkt, 4zb) w drugim spotkaniu ograło Urbana 80:69, a Marcin Wiszomirski w 20 minut zapisał na swoim koncie 12 punktów (2/4 za 2, 1/1 za 3, 5/6 za 1) i 6 zbiórek.

Kosi
12.11.2017

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Informujemy, iż administratorem Twoich danych osobowych jest Krzysztof Kosidowski. Kontakt z administratorem: e-mail: kosi@collegehoops.pl
Podanie danych osobowych zawartych w formularzu jest dobrowolne. Jednocześnie przysługują Ci prawa dostępu do Twoich danych osobowych, ich sprostowania (aktualizacji) lub usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, przenoszenia, a także sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych oraz niepodlegania zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji (profilowaniu). Masz także prawo wnieść skargę w związku z przetwarzaniem przez nas Twoich danych osobowych do organu nadzorczego. Twoje dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. B ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27.04.2016 w celu obsługi i realizacji usługi.
CollegeHoops.pl © 2018
strony internetowe Wałbrzych HM sp. z o.o.
www.hm.pl | hosting www.hostedby.pl